Čo všetko musím vybaviť na úradoch, keď mi končí rodičovská?

radulienka7
12. jan 2017

Zdravím mamicky. Moja dcéra má 2 roky aj štyri mesiace a mne sa črtá super pracovné miesto o ktoré nechcem prist. Do škôlky mi ju zoberú. Ale čo ďalej? Určite musím ísť na nejakennejaké

radulienka7
autor
12. jan 2017

Na

radulienka7
autor
12. jan 2017

Pardon blbne mi telefon. Takže určite musím ísť na nejaké úrady a vybaviť milión veci, neviete kde začať.? Ďakujem

evittam
12. jan 2017

Ak nastupujes do prace tprace tak len na SP odhlasit sa z dochodkoveho poistenia ako poistenec statu. To je vsetko.

radulienka7
autor
12. jan 2017

@evittam aha a neviete či mi prestanu posielat rodičovsky?

evittam
12. jan 2017

@radulienka7 Nie, prečo by mali?! RP nie je viazaný na to či pracuješ a koľko pracuješ - patrí ti do 3 rokov veku dieťaťa.

sasa1983
12. jan 2017

Na urad socialnej prace a rodiny sa nenahlasuje nic? Lebo ja sa vratim do zamestnania, takze to mi zamestnavatel vybavi so socialkou predpokladam.dakujem

evittam
12. jan 2017

@sasa1983 Nie, na UPSVaR nie - pokiaľ dieťa nemá 3 roky. Po dovŕšení 3 rokov sa len nahlasuje kto sa stará o dieťa a kde je....A predpokladať môžeš - ale zamestnávateľ si splní svoje povinnosti - a to, že ťa prihlási ako zamestnanca. Ty sa musíš odhlásiť z dôchodkového poistenia ako poistenec štátu - ako som už napísala vyššie - to za teba nikto nespraví -nemá prečo.😉