Čo sa stane, keď mi príde kontrola a nebudem doma?

23. sep 2021

Dobrý deň,

chcem sa spýtať čo sa stane v prípade ak príde ku mne kontrola so SP a nenájde má doma. Som PN a buď.tyzden mi v pondelok nemá kto vyzdvihnúť dieťa, tak musím ísť ja, bojím sa čo ak príde kontrola? Vezmu mi celú nemocenskú dávku?. Marodim 4 týždeň. Ďakujem.

alenah31
23. sep 2021

nevezmú ti celú nemocenské, pozastavia nemocenské odo dňa porušenia liečebného režimu - čiže odo dňa čo si nebola doma.

smajluska
23. sep 2021

@alenah31 A potom sa to prosim ako riesi? Treba ist do soc.poistovne vydokladovat kde som bola ked mi prisla kontrola? Napr.potvrdenie od lekara alebo taka situacia v akej je pani, ktora pisala prispevok?

medyna
23. sep 2021

a vychádzky nemáš predpísané? ked tak dlho marodíš ....

autor
23. sep 2021

@medyna mám vychádzky, ale len do 14tej hodiny...po dieťa idem o hodinu neskôr.

lilinka88
23. sep 2021

Odo dňa, kedy ťa nenájdu doma máš podozrenie na porušenie liečebného režimu. Pokiaľ sa neospravedlniš, stopnú ti dávku na 30dni.

bimbambim
23. sep 2021

Tak na ten deň sa dohodni že prídeš po neho skôr v rámci vychádzky

dzejsik
23. sep 2021

buď dohodnúť vyzdvihnúť dieťa skorej alebo upraviť vychádzky

evkamotka
23. sep 2021

Ja by som sa dohodla radsej v skolke, ze ho vyzdvihnes v ten den na obed (v case vychadzky)

evkamotka
23. sep 2021

Este mi napadol maly "svindel", cez pn mozes ist k dr, takze ak by si cca v tom case pred skolkou sla k dr, vies to spojit so skolkou. Ale teda.. Ako pisem vyssie, radsej sa dohodni v skolke

luccija
23. sep 2021

Chod pre ňu skôr

autor
23. sep 2021

@lilinka88 ale ospravedlnenie že som bola vybrať dieťa v škôlke lebo muž je mimo im asi stačiť nebude?

nafka0483
23. sep 2021

Nie, taketo ospravedlnenie im stacit nebude. To nie je dovod na porusenie liecebneho rezimu.
Mozes ist k lekarovi, na predpisane rehabilitacie a pod. V pripade, ze by si zila osamelo, tak mozes ist do lekarne a na nakup nevyhnutnych potravin - ale mas muza a dieta, cize nezijes osamelo.

Riesenim je pre teba bud mimoriadna vychadzka od lekara, alebo vybrat dieta zo skolky v case svojich vychadzok, alebo poprosit niekoho ineho aby ti dieta vyzdvihol, alebo to proste risknut a ratat s tym, ze ak kontrola pride, tak ti davku od toho dna nevyplatia.

katuska19
23. sep 2021

ja by som ako baby radia vzdvihla dieta v case vychadzky, to by si kazdy mohol povedat svoj argument, take ospravedlnenie im ozaj stacit nebude.

minnie30
23. sep 2021

nechaj si dieťa v ten deň doma

nafka0483
23. sep 2021

Inak nechapem preco je taky problem vybrat dieta zo skolky o hodinu skor. Ved je to skolka, nemaju nejake vyucovanie alebo aktivity, z ktorych by sa proste nedalo vynimocne jeden den odist skor.

mariejenka
23. sep 2021

@smajluska riesi sa to tak,ze pojdes s potvrdením od lekára na soc.poist. kde im to vydokladujes. Mne tak prišili,bola som akurát na internom vys.pred pôrodom. Došla som na poisťovňu v 8.mesiaci,horucava bola 35'C, len ma tam pracovníčky ovievali🙂.. čiže chodia každému.

lilinka88
23. sep 2021

@autor platí ako píše @nafka0483 - s ospravedlnením,že si bola pre dieťa v škôlke nepochodíš

1aduliatko1
23. sep 2021

@nafka0483 napr. preto, že o 14-tej ešte spinkajú (ak má vychádzky 12-14:00 hod.), u nás sa dá vyzdvihnúť dieťa až po pol 3tej

judit47
23. sep 2021

@1aduliatko1 tak si treba urcit priority-a nedat ho tam vobec alebo prist pred spankom/zobudit ho stoji jeden den za stopnutie davky?

1aduliatko1
23. sep 2021

@judit47 to som nepovedala...len vravím, ako je to s vyzdvihnutím u nás.
ja keď som doma, deti mám tiež doma

judit47
23. sep 2021

@1aduliatko1 jasne viem viem,len hovorim vseobecne🙂nie priamo tebe☺️

1aduliatko1
23. sep 2021

@judit47 ja by som tiež dieťa nechala doma, keď poň neviem/nemôžem prísť.

elizabet173
23. sep 2021

veď dieťa môžeš vybrať aj skôr, škôlka nie je škola, predpokladám, že vychádzky máš dve hodiny, tak ho vyzdvihni sa obed. Alebo si ho nechaj doma, prípadne ti ho môže niekto vyzdvihnúť, susedka, kamarátka, možností máš viac. Neriskovala by som

elizabet173
23. sep 2021

@1aduliatko1 dieťa si môže vyzdvihnúť na obed, neuložia ho spať, škôlka nie je väzenie.

autor
23. sep 2021

@nafka0483 super ďakujem pekne za zhrnutie.

Ďakujem všetkým.

evaachesa
23. sep 2021

Nechaj dieťa v ten deň doma alebo ho vyber o hodinu skôr.

kacena4
23. sep 2021

daj si upravit vychadzky na iny cas z dovody odvozu a dovozu dietata zo skoly...

maris5
23. sep 2021

Ak sa nema kto postarat o dieta mozes ho ist vyzdvihnut. Tak isto ked sama zijes mozes si ist nakupit potraviny, ale beries si blok z pokladne ako dokaz.
Dieta skor asi nevyzdvihne, ked maju spanok. O druhej tie deti este len vstavaju.

mandarinka555
23. sep 2021

Prečo nemôže dieťa ostať s tebou doma ?

dejna_
23. sep 2021

A ako to funguje že keby pani doniesla napríklad paragraf od nejakého lekára u ktorého fyzicky nebola 🤔 overuje si návštevu u lekára sociálna poisťovňa ?