Daňový bonus, keď dcéra nežije s otcom

evickasmolejova1
6. mar 2022

Ahojte, neviete mi niekto poradiť?
Dcera nežije s otcom dieťaťa.Ja som čítala že pokiaľ nežijú v spoločnej domácnosti tak on na daňový bonus nema nárok.
Dcera je ešte na materskej,takže ani ona nie.
Ale on za ňou prišiel s tým že mu bude teraz vyplatený daňový bonus za rok 2021 za nejaké mesiace.
Ževraj teraz vyšiel nejaký zákon že si už uplatniť môže.
Tak neviem kde je pravda

simca06022011
6. mar 2022

@evickasmolejova1 nemusia bývať v spoločnej domácnosti

luliu
6. mar 2022

@evickasmolejova1 musia žiť v jednej domácnosti, inak nemá nárok na DB. Ale je iné ak majú spolu vzťah a peniaze sa použijú na dieta

lenusa20
6. mar 2022

@evickasmolejova1 moj ex takto bral DB bez môjho vedomia. Odišla som od neho a do 2-3 mesiacov nastúpila späť do práce.... pokiaľ došlo k rozvodu prešlo vyše pol roka. Samozrejme že mne naša firemná ekonómka hneď zadala žiadosť o DB, dokonca už aj spätne o mesiac dva pred nástupom do práce. Po rozvode mi moj ex hovorí, že daj si zažiadať od teraz DB, jaaaa naňho pozerám!!! Že čo prosím??! Veď ja to už mám!!! A on celý v šoku, samozrejme že chcel so mnou vybabrať... Hneď som mu hodila s úsmevom na perách, že on si nemal čo žiadať, keď sme spolu nežili čož viem doložiť papierami zo súdu+ kde sú potom tie peniaze????.... No takže musel on riadne vracať peniaze a mne normálne bol DB vyplatený naraz, tak ako som žiadala raz ročne. Ale ináč riadne bol ex vybabraný. Výživné 80ecka mi dával, no v skutočnosti 50? Lebo veď necelých 30mal DB. Idiot.

klarissa25
6. mar 2022

@simca06022011 musia..

katica06
6. mar 2022

@simca06022011 musia! Dokonca jeden môj známy musel vracať bonus tri roky spätne keď na DÚ prišiel, lebo sa rozviedol a potom už nebývali spolu.

lienka.7
6. mar 2022

@evickasmolejova1 musi zit v domácnosti, inak narok nema. Pokial si ho on napriek tomu uplatni, keď to dcéra oznami, bude ho musieť aj spätne vrátiť. Jedine ze sa dohodnu, ze jej ho da (neviem ake maju vztahy), robia to aj tak.