Dostanem ešte SOS dotáciu?

alzbetalip96
17. jún 2021

Dobry den, nahodou mi neviete povedat, ci dostanem sos dotaciu este? Od 1.5 mam dohodu a som dalej evidovana ako nezamestnana na urade prace. Dotacia mi zatial vzdy prisla do 16 dna v mesiaci. Viete mi s tym poradit? Lebo co som citala na stranke o dotacii,tak ak som evidovana na urade, tak mam narok na dotaciu. Dakujem

anka772
17. jún 2021

SOS dotácia končí k 30.6. Posledná bude vyplatená v júli.

alzbetalip96
autor
17. jún 2021

@anka772 dakujem to viem, ale neviem ci mam narok s dohodou,teda niesom si ista, pretoze mi neprisla este.

misinka0611
17. jún 2021

Máš dohodu - mas prijem takze na dotaciu uz narok nemas.

ivkazba
17. jún 2021

@alzbetalip96 evidencia na upsvar nie je jediná podmienka na sos dotáciu. Podmienka je aj nemať žiadny príjem či dávku. A ty príjem máš, takže nemáš nárok na dotáciu.

lubka73
17. jún 2021

aj ked ti bude vyplatena, budu ju podla vsetkeho od teba ziadat naspat
Podmienky poskytovania dotácie – povinnosť prijímateľa dotácie oznamovať zmeny

Prijímateľ dotácie je povinný bezodkladne, najneskôr do konca kalendárneho mesiaca,
v ktorom zmena skutočnosti nastala, oznámiť úradu akékoľvek nové skutočnosti, ktoré s jeho žiadosťou súvisia a majú vplyv na vyplácanie dotácie (vykonávanie činnosti, ktorá zakladá nárok na príjem, opätovný nástup do zamestnania, výkon živnosti, zmena príjmových pomerov a pod.).

V prípade, ak prijímateľ dotácie neoznámi úradu zmenu skutočností a dotácia mu bude vyplatená neoprávnene, úrad je povinný požadovať vrátenie poskytnutej dotácie v zmysle § 31 ods. 1 písm. g) zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, s následnou sankciou podľa § 31 ods. 6 citovaného zákona.

danielonofrej
15. júl 2021

@anka772 dobry den, dostali ste uz tento mesiac sos dotáciu? Viem ze je uz posledny mesiac, doteraz som dostala vzdy najneskor 15.ho,do 10:30,a teraz este stále nic🤷🏻‍♀️

anka772
15. júl 2021

@danielonofrej už dnes niektorí dostali, tak ak nie dnes, tak určite zajtra. 😉