Evidencia na úrad práce

25. sep 2023

Skončila som SŠ, bola som sa zapísať na úrad práce na začiatku septembra, zajtra mam ist na evidenciu. Problém je, že som si našla prácu, avšak zmluvu mi ešte nevystavili, ale ochotne by ma prijali. Viem, že im mám zahlásiť deň pred tým, že som si našla prácu. Zmluvu je schopný mi spraviť len od dnes. Bude to problém, ak evidenciu si myslím pod pojmom, že mi ponúknu nejaké pracovné možnosti alebo je to kvázi len preukázanie sa a všetko je v poriadku? Ďakujem za odpovede, lebo sa v tom úplne strácam 🤷‍♀️

alex49
25. sep 2023

Chod normálne na kontakt a povedz, že si si nasla prácu, ale ešte nemáš zmluvu. Alebo ak ti dajú dnes zmluvu, tak tam príď rovno s ňou.

tosomja
25. sep 2023

Nedajú ti hneď prácu. Dnes len vypíšeš papiere. Odpovieš tam na otázky akú prácu hľadáš, akú máš predstavu o plate atď. Formalita. Dnes sa zaeviduj, zajtra pôjdeš odniesť zmluvu, ak ti dá.

rachel36a
25. sep 2023

Den vopred sa musi ohlasit len praca na dohodu ak chces pracovat popri evidencii na UP... max 40 dni v roku...pokial ide o TPP tak zmenu staci najlasit tusim do 8 dni., na zaklade predlozenej zmluvy ta vyradia z evidencie...

janka2501
25. sep 2023

Ja som poslala mailom zmluvu na upsvar, ale predttm som jej volala,lebo podpisovala som v den nastupu...a jej stacilo mailom