Čo všetko musím vybaviť pred a po narodení dieťaťa?

sanny2993
13. dec 2020

Ahojte. V aprili očakávame naše prvé dieťatko. Dnes som si sadla za PC, že skompletizujem čo všetko potrebujem vybaviť (radšej sa pripravujem skôr keďže človek nevie ako to bude v čase pandemie). Našla som nasledovné potrebné doklady na vybavenie. Môžte mi prosim napísať kedy čo vybaviť pripadne načo som zabudla alebo zle uviedla? Ďakujem vopred. Vybaviť pred pôrodom /poprosim príblizné obdobie kedy začať vybavovať/ : Prehlasenie o otcovstve /niesme zobratí/, Prehlasenie o mene dieťaťa, Pediater, Materská, Daňový bonus ... viac mi nenašlo. Vybaviť po pôrode: Rodný list, Zdravotné poistenie, Trvalý pobyt, Prispevok pri narodení dieťaťa. Viac mi nenašlo. Pomôže mi každá rada. Ďakujem ešte raz 🙂

zojanka
13. dec 2020

@callisia aj ja som zvedavá čo ti baby napíšu, tiež ma to čaká 🙂
Ja ti len doplním čo viem, že spolu s príspevkom pri narodení si na úrade práce dávaš žiadosť aj o rodinné prídavky ( vybavuje sa po narodení )

denden77
13. dec 2020

@sanny2993 podla mna mas vsetko.. plus uz spominane rodinne pridavky.. tiez som sa takto chystala 😁 prehlasenie o otcovstve sme riesili pre istotu skor, tusim v 5-6m, tam bolo uvedene priezvisko dietata (meno som len ustne ohlasila v porodnici), pediatra som riesila asi v 7m telefonicky, tlacivo na matersku som odovzdavala v robote asi tyzden pred nastupom 😊

basska_b
13. dec 2020

Pediatra som riešila asi 3 mesiace pred pôrodom, ale pozor, do 24 hodín od príchodu z nemocnice mu treba odovzdať prepúšťaciu správu a dostanete termín prvej poradne. Inak podľa rajonu máte niekoho prideleného, kto vás zobrať musí. Ale ak vám nevyhovuje, tak skúste sa opýtať inde, či majú miesto.
Materská - na to je také tlačivo, ktoré ma k dispozícii len gynekológ. Vystavi ho asi 2.5 mesiaca pred terminom, potom ho odovzdáte v práci

sonka_miro
13. dec 2020

@sanny2993 detske pridavky, zistit ci aj mesto nedava prispevok ak ano treba zase vypisat ziadost a ja som nasla aj to ze treba pisomne informovat zamestnavatela o nastupe na MD. Pediatriu som mala asi 6 mesiaci vybavenu a uz sme si len zavolali tesne pred porodom aby sme sa presne dohodli.