Daňový bonus na dve deti

adriana36
15. apr 2019

Ahoj, prosim je mozne podat opravne danove priznanie ak si myslim, ze ekonomka ho zle vypracovala? Je mozne ze sa danovy bonus na deti 6 r a 3r nejak krati? Obaja sme zamestnany a davame sI bonus raz rocne do danoveho..dakujem

masenkamedvedova
15. apr 2019

@adriana36 je možné ho opraviť ale ak ste ho už podali vyzval by vás v prípade chyby danovy úrad sám na opravu. A nie nekrati sa bonus.

adriana36
autor
15. apr 2019

@masenkamedvedova co v pripade, ak nevyzve? Bolo mi divne ked nepotrebovali rodne listy prilozit k danovemu priznaniu...staci ze su tam deti len uvedene? Dakujem

veronikaszabova
15. apr 2019

@adriana36 musia byt aj rodne listy

adriana36
autor
15. apr 2019

@veronikaszabova prosim ta ako teraz postupova, ked este preplatok neprisiel, ale viem ze je nespravne vypracovane..ist priamo na danovy urad alebo ako? Ja si to sama vypracovat neviem...

veronikaszabova
15. apr 2019

@adriana36 zasla by som najprv za tym, kto mi to vypracoval.

matta308
15. apr 2019

Ale veď nemusíš ho podľa mňa znova vypracovať, len doložiť rodne listy(kópie), tie sa dávajú zvlášť ako príloha. Ale asi by som si zavolala na príslušný DÚ. Ako postupovať.

adriana36
autor
15. apr 2019

@veronikaszabova no ved prave ze ta pani mi povedala ze sa to krati.. ja som bola minuly rok na rd,cely rok a manzel je suvisle zamestnany 7r.

veronikaszabova
15. apr 2019

@adriana36 by som dala vypracovat danove inej ekonomke a uvidite

masenkamedvedova
15. apr 2019

@adriana36 určite výzve ak bude chýbať niečo t.j rodné listy. Nas minulý rok vyzvali listom o prepočet bonusu naša účtovníčka sa pomýlila a nesedelo pár centov. Musela to dat do poriadku a až potom poslali peniaze. O krateni neviem, myslím ze mate nárok na riadny bonus na dve deti.