Čo musíme vybaviť, keď chceme dať dieťaťu dve mená?

monikamt
2. jan 2014

dobry den ja by som sa chcela poradit .....chceli by sme dat nasej malej 2 mena a uz mam len mesiac do porodu ....tak ci treba ohladom toho nieco vybavovat nejake papiere a kde ...ak by ste mi poradili bola by som rada .... dakujem

katkasofi
2. jan 2014

Spytaj sa na matrike v meste v ktorom budes rodit. Ja som mala velky problem zapisat synceka. Rodny list dostal az po troch tyzdnoch...

mishka11
2. jan 2014

@monikamt Ahoj, nasa mala ma tiez dve mena a nemusel sme nic. Len sme oznamili po porode, ked sa nas pytali, ake meno davame dietatu, ze bude mat dve mena. 🙂

havana_frost
2. jan 2014

@monikamt Myslíš dve mená alebo dve priezviská? Ak dve mená, tak nemusíš robiť nič, len oznámiš v pôrodnici, keď sa budú pýtať na meno. Dieťa môže mať až mená tri.

tanja111
2. jan 2014

@monikamt Nic nemusite vybavovat.mala sa narodila,povedala som meno a bolo to vybavene.. 🙂

kacena4
2. jan 2014

ak krstne mena tak nic ak su to bezne mena nie nejake estravagantne ktore nie su zapisane v kalendari tak nepotrebujes nic ak si chces dat "zvlastne" popr. inojazycne, ktore su neobvykle aj pre nase matriky, tak si musis vybavit na velvyslanectve danej krajiny, ze take meno u nich existuje a dolozit na matrike a zapisu ti ho bez problemov. jedina podmienka je, ze chlapcovi nezapisu dievcenske meno a naopak

civediamo
2. jan 2014

@monikamt ,,,nič le nahlasiť po porode dve mena,u mna nebol žiadny problem,ani s rodnym listom,na matrike sa nad tym ani nepozastavili,,,, v dnešnej dobe je to už normalne 😉

seemani
3. jan 2014

neoznamuje sa meno pred pôrodom? Aspoň ja som musela pred..

janka_v
3. jan 2014

@seemani meno pred porodom sa vyplna do formularov - z praktickych dovodov, aby si dobre vsetko pooznacovali. Toto vsetko si vsak mozes rozmysliet do dvadsatstyri hodin od narodenia dietata. Meno dietata sa oznamuje matrike - toto sa pride opytat naozaj zastupca matriky az po porode, takze, keby si si rozmyslela, mozes este to "predporodne" zmenit, akurat bude nim dietatko popisane pre lahsiu manipulaciu sestrickami. No a ked svoj umysel o zmene mena dorucis do 24hodin od narodenia na matriku, tak este moze byt zmena aj toho prveho mena po porode.
Krstne mena sa davaju podla mien, ktore su v kalendari alebo povolene, inak treba specialne povolenie. Vybavuje sa pred narodenim. Priezvisko pokial ste zosobaseni, sa zvykne davat po rodicoch, ak chcete akekolvek ine, ci nie ste zosobaseni, treba tento umysel tiez oznamit pred porodom.

mabliss
3. jan 2014

Ja trošku mimo otázky, prepáčte. To s tým veľvyslanectvom je dobré, zaujímalo by ma ako dokazovali rodičia deti s menom "Winnetou", že je to niekde v kalendári. 🙂

marylis
3. jan 2014

@monikamt ak myslis 2 mena, tak nic. Len to po porode oznamis, ked sa ta spytaju, ako sa male bude volat. A dve priezviska nejdu. Bola som sa osobne informovat na matrike. Nejde to ani nijako obist, takze tak...

mimikas
3. jan 2014

Dve krstne mena sa daju v pohode, po porode oznamis dve mena dietata a je to, ak chces dve rizviska tak to nejde

mimikas
3. jan 2014

@janka_v pokial ma dve krstne mena tak len to prve musi byt v kalendari, druhe moze byt akekolvek, nas drobec ma druhe meno Dean a nikto sa nas nikdy nepytal ci je v kalendari.

monikamt
autor
3. jan 2014

dakujem velmi pekne ze ste mi pomohli 🙂 takze nemusim vybavovat nic prve meno je aj v slovenskom kalendari a to druhe len v ceskom ... a to ich teda nebude zaujmat ... a ak aj nahodou ano tak bude mat len jedno a budeme ju doma volat aj tym druhym sak uvidim ako co vybavime 🙂 ale naozaj dakujem 🙂

lulu_lu
3. jan 2014

@monikamt a ake meno davas? 🙂

monikamt
autor
5. jan 2014

paulina a zoe sme chceli 🙂