Dá sa vybaviť príspevok na benzín kvôli dieťaťu?

kviettocek2
10. jún 2013

ahojte chcela by som to zistit jedna sa o dcerku kedze som slobodna matka a budem ju denne vozit do skolky tak ci sa da nieco take vybavit viem iba to ze som mohla poziadat o auto ale to uz nepotrebujem lebo ho uz mam nieco take mi spominala doktorka dakujem za info

mummy01
10. jún 2013

@kviettocek2 a je tvoja dcerka ZTP?

kviettocek2
autor
10. jún 2013

n
@mummy01 no to zatial nie a neviem ci ma na take daco narok pri jej stave

mummy01
10. jún 2013

@kviettocek2 citala som v tvojom fotoblogu ze ma poruchu reci...no v tomto pripade podla mna nemas narok ani na auto a ani na benzin...treba mat najprv preukaz ZTP a az potom je mozne poziadat o prispevok ale teda nedostane ho kazdy

kviettocek2
autor
11. jún 2013

@mummy01 no ona ma aj ine poruchy a nie len poruchy reci to by mi asi doktorka neodporucila a keby mala iba to tak urcite tu nepisem to co som napisala

mummy01
11. jún 2013

@kviettocek2 lenze ako Ti tu ma niekto poradit ked nenapises o co ide,co konkretne dcerke je a ci mate preukaz ZTP....to sa teda strasne tazko radi 😒

andrejka1974
11. jún 2013

v prvom rade musis mat preukaz ztp najlepsie prekuaz ztp-s , ale nie vzdy mas narok na prispevok na benzin, ten mas len vtedy, ak dieta ma problemy s prepravou , cize ma nejaky telesny postih, ja mam dve deti ztp starsi ma dmo, ma postihnutie telesne a tak mam narok na prepravu a mali sme aj pravo na kupu auta ten nam tiez dali , ale starsia dcerkas ma ztp koli ockam , nosi silne dioptrie, ale inac je schopna sa prepravovat normalne a tak u nej nepoperam ziadny prispevok , a napis ake mate celkovo diagnozy nie vsetky su na ztp preukaz treba to skusit, ale ver mi je to vela obehavania , musis mat lekarske nalezy od vsetkych odbornikov ja som mala od orthopeda, neurologa, od pediatricky potom ides na komisiu a ta moze vyzadovat dalsie spravy od rehabilitacneho, alebo podla diagnozy proste vsetkych lekarov co navstevujete a vysetrenie nesmie byt starsie ako mesiac a dokial to len podas urcite prejdu aj tri mesiace a potom je na komisii ci ti to aj tak uzna, mne neuznali opatrovnictvo a pritom ma uplne nefunkcnu pravu ruku , cize si nevie zasnurovat topanky, ked bol mensi nevedel sa ani sam obliect a komisia rozhoduje aj 6 mesiacov a az potom co mas ztp ziadas narok na benzin co su dalsie mesiace skus a uvidis, nech ta toto neodradi 🙂 🙂 🙂

kviettocek2
autor
11. jún 2013

@mummy01 neradi sa tazko staci napisat ako sa to vybavuje nic ine ani nechcem a uz mi aj napisala andrejka vysie ako to chodi a take info mi uplne staci

kviettocek2
autor
11. jún 2013

@andrejka1974 dakujem pekne za info to mi staci no skusim to ona ma vela diagnoz no popitam sa a mozno skusim ale ako som citala tak neviem ci sa to vobec oplati

interes
11. dec 2013

ahoj! Ja som práve dnes dostala ztp-s pre syna štvor-ročného s autizmom a už dostaneme aj parkovací preukaz. To isté dostane aj dcérka dvojička tiež s autizmom. Pokiaľ viem, tak každá lekárska správa a nález má dľžku platnosti šesť -mesiacov a to isté platí aj pri podávaní žiadostí tam je to uvedené a nie iba mesiac to je somarina. Každý odborný lekár ku ktorému pravidelne chodievate na kontroly vám to aj povie. Celé vybavovanie je tak do dvoch mesiacov aj s prevzatím. Ja mám až dve postihnuté deti a som na ne sama a nejaké extra náročné to nebolo. Iba dať žiadosť s nálezmi a správou a to v podstate máte, lebo každý polrok chodíte na kontroly. Po mesiaci mi poslali lekársky posudok a o dva týždne potom sms, kedy presne mám prísť pre preukaz. Možno v iných mestách je vybavovanie asi dlhšie, neviem u nás je to tak.

jaja163
9. apr 2014

interes ahoj,nevies mi poradit ?mam Timku je 6-rocna autistka vysokofunkcna ide do skoly,kde by som mohla poziadat o asistenta ucitela okrem tej skoly?je mozne dostat prispevok od statu?

abigael
7. nov 2014

dobry den možte mi poradit moja dcerka ma na lavej ručke pareza plexus brachialis ma skratenu ruku o jeden centimeter takze sa ma problem obliest viazat si snurky aj cesat umyvat sa proste hygiena ,obliekanie,a snurovanie ci budem mat narok na opatrovatelsky a aj ked sa krmi tak tazko pomaham jej ma aj ztp 50 percent