Nočná služba počas tehotenstva

lu_si_lusi
2. apr 2022

Ahojte, prosím vás ako je to s nočnými službami počas tehotenstva? Môžu tehotné ženy robiť nočné, ak ta nočná nie je až tak náročná? Ďakujem za vaše odpovede 😊

ladybug138
2. apr 2022

@lu_si_lusi mozu, ale na vlastnu zodpovednost asi, ale nie je to uplne vhodne, ja som robila na hoteli, ale ked som zistila, ze som tehotna, tak som proste prestala nocne robit. Aj ked som tam v noci mohla spat, tak nedobre to na mna posobilo, cez den som si nevedela odpocinut a tie prve tyzdne su najdolezitejsie..asi by som to nepokusala

mogaa
2. apr 2022

@lu_si_lusi ono záleží ako sa tehotná cíti....ale v zásade ak to tehotná dospí, nie je to kontraindikácia k tehotenstvu......v zásade pre zamestnávateľov platí, tehotné aby nenosili ťažšie bremená, nerobiť 2-tky a nočné....ale na vlastnú žiadosť tehotná môže robiť aj nočné aj 12-tky, záleží od povahy práce.....u nás napr.počas nočnej bola pohoda a páca lepšia ako počas denných smien....

zuzana9393
2. apr 2022

Mne pocas prveho tehotenstva nebolo nic. Ziadne vracanie nic. Mala som brigadu a viac mi vyhovovalo robiy v noci. Raz mi tam pocas nocnej prialo strasne zle. Az na odpadnutie. To telo si asi v noci potrebuje oddyvhnut

janinah
2. apr 2022

Tehotná žena sa má v noci vyspať.Co je to za nenáročnú prácu.ktoru treba robiť v noci?

surama
2. apr 2022

@lu_si_lusi Aj kebyze mas take nocne, ze napr. iba sedis a monitorujes nieco, tak si zober, ze uz telo nutis byt hore, ked ma spat a potom, ked ma byt hore, tak spis dajme tomu. Prve mesiace sa vyvija mozog, nervova sustava..vsetko je to velmi krehke a citlive. Tvoje telo potrebuje vela energie, aby zvladlo "vytvorit" babatko 🙂 Radsej si oddychni 🙂 Ale pokial mas napr. len nocnu pohotovost a vies, ze sa nezvykne nic diat, tak prve mesiace v poho. Ja som tak asi do nejakeho 5. mesiaca brala pohotovost, ale to som vedela, ze raz za uhorsky rok sa daco deje, cize realne som spala celu noc a nic ma nebudila 🙂

h2o2
2. apr 2022

Keď som neodovzdala žiadny papier tak ma nechali robiť nočné, vlastne som si dala len jednu za mesiac kvôli trojsmennej prevádzke aby som si nepokazila výplatu. Ale aj tak som musela na PN v 7 mesiaci lekár mi sám povedal že mám zostať doma.