Exekúcia vo Všeobecnej úverovej banke a zablokovanie účtu

slnecnica139
7. dec 2015

Prosím vás máte niekto skúsenosti s exekúciou a zablokovním účtu vo VUB? Manželovi došiel dopis od exekútora, že začal exekúciu - prečo to neriešim - v septembri, volali sme tam - od septembra nekomunikuje s nami, no skôr ako mu došiel dopis príliš aktívny exekútor mu zablokoval účet v VUB, zrážky zo mzdy sa nenamáhal riešiť, hned účet. Tak sme si povedali, že ok................ v oktobri dostal manžel výplatu 460e samozrejme na zablokovaní účet, banka nám uvolnila sumu 100e - bolo nám vysvetlené, že to jediné počas celej exekúcie môžme vybrať, v novembri dostal manžel 320e výplatu, samozrejme, že sme zvyšné eurá nevideli a verili sme, že ich dostal exekútor a tento mesiac stiahne ešte 100e a exekúcia je splatená.................... takto nám to aj bolo vysvetlené vo VUB v septembri. No dnes sme sa dozvedeli, že to tak nie, exekúr dostal akurát 60e min. mesiac teda v novembri a mna takmer chytil infart. Hned sme šli do banky, že čo sa deje a ako je to možné, že to čo mal dostať exekútor tak nedostal a kde sú tých 680e - ktoré sme si naivne mysleli, že dostal exekútor....................... v banke nám nevedeli nič povedať, ani kde sú, ani prečo nešli exekútorovi, ani to ako došli ku sume 60e. Stretli ste sa už niekto s niečim takým, čo máme robiť, viete nám poradiť? V septembri nám tvrdili, že v decembri to dopaltíme a účet bude aktívny a budeme si vedieť vybrať výplatu a dnes sme sa toto dozvedeli.

slavkab
10. dec 2015

@natalym to je pravda

natalym
10. dec 2015

@slavkab Vlastné skúsenosti. ☹

bobulazelena
10. dec 2015

@simca06022011 tak ale ved pri tcom to muselo ist najskor cez sud... no mozno ste fakt mali smolu ze tu vasu vec zrovna dostal jeden debil za druhym...
Inak exekutor nema moznost dat predviest ucastnika policiou...lebo to by musel vyhotovit uznesenie o predvedeni a oni v zmysle exekucneho poriadku nemaju moznost vydavat uznesenia ale len svoje specificke pisomnosti

bobulazelena
10. dec 2015

@slnecnica139 no skus ten doporuceny dopis a pokial sa ani potom nevyjadri tak staznost na sud na postup exekutora a o poskytnutie info a staznost na komoru...

bobulazelena
10. dec 2015

@slnecnica139 tak super ze ste to vyriesili...no staznost zvazte aj tak...

slnecnica139
autor
11. dec 2015

baby dakujem, ešte stále sme to nedoriešili, my už síce účet odblkovaní máme a vedeli sme včera vybrať výplatu, no pokoj mi to nedá, dnes ideme do banky zas, kedže ešte stále je v tom bordel, stále tam chýbajú eurá, na exekútora budem taktiež podávať sťažnosť, takže je to na dlho
no dnes som našla zaujímavý článok: http://www.etrend.sk/financie/banka-vam-cely-uc..., pozriete sa prosím na neho, či som to ja dobre pochopila? Táto veta ma prekvapila: Ak ide o pohľadávku do 500 eur trovy môžu byť dvojnásobkom výšky pohľadávky bez príslušenstva. A my máme v exekučnom príkaze napísané: Zaplatiť pohladávku 286e a príslušenstva pohladávky. A celá suma exekúcie bola vyčíslená dna 14.9. bola 707,21e toto nám prišlo domov, 24.9. nám prišiel z banky papier na sumu 853,39e. Takže celá exekúcia nakoniec bola 853,39e, .................. kolko presne stiahli v banke budem zisťovať dnes, lebo na účet došlo viacej ako odišlo exekútorovi. Ja potrebujem vedieť, či si to mohol takto navýšiť, kedže podla zákona a toho článku nemal na to právo, len na dvojnásobok a dvojnásobok zo sumy 286e je 572e. Dúfam, že ma pochopíte, čo riešim.

slavkab
11. dec 2015

@slnecnica139 v upovedomeni by malo byt napisane aka je pohladavka, jej prislusenstvo (napr. urok z omeskania) a trovy exekucie v cleneni odmena, dph a hotove vydavky a strata casu...ako ste to tam mali?

slnecnica139
autor
11. dec 2015

@slavkab skúsim ti to nafotiť a poslať............... no ten link čo som posielala je tušim od júla nový zákon proti exekútorom aby nebola úžera, aspon tak som pochopila ten článok - je tam písané podla sumy a preto ma zaujímalo, či si ozaj mohol tolko naúčtovať
inak sme boli v banke, účet je odblokovaný od včera, no zas neposlali eurá exekútorovi tých zvyšných 300e a stále ich držia na tom podúčte - nevedeli vysvetliť čo zas robia.............. takže idem zas volať

slavkab
11. dec 2015

@slnecnica139 skus mi to poslat, pozriem sa na to

marianah29
16. dec 2015

@slnecnica139 urcite podaj staznost na slovensku komoru exekutorov. Ta musi na tvoj podnet reagovat a urobit hlbkovu kontrolu spisu. Bohuzial prax je taka ze trovy si pani exekutori umelo navysuju o ciastky ktore im nikdy nevznikli. Treba sa branit.... no a s vub mame bohate skusenosti so "stratenymi peniazmi", naposledy manzel vyberal z bankomatu 1000 eur pricom bankomat peniaze nevydal, strhli sa z uctu no a hned sme volali banku... pani nam hned povedala ze to maju v systeme ze peniaze neboli vydane ze sa nemame bat ze su na "poducte" vraj mame spisat reklamaciu a nakoniec sme sa s nimi tahali niekolko mesiacov, vyvolavali, riesili ... peniaze nam vratili po pol roku, zrusila som vsetky ucty a nechcem mat s nimi nic 🙂

slnecnica139
autor
21. dec 2015

Mám novinky.............. dnes som sa konečne xxxxx pokusoch spojila s exekútorom - teda jeho sekretárkou, alebo čo to tam má.................... a dozvedela som sa dnes z výplatnej pásky, že pán exekútor bol tak akčný, že nie len že 3mesiace blokoval účet, navyšoval apod. veci čo som tu už aj pred tým písala, ale bol ešte aj taká svina, že poslal aj príkaz do manželovej roboty na zrážky zo mzdy a 10decembra si žiadal 80e, ktoré mu ekonomka poslala.......................a od 10teho má samozrejme preplatok 80e - to čo stiahol aj z roboty a do dnešného dna sa neunúval ich vrátiť.

danuska2568
7. jún 2016

Ahojte baby pocula som ze vub banks neschvaluje exekuciu na rodicak a mayersku je to Pravda???prosim vas

draik
7. jún 2016

@danuska2568
Materské exekúcii podlieha, rodičovský príspevok nie.

danuska2568
7. jún 2016

@draik ja mam Len rodicovsky prispevok ja matersku nemam Lebo som na nu nemala narok takze na rodicovsky neplati exekucia?