Ako z Mgr. na Policajnej akadémii získať JUDr. na právnickej fakulte?

dadan111
11. aug 2012

chcem sa spytat mam ukončenu Akademiu policajneho zboru študijny program bezpečnostnopravne služby , ziskal som titul Mgr. rad by som sa stal pravnikom,pripadne sudnym exekutorom..zakon o exekutoroch hovori o uplnom pravnickom vzdelani na fakulte prava..,, ak ziskam titul JUDr na fakulte prava pomocou rigoroznej skušky splnim podmienku????????dakujem za odpovede 🙂

kacenka78
11. aug 2012

na vykonávanie povolania právnika potrebuješ ziskať právnické vzdelanie a to sa absolvuje na právnických fakultách.... to že si absolvoval Mgr. studium na APZ nie je splnenim podmienky pravnickeho vzdelania.... a ktora pravnicka fakulta umoznuje spravit si doktorat, ak si absolvent APZ? to by vyuzilo urcite vela absolventov PZ, aby napisanim jednej prace a obhajenim tejto prace na pravnickej fakulte mohlo byt ziskane uplne pravnicke vzdelanie 🙂

hradnapani
11. aug 2012

normalne 🙂 Urobis prijimacky na pravnicku fakultu a za pat rokov uspesneho studia ziskas Mgr a potom si spravis rigoroznu skusku a ziskas JUDr.

liz_lemon
12. aug 2012

zase jeden, co by si to rad ulahcil? uz to tu raz bolo, ale vacsi extrem, absolventka socialnej prace! si myslela, ze ak by ziskala titul JUDr., tak moze robit pravnicku...
nepochopim, ako sa vobec moze nieco take spytat absolvent VS

eviq
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dupinka
12. aug 2012

je potrebné zistiť podmienky pre prihlásenie sa na rigorózne konanie na právnickej fakulte, možno niektorá akceptuje štúdium aj v inom študijnom odbore, ako je právo (aj keď pochybujem, predpokladám, že NIE)
Skôr potom cesta - prihláška na právnickú fakultu, nechať si prípadne uznať nejaké skúšky, a proste vyštudovať právo.
Podotýkam, že podmienkou pre úspešné vymenovanie za súdneho exekútora je minimálne 3 ročná prax ako exekútorský koncipient alebo obdobná právnická prax, ktorá súvisí s vymáhaním pohľadávok (vyšší súdny úradník na agende výkonu rozhodnutí a exekúcií a pod.) + úspešné vykonanie exekútorskej skúšky

katren
12. aug 2012

@dadan111 a ty si si nahodou nevsimol, ze toto je forum o tehotenstve a materstve???? 😕
a ked sa tam pise o UPLNOM absolvovani vzdelania na fakulte prava, nechapem ani co dalej riesis....treba ist studovat pravo a potom mzoes pracovat v obore akom chces....

zabka88
13. aug 2012

sprav si JUDr. na akadémii, budeš mať titul aký chceš ale v praxi s ním budeš môcť i tak robiť len veci okolo trestu.. ups sorry- blbá voľba školy 😅

martini
26. aug 2012

to už skúšali nejakí aj pred tebou a nevyšlo im to 🙂

blondiee83
26. aug 2012

Či tým splnis podmienku, to ťažko povedat - v prvom rade potrebuješ prax v adv. alebo exekutorskom úrade a potom skúšky, atd.. Ale k otázke - titul JUDr. kludne môžeš absolvovanim rigoroznej skusky získať na právnickej fakulte, aj ked máš vystudovanu APZ. Ked som robila rigo ja, polovica ľudí boli absolventi APZ, dokonca aj z českých akadémii.

tina_22
26. aug 2012

Úplné vzdelanie na fakulte práva znamená, že sa prihlásiš na štúdium práva, získaš titul, Bc, Mgr. a potom sa môžeš vrhnúť na získanie titulu JUDr. Myslím si, že inak to nejde. Bez základov nepostavíš nadstavbu.

subnorma
28. jan 2013

" zase jeden, co by si to rad ulahcil?" moja zlatá, po absolvovaní APZ by som chcela vidieť tvoj príspevok 😖

marisasa
28. apr 2013

Mgr??? vysvetlite mi čo robia ľudia s týmto titulom??
Mgr. advokát -čo je to??? Mgr. advokát Janka Jancová - nechápem Advokát by mal byť JUDr ????

havana_frost
6. jún 2013

@marisasa Mgr. je akademický titul pre 2. stupeň VŠ, presne tak ako JUDr. Takže z opačnej strany: doktor práv nie je viac ako magister.
Mgr. z právnickej fakulty môžu robiť presne také isté právnické povolania ako JUDr., čiže sudcovia, advokáti, exekútori, notári...
Ale laici sa na to pozerajú tak ako ty, a preto je lepšie spraviť si JUDr., čo nie je ťažké, len jedna práca a jedna skúška 🙂

indiankaindi
28. jún 2013

Hoci to znie "neuveriteľne" kedysi sa to dalo. Po absolvovani VŠ humanitného zamerania a získaní titulu Mgr. bolo možné spraviť si doktorát napríklad aj na práve a získať titul JUDr. Ale niektorí to tu stále nevedia prežrieť a pochopiť, že získať doktorát z práva, ak to človek 5 rokov neštudoval je ťažšie, áno ťažšie, ako po 5 rokoch štúdia, ktoré mimochodom dnes už také náročné nie je, pokiaľ ide iba o titul. Takže áno, dalo sa to, momentálne sa to nedá. Kto vie do kedy.... 😀

andykral
21. aug 2013

@ dadan111 aj ja som studentom na spominanej skole, cudujem sa ti, ze kedze si absolventom APZ tak o danej problematike nic nevies, asi ...😀 ani si neviem predstavit, ze o tomto nic nevies 😀 bohuzial kedze mas BVSS tak na JUDr mozes rychlo zabudnut, jedine ak si absolvent OOM tak si mozes spravit rigo zamerane na trestne pravo na kazdej skole pravnickeho zamerania v tejto republike, vela ludi si tu riesi svoje komplexi ktory priam sicia zavistou nad ludmi ktory absolvuju APZ, ked vystudujes OOM mozes robit vsetko okrem sudcu a prokuratora nechapem sice preco ale je to tak takze mozes byt advokat exekutor aj hoc co si vymyslis akurat s BVSS nemozes pretoze si vystudoval verejnu spravu bohuzial ... takze mas sice titul Mgr z APZ ale v podstate mas Mgr ako keby si vystudoval akekolvek ine zameranie verejnej spravy na hoc akej dedinskej vysokej skole....takze sorry

jkdcndkvnr
28. sep 2013

Ahojte volám sa Richard Kroščen mam 13 rokou chem sa stat právnikom ale neviem či ma zoberu som ešte zatial 8. ale nad tým rozmyšlam a je my veľmi tažko že čo v buducnosti budem chem mat tytul až veľmi po nom tužim a ten titul je JUDr chem byt nim a jak to musim dosiahnut pop ☹ ja musim 😒

pravnikka
23. dec 2013

jkdcndkvnr - no ked chces byt právnikom v prvom rade sa musis naučiť gramatiku🙂)))ale to snad casom:DDD

dadan111 - prepáč, že som taká priama, ale ako sa môžes opýtať takú hlúposť fakt nepochopím:(((, nato, aby si mal titul JUD.r musis mat ukončene uplne 5 ročné vzdelanie na fakulte práva,+ rigo..... tudy cesta nevede....a snad aj keby sa to dalo (co nastastie nejde)-tak chcela by som vidiet tých právnikov, jedna skuska a hop už sú z nich "právnici"...to je na smiech vobec, že to niekoho napadne