Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dovolenka v Bulharsku. Potrebujeme pasy?

moncika15
9. jún 2008
Ahojte planujeme si dovolenku a niekde som citala ze na vstup do bulharska treba pas....je to pravda? :-| a ak ste tam niektora bola tak ake mate skusenosti a dojmy? diky
vlastulka
9. jún 2008
100% potrebuješ pas, teda určite dieťa potrebuje svoj "vlastný" pas, teda aspon to tak bolo pred 2 rokmi, ked sme boli mi.. Známych dieťa nemalo, a už tuná na letisku ich nepustili 😞 Skús to nájsť na nete, resp. sa opýtaj na pasovom oddelení..
moncika15
autor
9. jún 2008
ahoj
no tak to si ma nepotesila :-| 😞
asi to vyzera zase na xorvatsko :-N tam nekontroluju ani obcianky :-p
petrusk
10. jún 2008
ahoj toto som nasla, je to aktualna informacia. My ideme za dva tyzdne do Bulharska a ani jeden z nas nema pas, netreba ho pre dospeleho.

Do Bulharska je možné cestovať na cestovný pas alebo občiansky preukaz členskej krajiny EÚ. Odporúča sa, aby platnosť cestovného dokladu bola minimálne o tri mesiace dlhšia ako predpokladaný termín pobytu.

Občania členských štátov Európskej únie, zmluvných štátov Dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie môžu vstupovať, zdržiavať sa a tranzitne prechádzať cez územie Bulharskej republiky s platnými dokladmi na dobu 90 dní v rámci šiestich mesiacov od dátumu prvého vstupu, bez akýchkoľvek ďalších formalít.

Prihlásenie sa na polícii je povinné (a pri nesplnení tejto povinnosti prísne sankcionované) pre každého zahraničného turistu. Ak ste však ubytovaní cez cestovnú kanceláriu v hoteli alebo v penzióne, túto povinnosť za vás vykoná ubytovateľ a je potrebné za tým účelom odovzdať doklady totožnosti na recepcii. S tým súvisí aj úhrada kúpeľného poplatku - pobytovej taxy, ktorú uhrádzate vopred v cestovnej kancelárii.

Pre občanov SR je dôležité vedieť, že spolucestujúce deti musia mať vlastný cestovný pas. V opačnom prípade možno počítať s tým, že dieťa (spolu s rodičom, v ktorého pase je zapísané) nebude vpustené na bulharské územie. Colná kontrola môže pri individuálnej turistike požadovať dokladovanie finančných prostriedkov na pobyt v dostatočnej výške.

Víza: Občania Slovenskej republiky k turistickému pobytu nie dlhšiemu ako 90 dní počas 6 mesiacov odo dňa prvého vstupu víza nepotrebujú.
petrusk
10. jún 2008
este som nasla ze deti do 5 rokov nepotrebuju pas, je to z minuleho roka a neviem ktore z toho je pravda.
vroni
10. jún 2008
Do Bulharska deti potrebujú vlastný pas. Bulhari sú (alebo ešte do minulého roku aspoň boli) jedným z mála štátov, ktoré deti zapísané v pase rodičov neakceptoval!!! Bez ohľadu na vek dieťaťa, takže teoreticky aj novorodeňa muselo mať vlastný pas.
sstefi
10. jún 2008
ano, aj ja to viem tak, že dieťa tam v každom prípade potrebuje vlastný pas 😉
bianca
10. jún 2008
skus sa spytat v cestovke.Oni maju vzdy aktualne info
zuzitka
10. jún 2008
terina25
10. jún 2008
moncika:Ja sa chystám s manželom tiež na dovolenku do Bulharska.Pas nemám, v CK mi povedali,že mi netreba.Ale čo sa týka detí,tak to ti neviem poradiř 😞

V BG som bola už 2-krát.raz v Sozopole a raz v Pomorí.Je to cenovo prístupné.Vždy sme mali bez stravy.Chodili sme sa každý deň najesť do reštaurácie.Ale pozor akú reštaur.si vyberieš.Prvý krát keď sme boli,tak to bolo niečo staršné.skoro som sa zadusila mäsom v reštyke :-p :-o ]-( Ale druhý krát - v Pomorí,bolo jedlo v pohode.Chodili sme stále do tej istej reštyky-mali aj slov.menu.A hlavne lacné.Prostredie vcelku nič moc.Ak čakáš palmy apod.,tak nato zabudni.More je s pozvoľným vstupom,ale ak je zlé počasie,tak je špinavé - a dosť...Počasie?no, nieje to EGYPt.aK chceš viac info,tak kľudne pošli IP.
nikollette
24. mar 2010
Dieťa potrebuje vlastný pas???
roasha
24. mar 2010
nikollette,pokial nebola nejaká zmena,tak áno,dieťa do Bulharska potrebuje vlastný pas,nestačí zápis do rodičovského pasu.
nikollette
24. mar 2010
dakujem....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli