Exekúcia od Allianz

vladimirpro
6. jún 2016

Dobrý den tak vec je táka že akonáhle som dosiahol 18teho roku tak som odišiel za pracov ,no po nasledovnom skoro treťom mesiaci pracovania mi prišli Upovedomenie o začati exekucie od alianz SK poistovna ,problem je v tom že ono to po 1 ani nwm načo ta poistovna je a druha vec že je to dlh mojej matky ktorej som bol po rozvode rodičov prideleny do opatery sudne ,okey ,ona tam ma dlh a ja som zaskočeny že ja mam platit jej dlh a to ešte žije ? a posledny rok som bol prideleny ocovy,vobec sa do tohto nevyznam čo mam robiť aby si to cvakala ona anie ja?

natalym
6. jún 2016

Námietku treba podať, navštív advokáta.

vladimirpro
autor
6. jún 2016

a jako sa píše ta namietka? nejaky stručný vzor ,ja vobec o tomto nwm nič nečakal som nič taketo

n0mi
6. jún 2016

Keď je na exekučnom papieri tvoje meno tak je to tvoja exekúcia. Ak jej tak sa nestaraj a odnes jej papier. V prípade že je tvoja, zrejme ti zablokuju účty v bankách. Tak by bolo vhodné zavolat exekútorovi a dohodnúť sa na splatkovom kalendári.

natalym
6. jún 2016

@vladimirpro Advokát Ti pomôže, sám si neporadíš.

misel0806
6. jún 2016

@vladimirpro zavolaj jej alebo jej daj ten list ,ked to je jej nech si to plati... Popripade zavolaj do alianzu a povec co je vo veci😋

natalym
6. jún 2016

@misel0806 To nepomôže ak je už exekúcia.
@vladimirpro Je tam Tvoje meno na tom upovedomení?

misel0806
6. jún 2016

@natalym tak nic ale je to blbost platit za nieco co neni moje ,akobsa moze takato vec stat...😊

natalym
6. jún 2016

@misel0806 Však práve preto treba podať námietku do 14 dní.

vladimirpro
autor
6. jún 2016

takto ludia je tam :Exekučný titul :Platobný rozkaz č.XXX/xxx/xxx (čisla nejdem písať,) ktorý vydal okresný sud revuca dna 30.12.2010 akože vtedy som mal 12 rokov čo to ako je a je tu ešte že Povinný Vladimir M(ja) a Dominik M(brat ktorý ma 15 rokov) ked som tam volal hovorila mi pani že moja matka tam dačo mala a dalej som si v tých nervoch nezapametal
čo je to mimochodom ta Allianz Slovenska Poistovna?

natalym
6. jún 2016

@vladimirpro Ti vravím, že advokát.

vladimirpro
autor
6. jún 2016

advokát stojý viac než ta dlžoba

natalym
6. jún 2016

@vladimirpro Koľko je tá dlžoba?

vladimirpro
autor
6. jún 2016

295€

natalym
6. jún 2016

@vladimirpro Tak to zaplať.
Aj s trovami?
Alebo skoč za exekútorom, Ti poradí.

vladimirpro
autor
6. jún 2016

je tam napísane že ak do 14 dni vyplatim 295 eur tak už žiadna exekucia nebude
ale nebudem platit za to čo ani nwm čo a načo je a začo ,ja som stoho s prepáčenim v piči :(

natalym
6. jún 2016

@vladimirpro Skoč za exekútorom.

vladimirpro
autor
6. jún 2016

sa mam trepad do BL za ním ?

vepaga
6. jún 2016

Pre teba najlepšie kontaktovať exekútora a zistiť o čo presne ide. Podľa toho sa potom zariaď, čo ak ide o nejakú životnú poistku, ktorá sa týka teba

natalym
6. jún 2016

@vladimirpro Tak volaj, píš. Raz ak je to exekúcia a je na Teba, tak Ti zablokujú účet a kým to nevyplatíš tak ešte len budeš v piči. Nikoho to nezaujíma, že Ty nevieš a bol si malý alebo čo. Raz je to na Tvoje meno tak to rieš.

gretocka
6. jún 2016

ak ti nie je jasne, v prvom rade by som zobrala niekoho kto tomu trochu rozumie a sla sa na poistovnu opytat co, preco, zaco a potom by som riesila s exekutorom nejaky pripadny odklad a podobne....

vladimirpro
autor
6. jún 2016

spítam sa takto ,teraz som momentalne v TT prcujem v peugeote ,myslím že tu je allianz ,taže naklusám tam a spravím cirkus ?

natalym
6. jún 2016

@vladimirpro Ak je už exekúcia, pochybujem. Napíš pekne mail exekútorovi, alebo zavolaj. Zase Trnava a Blava nie je tak ďaleko. Predpokladám, že nové tenisky si v pohode ideš kúpiť do BA.

vladimirpro
autor
6. jún 2016

no viete den po 18 som šiel pracovat a začal som vlastný život s 50 €urami ,som tu dve mesiace a ešte to mam tažke ako každe začiatky

natalym
6. jún 2016

@vladimirpro No vieš ale exekúcia je posledná možnosť veriteľa vymôcť dlh. Takže to nikoho nezaujíma.
Tebe zablokujú účet, Ty to musíš riešiť.
Mail môžeš napísať, nie?

vladimirpro
autor
6. jún 2016

a ešte maličkost ked som tam volal tak že vraj bud to zaplatím ja alebo matka pretože brat nieje plnoletý tak zakonný zastupca platí ,a čo poistuje Alianz?

natalym
6. jún 2016

@vladimirpro 1. Tak Ty si tam už volal?
2. Všetko.

oliva276
6. jún 2016

@vladimirpro - pozri do IP, poslala som Ti kontakt.

vladimirpro
autor
6. jún 2016

oliva276 napísal som jej ,ach čo je toto za život ani nezomrie a mam platit a ako vlastne možem mať dlh ? od doby ked som ani nemal 18 ?

janka54321
6. jún 2016

To je naozaj divne, ze teba chce niekto exekuovat, ked si nic nepodpisoval a neuzatvaral ziadnu zmluvu...ak tak spravila tvoja matka, a teda uzatvorila nejake poistenie ona pre teba a tvojho brata...jednoznacne je povinna to uhradit ona a od nej maju ten dlh vymahat...druha vec je, ze ked tebe daju exekuciu...tak ti to do buducna velmi stazi situaciu napr. pri vybavovani hypeteky...skontaktuj sa s exekutorom, vysvelti situaciu...ale aj tak si myslim, ze nepochodis...a budes to musiet uhradit, aby ti to do buducna neposkodilo....a budes musiet potom mozno aj sudnou cestou dokazovat svoju pravdu...a ked si aj poistovna uzna svoju chybu...tak nakoniec aj tak tie peniaze nebude tebe vracat poistovna...ale budes ich musiet ziadat od svojej matky...nezavidim ti tvoju situaciu, ale v kazdom pripade drzim palce...

n0mi
6. jún 2016

Ked poistku uzatvorila jeho mama na jeho meno nym bol neplnolety a neplatila to nacas. Tak to prerastlo vo vysoku sumu a vymahaju dlh uz id neho lebo on je majitel poistky.