Daňové priznanie - aké podklady ešte potrebujem?

lubka567
29. jan 2019

Ahojte žienky. Potrebovala by som poradiť. Do konca júna 2018 som bola zamestnaná. Lenže ostala som tehotná tak som od začiatku mája skončila na PN. Keďže som mala zmluvu na určito a nepredlzili mi ju tak som ostala v ochrannej dobe od júla do 23. Novembra. 23. Novembra som nastúpila na materskú. Papier z roboty doma mám. Viem ze za maj a jún by mi mali ešte dane vrátiť. Aké podklady a papiere ešte potrebujem aby som mohla spraviť daňové priznanie. Ďakujem

lucinika
29. jan 2019

@lubka567 ak podas žiadosť ročne zúčtovanie je povinný urobiť posledný zamestnávateľ. Treba mu vydokladovat všetky príjmy, a bolo by dobre doložiť aj rozhodnutia zo SP, ktoré ti boli doručené.

tosomja
29. jan 2019

Ahojte, ked som minuly rok do aprila pracovala na polovičný úväzok u jedneho zamestnavatela avod aprila tiez na polovičný u druhého zamestnavatela, je lepšie si dan priznanie robit sama, alebo mam nechat na zamestnavatela? Vraj menej dostanem ked mi urobi zamestnávateľ. Ako to je? ....a dokedy mozem poziadat o odklad? Do 1.4? A vypisuje sa jednotne tlačivo zo stranky financnasprava? Mozem vytlačiť a rucne vypísať? Alebo musim vypísať a tak vytlačiť? Ďakujem.

evittam
29. jan 2019

@tosomja Nemôžeš dostat menej. Jednoduchsie je poziadat o RZ.

evittam
29. jan 2019

@lubka567 Bud požiadať bývalého zamestnávateľa o RZ do 15.2.alebo si spravit DP. Nic ti netreba len kopiu potvrdenia o príjme zo zamestnania. A prečo by ti mali vrátiť len za maj a jun?!🤔

tosomja
29. jan 2019

@evittam myslis zamestnavatela?

lubka567
autor
29. jan 2019

@lucinika ja by som si to chcela dať spraviť nejakej účtovnícke čiže nemusím ísť na SP pre nejaké potvrdenie ze som dostávala marodku stačí len to rozhodnutie? 🙂

lubka567
autor
29. jan 2019

@evittam to mi poslali poštou a zo SP nepotrebujem žiadne potvrdenie?.. Lebo do júna som bola zamestnaná potom som bola už len ochrannej lehote podstate nezamestnaná

evittam
29. jan 2019

@tosomja Ano, RZ robí zamestnavatel

evittam
29. jan 2019

@lubka567 Z SP nepotrebujes nic. K DP ti staci potvrdenie o príjme.

lucinika
29. jan 2019

@evittam @lubka567 ako som písala a hovorila aj evitamm, treba doložiť všetky príjmy z ktorých si odvádzala daň. Keď som robila mzdovu účtovníčku tak som pri nových zamestnancoch prikladá la aj rozhodnutia zo SP o práceneschopnosti dlhšej ako 10 dní, pre istotu...