Doklady po svadbe

25. júl 2022

Ahoj dievčatá.
V sobotu sa vydávam, muž je Čech, svadba bude na Slovensku. Zmenu dokladov by som si poriešila na Slovensku, lebo na ambasáde v Česku je dlhá čakacia doba. Chcem sa spýtať, ak budem meniť všetky tri doklady - op, pas, vodičák, zostane mi nejaký doklad totožnosti? Ja sa totiž hneď v pondelok musím vrátiť do Česka kvôli práci.

patka06
25. júl 2022

Všetky doklady môžeš vrátiť až pri preberaní nových.

autor
25. júl 2022

@patka06 Doklady bude preberať mama, ja kvôli práci môžem zase z Česka na Slovensko.

patka06
25. júl 2022

V tom prípade ti ak budeš meniť naraz, neostane ani OP ani pas. Budeš musieť postupne vymeniť.

e1i
25. júl 2022

Ak bude preberat mama tak ti ich odoberú hned. Muz si daval robit a ponechali mu. Potom si musel ist osobne vziat, mne ako manželke ich nedali, lebo neodovzdal stary. Keby ho odovzdal, vyzdvihnut novy mozem aj ja. Skúsenosť z marca

mata1001
25. júl 2022

Takto.... op, vp ti nechaju a odovzdaju sa pri preberani novych...ak mas platny pas tak ten sa odovzdava pri podani ziadosti...
Ak ich bude mama preberat ,tak jej ich musis nejako dodat, bez starych dokladov, jej nevydaju nove.

kitycat
25. júl 2022

A aspon prechodny pobyt v Cechach nemas vybaveny..? Je to sice bez fotky, ale lepsie ako nic

autor
25. júl 2022

@kitycat Áno, prechodný pobyt mám.

kitycat
25. júl 2022

Este by si mohla mame poslat doklady doporucene, ked dostane info, ze su hotove. A tu "chvíľu" fungovat na tom prechodnom 🤔