Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký zákon upravuje rekonštrukcie a iné práce v bytovom dome?

juliana18
25. júl 2014

v iem že nočny klud je od 22:00 do 6:00 ale pri opravach a inych pracach maju domove poriadky iny čas. my ho zatial nemame, preto chcem vediet či je aj na taku vec niejaky paragraf...

ivetlo
25. júl 2014

Áno. Vopred ešte pred plánovanou prerabkou musíte podať žiadosť na zriaďovateľa bytoveho domu a ten vám k tomu dá stanovisko či môžete, kedy datumovo a aj čas od akej do akej hodiny. A to ste aj povinný vylepit na vchodové dvere. Aby boli všetci informovaný.

stefka33
25. júl 2014

Pokiaľ nemeníš dispozíciu, ako búranie stien, zmeny na fasáde, tak máš len oznamovaciu povinnosť, nič iné. Čiže šľahni nejaký kus papiera na nástenku a dosť. Pokiaľ nemáte domový poriadok tak platí len nočný kľud. Tak ale v rámci dobrých vzťahov by som ráno o 6 určite nevrtala do panelu. A večer je dobré skončiť okolo tej 5 alebo 6 hodiny. My sme prerábali a domový poriadok sme nemali, tak sme sa snažili tak rozumne pracovať, ale aj tak sa susedy boli sťažovať niekolkokrát.

anitra11
26. júl 2014

@ivetlo ...a to je podľa ktorého zákona a paragrafu? Veď tak znela otázka. Zákon č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, ... o tom vôbec nepojednáva, tak potom ktorý, ale na to mi tu už asi neodpovieš, keďže je to otázka...Aj keď by ma to zaujímalo, lebo nie som si istá tým, čo píšeš.

ukulela
26. júl 2014

Rekonštrukcia a každá väčšia oprava bytu (domu) je stavba, na ktorú sa vzťahuje stavebný zákon (zákon č. 50/1976 Zb. v znení neskorších predpisov). Podľa tohto legislatívneho predpisu sa zmena stavieb môže uskutočňovať iba podľa stavebného povolenia alebo na základe ohlásenia stavebnému úradu.

...ale nic take som tam nenasla (hladala som ale len zbezne) treba sa asi informovat na prislusnom stavebnom urade ...

l3yla
27. júl 2014

My sme kompletne prerábali byt a len sme vycapili oznam na nástenku.
Nič iné,nikto sa nesťažoval ,mali sme na to firmu -od októbra do začiatku decembra od 8:00 koľkokrát viem že boli až do 18:00 ,niekedy aj cez víkendy či aj od 6:00 niekedy začínali a nikto sa ani raz nesťažoval pokiaľ ma pamäť neklame 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli