Cudzinecká policia

26. jan 2024

Baby, máte niektorá vzťah s cudzincom, resp.viete má nasmerovať? Mám frajera, 9 mesiacov. Žijeme v jednom meste, obaja pracujeme, je nám spolu fajn. Je z "tretej" krajiny. Onedlho mu konci povolenie na pobyt, ktoré tu mal schválené ako lektor jazyka. Vybavuje si živnosť, aby mohol podnikať, je zamestnaný na zmluvu. Prosím vás, ovplyvňuje fakt, že tu má priateľku nejako to povolenie? Alebo nemáte niektorá radu, skúsenosť, ako povolenie získať? Ja viem, na internete píšu všeobecné rady, ale v skutočnosti to vôbec nie je také jednoduché. Tak len skúsenosti. A ešte dodám, nás jazyk ovláda takmer dokonale. Je na Slovensku už štvrtý rok.

luliu
26. jan 2024

Nie, na povolenie isto nemá vplyv, že tu má priatelku

daren1
26. jan 2024

a zmluvu ako lektorovi mu nepredlžia? O aku krajinu ide? Nechcem nikomu nejako ubližiť ale myslim že ťa čoskoro požiada o ruku---

lneviemmeno
26. jan 2024

pre cudzinecku policiu si ty ako iba priatelka pre nich nic, vobec to neberu do uvahy. moj manzel je cudzinec z tretej krajiny a ked sme behali po cudzineckej policii kvoli trvalemu pobytu uz ako manzelia, aj tak ich to nejako nezaujimalo a musel mat v prvom rade vsetky papiere v poriadku a bola to dost drina vybavit 😀

deniska2706
27. jan 2024

To že si priateľka nijako nezaváži, ak by ste už boli zobratí alebo čakali dieťa tak by ako dôvod mohol uviesť založenie rodiny. Inak musí do žiadosti uviesť niečo iné napr prácu alebo štúdium

evinka400
27. jan 2024

Len opatrne, známej dcéra skončila takto vydatá s dieťaťom, ale bez muža, ktorý síce žije na Slovensku, ale potom, čo mu povybavovali všetky papiere zistil, že ju vlastne nemiluje.

autor
27. jan 2024

V tomto máme jasno, brať sa nejdeme. Ako dôvod dáva podnikanie, preto vybavujeme tu živnosť. Len som chcela vedieť, či nejako nezaváži aj tento fakt.

januska12323
27. jan 2024

Nie, si len frajerka takých môže mať milión.

alickapusinka
27. jan 2024

Neviem či dôvod podnikania bude na predlženie pobytu. Pochybujem.

daren1
27. jan 2024

To nie je predĺženie, nový účel pobytu s inými podmienkami akurát na dlhšiu dobu ako zamestnanie. Pri vypíše z účtu sa predpokladá tuším ina suma ako pri zamestnaní.
Môžte podať žiadosť na útvar aldbo musí vycestovať a podať na zu?