icon

Dosiahnem schválenie opatrovateľského príspevku s touto správou?

Dnes o 14:30

Ahojte prosím o vyjadrenie hlavne tí čo máte deti s pas bude stačiť taká sprava od klinického psychológa urobený aj ados podľa výsledku ide o stredný stupeň a Atypicky autizmus ale nerozpisqla tam vôbec ako dieťa funguje že proste sa nevie sám najesť obliecť utriet si zadok výkaly roztiera po stene , uteká nám na cestu vytrhne sa z ruky nereaguje , kričí bije nás je v škôlke agresívny od riaditeľky mám správu kde ona všetko opísala a to tam vôbec nieje napísané len že proste potrebuje neustály dohľad a starostlivosť matky a doporučuje aby bol dieťaťu schválený OP a kompenzácie všetky na ktoré má nárok . Veľmi som sklamaná z tej správy vôbec to tam nenapisla ako funguje poprosím psychiatrickú aby to tam aspoň ona napísala a pediater , môže to prejsť aj keď ta správa je tak písaná ? Skúsenosti vaše prosím čo pozerajú ti posudkovy . Samozrejme že ten dotazník vypisem a rozpisem všetko čo nevie

anonym_ae26db
Dnes o 15:14

k OP nestaci sprava od psychologa ten vam spravil len ados, to treba dat verifikovat psychiatrovi a ten vam napisae ako pracuje a funguej dieta a ci odpruca OP a kompenzacie. ale je to len odporucanie nie podmienka. tj. nemusite dostat opatrovatelsky. odporucam este zvazit test inteligencie ci tam nie je mentalne postihnutie, to ma vasiu vahu pri OP

autor
Dnes o 15:18
@anonym_ae26db

k OP nestaci sprava od psychologa ten vam spravil len ados, to treba dat verifikovat psychiatrovi a ten vam napisae ako pracuje a funguej dieta a ci odpruca OP a kompenzacie. ale je to len odporucanie nie podmienka. tj. nemusite dostat opatrovatelsky. odporucam este zvazit test inteligencie ci tam nie je mentalne postihnutie, to ma vasiu vahu pri OP

@anonym_ae26db k psychiatrické chodíme aj ešte pôjdeme uzavrie mu to len chcela ešte jedno vyšetrenie v minulosti sme boli , ano na testy intelektu sme objednaní inde ale zaráža mi že klinicky psycholog nerozpisal funkčný dopad na fungovanie , je to ok ? Nemala aj to rozpísať ? Stačí keď to napíše pedopsychiater bude to mať váhu u posudkového lekára ? Viem že teraz neschvaľujú ale skúsime aj tak keďže reálne potrebuje dieťa pomoc

avatar
kacena4
Dnes o 15:28
@anonym_autor

@anonym_ae26db k psychiatrické chodíme aj ešte pôjdeme uzavrie mu to len chcela ešte jedno vyšetrenie v minulosti sme boli , ano na testy intelektu sme objednaní inde ale zaráža mi že klinicky psycholog nerozpisal funkčný dopad na fungovanie , je to ok ? Nemala aj to rozpísať ? Stačí keď to napíše pedopsychiater bude to mať váhu u posudkového lekára ? Viem že teraz neschvaľujú ale skúsime aj tak keďže reálne potrebuje dieťa pomoc

@anonym_autor vacsiu vahu ma sprava od psychiatra, a ak ste boli na ados nemusi tam rozpisovat spravanie dietata, robi ados testy tie urcite rozpisala, tak ma zaobera recou, socialnym spravanim a intrakciou

avatar
sara07
Dnes o 15:34
@anonym_autor

@anonym_ae26db k psychiatrické chodíme aj ešte pôjdeme uzavrie mu to len chcela ešte jedno vyšetrenie v minulosti sme boli , ano na testy intelektu sme objednaní inde ale zaráža mi že klinicky psycholog nerozpisal funkčný dopad na fungovanie , je to ok ? Nemala aj to rozpísať ? Stačí keď to napíše pedopsychiater bude to mať váhu u posudkového lekára ? Viem že teraz neschvaľujú ale skúsime aj tak keďže reálne potrebuje dieťa pomoc

@anonym_autor ako píše kačenka, uplne s tým suhlasim
na op žiadost potrebuješ pedopsychiatricku spravu, psycholog je len taky doplnkovy, nie každý posudkovy ho berie v uvahu
zaleží čo napíše aj pediater
ešte by som im tam doložila aj neurologiu , neviem či chodíte, v podstate od 3 rokov potom máš narok aj na poukaz na plienky
inak teraz čo čítam na nete aj z okolia pas deti z 6 stupna davaju na 2 alebo 3 kde už narok na opatrovak nie je , predtým mali opatrovak schvaleny, teraz on prišli , neviem ako to idu riešit
ale na toto upozornovala žitnanska ešte sa o tom len začalo pisat, uistili že nič takéto sa nebude diat ..

autor
Dnes o 17:07
@sara07

@anonym_autor ako píše kačenka, uplne s tým suhlasim
na op žiadost potrebuješ pedopsychiatricku spravu, psycholog je len taky doplnkovy, nie každý posudkovy ho berie v uvahu
zaleží čo napíše aj pediater
ešte by som im tam doložila aj neurologiu , neviem či chodíte, v podstate od 3 rokov potom máš narok aj na poukaz na plienky
inak teraz čo čítam na nete aj z okolia pas deti z 6 stupna davaju na 2 alebo 3 kde už narok na opatrovak nie je , predtým mali opatrovak schvaleny, teraz on prišli , neviem ako to idu riešit
ale na toto upozornovala žitnanska ešte sa o tom len začalo pisat, uistili že nič takéto sa nebude diat ..

@sara07 ano viem čo sa deje deti zázračne vyzdraveju toto je ta konsolidácia , k neurologovi chodíme ale plienky nemá

anonym_19bd3a
Dnes o 17:25
@anonym_autor

@sara07 ano viem čo sa deje deti zázračne vyzdraveju toto je ta konsolidácia , k neurologovi chodíme ale plienky nemá

@anonym_autor kolko rokov ma dieta? hlavne bude potrebna dobre napisana sprava od pedopsychiatra, neurolog
Teraz po novom sa viac prihliada na fungovanie/samoobsluznost osoby v ramci bezneho zivota v potovnani s rovesnikmi tak to horsie vychadza
chodi do specialnej skolky teda ? na kolko hodin ?

autor
Dnes o 17:34
@anonym_19bd3a

@anonym_autor kolko rokov ma dieta? hlavne bude potrebna dobre napisana sprava od pedopsychiatra, neurolog
Teraz po novom sa viac prihliada na fungovanie/samoobsluznost osoby v ramci bezneho zivota v potovnani s rovesnikmi tak to horsie vychadza
chodi do specialnej skolky teda ? na kolko hodin ?

@anonym_19bd3a bude mať 6 zachvíľku , veď práve ta samostatnosť fungovanie tam nieje , chodí do normálnej škôlky ale ma ivp a asistenta lenže do týždňa mi volajú aj 3x o 11 že aby som po neho prišla lebo je agresívny bije deti učiteľky uteká im , tým že sa mu zhoršilo správanie ho riaditelka chce dať do špeciálnej ale nemôže keďže nemáme ešte vyšetrenie v scpp kde oni píšu opatrenia do ms termín nám dali až koncom novembra aj keď to urgovala riaditelka , dá ho zase do bežnej triedy ale že mám sa pripraviť pokiaľ bude nezvládnuteľny bude volať mne a ja takto pracovať neviem musím rušiť zákazky som SZČO takže pomaly som bez práce

avatar
sara07
Dnes o 17:50
@anonym_autor

@sara07 ano viem čo sa deje deti zázračne vyzdraveju toto je ta konsolidácia , k neurologovi chodíme ale plienky nemá

@anonym_autor tak spravu aj od neho prilož potom

anonym_19bd3a
Dnes o 17:56

a je liekovany ? napr rispen a pod ? od pedopsychiatra alebo neurologa ?
take minusove je ze to praveze ukazuje ze je pomerne dobre na tom
zvlada hygienu (neni plienkovany)
zvlada sebaobsluhu (vie sa najest) funguje v standardnom zariadeni (aj ked s podpornymi opatreniami)
ak nie je liekovany od psychiatra/neurologa tak to tiez je skor nie v prospech opatrovatelskeho
nie je tam mentalna retardacia
priloz vsetky spravy to urcite, ale ak riaditelka nezvlada ani s asistentom (kolko hodin ho ma denne) tak mala tlacit na CPPP a presun do specky (ale aj to je otazne ci splni podmienky na prestup)
nema aj ADHD? neurolog co vravi nenavrhuje liecbu ?

avatar
sara07
Dnes o 17:58
@anonym_19bd3a

@anonym_autor kolko rokov ma dieta? hlavne bude potrebna dobre napisana sprava od pedopsychiatra, neurolog
Teraz po novom sa viac prihliada na fungovanie/samoobsluznost osoby v ramci bezneho zivota v potovnani s rovesnikmi tak to horsie vychadza
chodi do specialnej skolky teda ? na kolko hodin ?

@anonym_19bd3a a ako sa posudzuje potom vlastne situacia pri pas dietati
- čo sa vie obliect ale nie je schopny si určit čo si ma obliect , musi mu to niekto vybrat a uložit v určitom poradi , inak sa vyberie v pyžame alebo sa proste neoblečie , v lete si dá hrube ponožky a dostat ho do kratkych nohavic pri tomto speku je proste umenie, presviedčanie atd ..
- čo sa vie fyzicky obuť ale nevie si zvolit spravnu obuv čiže si da kroksy pri -10
- čo sa vie najest, vie použivat pribor ale pokial mu nepovieš že ma jest neje , pokial to nepoložiš pred neho tak proste neje kludne cely den
- ako sa posudi že vie vykonat potrebu ale musi po nom niekto splachnut lebo on proste nesplachne aj ked ma 15 rokov a vyzera normálne že mu nič nie je
- vie sa naučit ist mhd z bodu a do bobu b ale akonahle nema funkčnu kartu alebo nefunguje niečo je "mimo provoz" , proste si listok za € nekupi a vodič mu nepomôže alebo okolie
- vie zdvihnut mobil aj zavolat ale su dni ked ho nezdvihne , proste sa pozera ako zvoni
pýtam sa ako sa to posudzuje vlastne teraz , zaujíma ma to ....