Druhé kolo testovania pre tých, ktorí sú v karanténe

martina2109
3. nov 2020

Prosím Vás o radu. Som od soboty pozitívne testovaná na Covid. Manžel je negatívny, ale je somnou v 10 dňovej karanténe. Musí ísť na druhé kolo testovania, alebo už nemusí a lekár mu vydá nejaké potvrdenie, že bol v karanténe somnou? Priznaky žiadne nemá. ďakujem

zdencaaaa
3. nov 2020

@petamada ja to chápem ze toho majú veľa, čakala som dodnes a cakam naďalej. Len vieš, môjmu mužovi prejde desať dni a ja neviem co mam robiť ja? Na antigen teda nie, pcr neviem dokedy cakat.... keby nie som zodpovedná nehľadám odpoveď na svoju otázku q idem po karantene aj ja "von" ale nie je mi prijemne ist do prace a medzi ludi ked neviem ci som "cista"

petamada
3. nov 2020

@zdencaaaa ano chapem..ja som obj.stvrtok vecer a sms mi prisla s terminom v sobotu poobede..som z BB zavisi aj od velkosti mesta, viem o com hovoris, moje dieta je uz 10den doma bez pohybu,bez priznakov bez vsetkeho,ale dodrziavam vsetko ako treba, bodajby nas bolo takych viac.

zdencaaaa
3. nov 2020

@petamada ja som svoju dcérku nevidela uz druhy týždeň, predtým som bola v karantene kvoli pozitívnym kolegom, starajú sa mi o ňu moji rodicia. Poprosila som ich ci by u nich mohla byt až do týchto antigenovych testov, pre istotu. Moji rodicia su negatívni, dcerka je v bezpečí a som si istá ze je aj spokojna. U babky a dedka vládne anarchia, to sa jej páči, neviem ci ju aj domov dostanem 😀 a este otázka, mužovi konci karantena v utorok, ak by som vysla pozotivne ako je to potom s nim? Je znova v karantene so mnou? Boze ďalších desať dni s nim ma uz porazí 😀😀😀😀😀

petamada
3. nov 2020

@zdencaaaa mal by byt v karantene...alebo ty pojdes do "hotela" do karanteny a on moze fungovat 🙂 ale platis si za to 🙂

zdencaaaa
3. nov 2020

@petamada nech ide on do hotela 😀😀😀 dqkujem za odpoveď

petamada
3. nov 2020

@zdencaaaa ja by som.navrhovala,aby si si sla oddychnut,a muz nech to plati ;)) (pokus o vtip) 🙂)

aiti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
3. nov 2020

@zdencaaaa ja som ale niekde zas zachytila, ze ak pozitivny absolvuje karantenu, tak potom uz byt v karantene nemusi, alebo po tyzdni uz nie ej infekcny a tiez by mal mat protilatky cize je navyse aj odolny. to je dovod, preco ti s pozitivnym testom posledne 3m nemusia ist na plisne testovanie.

zdencaaaa
3. nov 2020

@majamat ja uz neviem, toľko otázok q isto nie som jediná a nikto kompetentný to neriesi. Teraz som čítala na korona.gov ze pozitivny moze karantenu ukončiť po 10 dňoch ak nemal tri dni príznaky alebo ak nebol s ďalšou pozitívnou osobou v kontakte. A ze ten (ja) co som s nim ako pozitívnym teraz mam čakať na negatívny vysledok, ale coho kde ked na antigen zevraj nemozem kvoli karantene a pcr bohviekedy bude ak bude

didamt
3. nov 2020

@zdencaaaa ano ak si v karantene, na test mozes ist, ale ak si v karantene a nebola si testovana, ak si pozitivna, ist nesmies. Tiez som.pozitivna...

majamat
3. nov 2020

@zdencaaaa ved toto. a teda mne karantena ( a teda asi aj tvojmu mm ) konci 9-10.11. nam teda 9.11. zamestnavatel vie, ze som boal v karantene a teda PN, ale inak nemame ziadny doklad o tom. tovnako ani moj mm a ty nemate potvrdenie. no ako pisem, zamestnavatel toto vie. no ako sa preukazeme obchodoch, v skole, ked sa pojde s detimi a pod.?

didamt
3. nov 2020

@majamat mne moj lekar povedal, ze ak mi bude treba,vypise mi papier zecsom bola pozitivna a v 10 dn.karantene

majamat
3. nov 2020

@didamt len aby nepytali ten modry certifikat

majamat
3. nov 2020

@didamt ale vsetko sa stale toci okolo pozitivnych, a co negativny v karantene. toto hlavne riesime.

didamt
3. nov 2020

@majamat ako pobdruhom testovani? Od pozitivnych v prvom kole nie. Vy potrebujetevdoklad o karantene

majamat
3. nov 2020

@didamt ale od negativnych, nei pozitivnych.

andrejka1974
3. nov 2020

@zdencaaaa mozes ist ak skoncis az karantenu mne to tak vravel lekar dcera bola len v stiku s osobou co mala kovid a tak na test smela ist az po karantene zial dostala teploty tak musela ist na normalne testy nastastie negativna

dkb
3. nov 2020

@majamat na stranke somzodpovedny.sk sa píše, že počas karantény sa plošného testovania nezúčastňuješ a po skončení karantény sa na teba vzťahuje výnimka zo zákazu vychádzania. Tiež to momentálne riešim, bola som negatívny kontakt. Na preukázanie sa asi budem potrebovať karanténnu PN alebo potvrdenie o absolvovaní karantény od lekára.

majamat
3. nov 2020

@dkb len mi nejde do hlavy to, ze vdaka tomu mm moze byt akurat infekcny, ked skonci nam karantena.

dkb
3. nov 2020

@majamat no to asi áno, ja mám pozitívnu kolegyňu, čiže 10 dní som sama doma, ak nebudem mať príznaky, beriem to, že som v poriadku plus objednala som sa na testovanie covid pass, termín zatiaľ netuším.

majamat
3. nov 2020

@dkb len ty nie si v kontakte s pozitivnym pocas karanteny, cize ak si sa nenakazila vtedy, ked si v kontakte bola, resp, nakazila, ale prebieha to u teba bezpriznakovo, potom teda po karantene je to OK. no mm je so mnou v kontakte stale a kedze sa predpoklada, ze clovek je infekcny asi 7 dni po objaveni sa priznakov, tak sa kludne moze odo mna naazit az o 2 dni, pricom v tom momente bude v karatnete uz 6dni, pricom do konca karanteny sa nemusia objavit priznaky.

maris5
3. nov 2020

Manzel mal kontaktovat svojho lekara, ze ide do karanteny lebo ty si pozitivna. A lekar by mu po 10 dnoch dal papier (samozrejme ak nema priznaky), ze bol v karantene.

dkb
4. nov 2020

@majamat tak potom sa objednat na PCR test cez korona.gov.sk

majamat
4. nov 2020

@maris5 manzel lekara kontaktoval,lebo potreboval PN, lekar mu povedal, ze ma ist do 2.kola plosneho testovania, co podla info na nete nema ist. cize dr. itez maju asi dost nepresne info.
a tu ide o to, ze manzle moze byt pozitivny, ked mu karantena skonci.

zdencaaaa
4. nov 2020

@majamat ahoj, prave som volala k nam na hygienu. Pytala som sa ohľadom mna a testovania. Mne pani na hygiene pani povedala ze v sobotu môžem ísť na antigen ale keďže uz mam príznaky lepsie by bolo ost na pcr test lebo antigen ma nemusi zachytiť. Po telefonáte mi hneď prisla sms a zajtra idem na odber. Manželovi v utorok konci karanyena bezohladu na to ci budem pozitívna alebo negativna. On sa preukazuje certifikátom ze bol pozitívny, ja sa budem preukazovať sms z pcr

zdencaaaa
4. nov 2020

@majamat na test moze ist, je to vo výnimkach, mam to potvrdene z hygieny

majamat
4. nov 2020

@zdencaaaa a my sme volali na hygienu a na test - plosne testovanie sa ist nesmie. tebe povedali blbost, elbo v pravidlach je skutcne, ze ten kto je v karantene, plosne testovanie absolovat nesmie

majamat
4. nov 2020

@zdencaaaa vynimky su pre zakaz vychadzania, pripadne aj pre karantenu,a le tykaju sa bezneho testovania, nei plosneho. su pravidla platne vyslovene len pre plosne testovanie a tma je to, ze sa tam v karantene nesmie https://www.somzodpovedny.sk/kto-sa-musi-testov...

majamat
4. nov 2020

@zdencaaaa no teraz pozeram, ze je tam pouzity vyraz, ze sa nemusi testovat ten kto je v karantene. nie ej tam anpisane, ze sa nemoze.

zdencaaaa
4. nov 2020

@majamat cele zle, fakt v tom iz mam chaos a si vezmi, ze nie sme jediný na sk v takejto situácii a nevieme co mame robiť. Ja idem na pcr, budem vedieť na co som ale jeho na pcr ani nevezmu. Dnes som si termin priam vydupala a pri tom to bola otázka sekundy co ona spravila klik a mne prišla sms s dátumom odberu