Byt písaný na priateľa, svadba, prepis

6. okt 2022

-> tým, že priateľ má na seba napísaný byt, až potom sa zoberieme, uzavrieme manželstvo ale.. (byt je stále len na neho)
-> tým, že priateľ má na seba písaný byt ale po svadbe ho prepise na oboch?
Aký je v tom rozdiel v prípade, že by umrel?

viestta
6. okt 2022

Ak už budete manželia, tak manželka dedí po manželovi. Ak už budú deti, dedia aj tie. V dedičstve nezáleží kedy nebohý nadobudol majetok.

autor
6. okt 2022

@viestta a ako je to v pripade rozvodu?

viestta
6. okt 2022

Toto závisí od toho kto je napisany na liste vlastníctva

autor
6. okt 2022

@viestta no veď v oboch pripadoch je to ako?

autor
6. okt 2022

@viestta vy si predstavre ze mate manzela, ale byt je pisany len na neho, kedze ste sa zosobášili az potom ako nadobudol byt . Dali by ste mu pocítiť že domacnost je jeho? Že vy nie ste na liste vlastnictva? Aj ked ste manzelia. Dajme tomu pri hadke.

mimisikum
6. okt 2022

Nie nedala by som mu to pocítiť..veď by som si toho bola vedomá a asi by som s tým súhlasila, ak by bol byt jeho..

ukulela
6. okt 2022

Dala by si mu priprwpise polovicu hodnoty bytu?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
qwer2019
6. okt 2022

Že pokiaľ nadobudol byt pred manželstvom a je písaný tým pádom ako majiteľ (ak vás dobrovoľne nezapíše ako spoluvlastníka) a rozvediete sa, nemáte z toho bytu nič. Maximálne, ak by ste preukázali, že ste vrázali do prerabania, nábytku a pod. financie, tak si môžete nárokovať na ne. Ak by byt nadobudol už počas manželstva v prípade rozvodu by ste byt delili rovným dielom, ak by neboli spísané dokumenty ktoré by hovorili o niečom inom.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. okt 2022

Keď máme 3 krasne zdrave spoločné deti a byt je stále pisany len na neho aj ked sme manzelia, nemam sa cítiť ukrivdena?

ibajaanikiny
6. okt 2022

Ak je byt pred svadbou pisany len na priatela a po svadbe aj ostane pisany len na priatela,tak tvoje nebude nic, po rozvode taktiez. Ak budete mat deti,tie budu dedicmi. Majetok nadobudnuty pred uzavretim manzelstva nespada pod BSM. Ak by ho po svadbe napisal aj na teba,je proste Vas. Po smrti si dedicom ty a deti,pokial ich mat budete. V pripade rozvodu sa riesi teda rozdelenie BSM,laicky a jednoducho povedane…

qwer2019
6. okt 2022

V hádke človek povie čokoľvek, my s partnerom nemáme spoločný byt, je len na neho písaný, ale nikdy mi nevytýkal, že byt je len jeho. Žijeme tu spolu, financujeme domácnosť spolu...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. okt 2022

@zoro9836 no nedava mi to vobec pocítiť. Len niekedy tak povie, keď je proste naozaj deň blbec a treba behať okolo deti, ze neni upratane alebo čo, že zanedbavam domacnost. Ale v podstate je to jeho byt nie? On je tu panom či? Za to ze tu bývame neznamena ze ja budem robit otroka

mimisikum
6. okt 2022

A myslíš, že ak by bol byt spoločný, tak by ti nepovedal, že zanedbávaš domácnosť?

autor
6. okt 2022

@zoro9836 tak nadobudli sme ho spolu, len sme neboli manzelia. Boli sme priatelia, ktory sa rozhodli spolu byvat, keďže by mi nedali hypo kcoli robote, mohol ju nadobudnut len on, potom som otehotenela, išla som na MD .. ale spolu ho mame od zaciatku, spoli sme ho prerobili, zariadenia nabytok som kupila ja . Len sme sa zobrali az v mojom tehotenstve

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. okt 2022

@mimisikum sak povedal, ja hovorim o tom co je pisane na papieri. Ja to tak neberiem, ze byt je jeho a ja som tu na navsteve. Ja to beriem ze byt je náš spolocny,.ja hovorim o tom co je na papieri. Keby umrel, keby sa rozvedieme a bla bla bla

autor
6. okt 2022

@zoro9836 sak zijeme pekne spolu . Ja len ze keby čosi. Rozvod, smrť.
Že ako z toho vyjdem ja

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibajaanikiny
6. okt 2022

Co su to za otazky??? On ma byt “bity” na tom,ze si dovolil mat pred svadbou byt? Ako,chapem trochu tvoju frustraciu,ale preco si narokujes na ten byt? U mna takto byva moj chlap a teda nic si nedavame pocitovat. Proste som si kupila byt a o pol roka spoznala jeho,hypo si platim sama,energie a nejake mensie upravy v byte spolocne. Ale pri hadke si ohladom takej veci nevykrikujeme nic…neviem,preco by si mal na ten byt narokovat. Do domacnosti prispieva normalne,mame dieta a je rad,ze mame “svoju” strechu nad hlavou. Teraz som byt predala a takmer cely zisk vrazam do uz spolocneho,takze sa vlastne ani nema na co stazovat,ale nikdy si na to nenarokoval…

mimisikum
6. okt 2022

A to ti začalo vadiť až teraz? Podľa mňa si to mala riešiť hneď na začiatku. A on ho nechce napísať aj na teba, alebo v čom je problém?

autor
6. okt 2022

@zoro9836 ziadny, len čisto zvedavosť, nic ine, vztah mame pekny. Len ide o to co sa pise na papieri.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. okt 2022

@zoro9836 a je tam nejaky rozdiel ci je byt pisany len naho alebo 50/50? On a ja

viestta
6. okt 2022

@zoro9836 ty aké pekne predstavy máš o muzoch😃

januska12323
6. okt 2022

Keď je jeho tak je jeho, v prípade rozvodu ostáva stále jeho. V prípade smrti dedíš s deťmi. Dúfam, že neplánuješ to druhé 😁

autor
6. okt 2022

@januska12323 nie neplanujem ho zniesť zo sveta 🤪👍😁

sono2
6. okt 2022

Pri rozvode dostaneš prdlajs.
Pri úmrtí dediš.
Čo je nepochopiteľné? Dala/ nedala.
Ty do vzťahu prinesieš nejaké imanie? Ak nie, bud rada, že máte na začiatok niečo. Časom si môžete nadobudnúť spolu.