Brigáda a úrad práce

baska3188
23. apr 2024

Ahojte ja by som sa chcela spýtať.
Som nezamestnaná na úrade práce, a chodila som na brigádu.
Dnes som ukončila brigádu(dohodu)
To viem že môžem odrobiť 40 hodín za týždeň , a čo sa týka mzdy nejakých 268€ v hrubom.
Nastúpila som od 10 apríla.
Zajtra sa idem podpísať na úrad práce, nemusím im nič spomínať o brigáde?
Resp.ak by sa pýtali som bola len na pár hodín.
Na jednom tlačive som si písala hodiny ,a presiahla som tých 40 hodín. A na personálnom som sa s nimi dohodla že do 30 apríla mi natiahnu hodiny.
Čiže aj na tej dohode o ukončení bude ten 30 apríl? Či môže byť aj skorší?
Tie hodiny majú niečo spoločné s dohodou o ukončení?
Ja sa vôbec v tomto nevyznám.
Ďakujem za každú radu.

melanta
23. apr 2024

@baska3188 píšeš, že si na úrade práce a potom píšeš, že zajtra sa ideš podpísať na úrad práce. Tak kedy si sa evidovala? Ak si už evidovaná, bola tvoja povinnosť ešte pred nástupom na brigádu oznámiť túto brigádu úradu práce. Ak sa ideš iba zajtra evidovať, nemusíš oznamovať nič, ale nech ti z brigády fiktívne nič nenaťahujú do konca apríla.

klarissa25
23. apr 2024

@baska3188 môžeš odrobit 40 dni za rok...nie 40 hodín za týždeň

luccija
23. apr 2024

@baska3188 tak zamestnávateľ snáď vie ako má napísať dohodu, keď si na UP.To, že Ti dajú aj bokom peniaze je už vaša dohoda
Brigádnickú dohodu musíš deň pred nástupom poslať na úrad prace

sevrin
23. apr 2024

@melanta ona to asi myslela tak, že zajtra sa ide ukázať tete, ako každý mesiac sa chodia evidovaní ukázať.

@baska3188 záleží od toho, čo si podpísala, ak ťa firma prihlásila do SP a ZP, tak teta na úrade bude na teba zlá.
Samozrejme všetko treba hlásiť na ÚP min. deň vopred ak ide o takéto pracovné činnosti.

magic08
23. apr 2024

Nástup na dohodu si mala hlasiť najneskor den vopred, odpracovať mozes len 40 dni za rok, nie 40 hod. tyzdenne. Ak ta zamestnavatel nahlasil na SP, tak na urade prace o tom vedomosť mat budu, ciže podla vsetkeho a s najvačšou pravdepodbnosťou budes vyradená z evidencie, sankčne na 6 mesiacov.

alickapusinka
23. apr 2024

Nastúp na dohodu na úrad práce sa hlási hned nie nastúpila si na dohodu bez toho aby úrade práce vedel. Však oni za teba platili odvody ak si evidovaná na ZP.

simiis
23. apr 2024

Ak so vedená na ÚP oni už učite vedia, že si pracovala na dohodu, keďže sa pravidelne kontroluje sociálna poisťovna. Keď si ju nedoložila deň pred nástupom, môžeš očakávať v deň terminu, že ťa nevybavia a príde ti výzva na vyjadrenie. Proces riešenia vo veci vyradenia z eUoZ za nespoluprácu.