Evidencia na úrade práce a nepoberanie dávok

17. feb 2022

Ahojte.Je tu niekto kto je evidovany na urade prace a nepobera ziadne davky a ozvali sa mu aby dosiel na urad prace?chcem sa nieco opytat.dakujem

katka2602
17. feb 2022

Rovno sa opýtaj 😉

mikadooo
17. feb 2022

Áno, ja.

bublinka1426
17. feb 2022

.

klarissa25
17. feb 2022

Celkom nerozumiem otázke

autor
17. feb 2022

@mikadooo mozem vediet co sa ta tam pytali?co ti povedali..lebo dnes mi volali,ze zajtra ak sa nedostavim na urad vtedy a vtedy ma vyradia z evidencie.

katka2602
17. feb 2022

Čo ma predvolanie spoločne s tým, či niekto niečo poberá? Keď ta predvolali tak niečo musíš doložiť, vysvetliť. To ti zavolala, bez vysvetlenia, že ak neprídeš tak ťa vyradiť? To sa mi nezdá teda.

mikadooo
17. feb 2022

No mne pani volala že potrebuje potvrdenia o tom že si hľadám prácu, za každý mesiac aspoň jedno. Lenže mne volala mesiac dopredu, takže som si stihla nachystať, vybaviť... Potom priamo tam už sme sa bavili, že čo by som chcela/mohla/vedela robiť. Na základe toho mi pani vyhľadala a vytlačila nejaký inzerát, čo majú tam oni nejaký ich portál a že tam mám hneď v ten deň napísať. A potom doniesť odpoveď. A ešte som dostala prihlasovacie údaje do toho ich systému a že mám si tam hľadať nejakú pozíciu, že oni vidia aktivitu (predpokladám, že vidia, či som sa tam prihlásila a koľkokrát, ja som si tam nejaké inzeráty aj označila ako "pridať do obľúbených"). A občas - tak raz za týždeň sa tam prihlásim. No a potom mi ešte dala termín na marec, kedy mám zas prísť, s tou odpoveďou na ten jeden mail. To bolo asi tak všetko. Jáj ešte mi vystavila taký nejaký preukaz či čo to je, vyzerá to ako preukaz do knižnice 😁. A tam mi napísala ten ďalší termín kedy mám prísť.

nelca84
17. feb 2022

Myslis, ze ked nic nepoberas, tak si nemusis hladat zamestanie? 🤷‍♀️

autor
17. feb 2022

@mikadooo dakujem ti za odpoved 🙂