Firemné stravovanie

zdenkanikolka
2. okt 2014

Ahojte.Potrebovala by som vyriesit jeden problem vo firme.... Nas zamestnavatel nam nedava stravne listky,nakolko nam zabezbecuje teplu stravu dovozom z restauracie.Pred casom ale zacali u nas kvoli tejto strave vznikat problemy,ktore nas riadne vytacaju ☹ Ide o to,ze ked nedojeme cely obed,bravame si zvysok so sebou domov.Vacsinou je to polievka,nakolko hlavne jedlo byva syte.Pred casom nam ale bolo oznamene,ze NESMIEME VYNASAT JEDLO VON Z FIRMY!!!!!!!! Dnes ma zastavil vratnik a takmer ma spucoval za to,ze som si niesla v nadobke domov svoju nedojedenu porciu polievky!!!!!! Co si o tom myslite?Je tu niekto,kto sa vyzna v Zakonniku prace?Ma na taketo konanie zamestnavatel narok?Ved obedy si platime z vlastneho vrecka a ked ho nedojeme,mame predsa pravo s nim nalozit ako my chceme!Ci ho musime v pripade nezjedenia nechat pre ich pomyje??!!! Prosim,poradte.

bonaqa2013
2. okt 2014

HNonline.sk tam nájdeš poradňa. Na tejto stránke právnici odpovedajú na otázky čitateľov.

katarinamarkova
2. okt 2014

@zdenkanikolka neviem ci mate stravovanie riesene napr. v kolektivnej zmluve.....ak nie, podobny typ stravovania by som odmietla a ziadala stravne listky, alebo priame prispievanie na stravu.
len tak mimochodom, jedlo co dostanes na obed je tvoje, vratnikovi povedz ze je uplne jedno ci si ho z firmy odnasas v zaludku na tanieri(samozrejme ak tanier je tvoj ) alebo v dozicke.
este otazka: len tak o tom v praci diskutujete pocas obednej prestavky, alebo to uz niekto z vas aj riadne riesil z nadriadenym?

zdenkanikolka
autor
3. okt 2014

@katarinamarkova Ziadali sme stravne listky,ale odbili nas tym,ze zamestnavatel zabezpecuje teplu stravu z restauracie,a tym nemame narok na stravne listky.Argument,ze o tuto stravu nemame zaujem,bol uzemneny komentom,ze to uz je nas problem.A o tomto probleme sme hovorili aj s nadriadenym a je to riadne horuca tema za posledne dva dni ☹ Ale on si jednoducho postavil hlavu a tlkol si svoje-jednoducho mame zakazane brat si svoj obed domov ☹ A prave vratnicka je ta,co tieto problemy zacala-ked na nas zacala donasat 😠 Nechapeme,o co jej ide,ved ona s nasimi obedmi nic nema !

zdenkanikolka
autor
3. okt 2014

@bonaqa2013 Dakujem.Idem skusit.Aspon pre ostatnich.Ja som to uz vzdala a dnes som stravenky vratila a tym som aj prestala chodit na obedy.Ja o taketo stresy fakt nestojim ☹

ammellia
3. okt 2014

@zdenkanikolka to sa mi normalne rozum zastavuje. aky je problem s odnesenim casti jedla? aj vam to nejak zdovodnili?

ukulela
3. okt 2014

@zdenkanikolka neche nahodou, aby ste v robote nechaval aj cast vyplaty????
ked vam zabezpeci jedlo, o gastracoch mozte len snivat. ale na zakazanie vynasania by musel byt nejaky iny dovod(kedy ste boli nejaka jedalenska prevadzka napr, alebo podobne) . tomate polievku vylievat do wecka, alebo co? .. treba argumentovat - ak by niekto mal napr naridenu dietu a nemohol by jest úrinesene tiez by ho cele musel nechat? ved je to na hlavu ... a ak v takom pripade nie a zakestnavatel by vynasanie povolil,just by som si zohnala daky stempel od lekara, ze mam dietu a nemozem mucne jedla ...
pani vratnicka vam smiruje po kabelach, alebo co? ze donasa ...

zdenkanikolka
autor
3. okt 2014

@ammellia My uz nevieme,ci sa tomu mame smiat,alebo plakat-ale rozum sa naozaj pozastavuje ☹ Ved to nedava logiku,ked proste nedopapame obed,tak si ho vezmeme domov-ved ho mame zaplateny.Ale zial nie ☹ Proste nam to zakazali a kontroluju nas pri odchode z prace ako zlodejov a kriminalnikov 😠 A problem je v tom,ze to nijako nezdovodnili-jednoducho zakazali a hotovo ☹

zdenkanikolka
autor
3. okt 2014

@ukulela Zrejme by sa im aj ta cast vyplaty hodila,ked nam i nase zaplatene jedlo zakazuju 😖 Uz sme argumentovali kadejako,ale nepomohlo-proste si pan veduci postavil hlavu a hotovo.A vratnicka?Zrejme jej ostava malo pre pomyje pre prasce 😀 😠 A tak na nas donasa ☹ Netusime,co z toho ma.... A veru smiruje-povinne jej musime ukazovat tasky,ruksaky,kabelky-ako kriminalnici 😠 A vraj ako obycajna vratnicka nema na to narok!

ukulela
3. okt 2014

@zdenkanikolka to s tymi prehliadkami by stalo za info na inspektorate prace .... a tiez na to jedlo sa tam da opytat. aj anonymne, netreba podavat hned podnet a podpisat sa ... ak tam ma niekto nejakeho znameho, tak aspon tak oklukou sa popytat. alebo teda anonymne.
ja som inac rada, ze moj zamestnavatel si nikdy nic taketo nedovolil ... a to si domov nosim aj smiraky detom na kreslenie (samozrejmie s vedomim nadriadenenho a nie s citlivymi udajmi 🙂

katarinamarkova
3. okt 2014

@zdenkanikolka uvedies aj zamestnavatela? 🙂 nech viem kde sa nezamestnat 🙂
vratnicke by som najblizsie povedala, ze ked ma podozrenie ze nieco kradnes z firmy, nech zavola policiu a hotovo 🙂 skutocne si zistite dovod preco? ked ti nikto nepovie preco nemozes svoje jedlo odnies domov, tak nema dovod ti to zakazovat 🙂

bonaqa2013
3. okt 2014

@zdenkanikolka tak s tou kontrolou som si užila svoje. pracovala som v jednej fabrike vo Vrútkach, ktorú privatizoval moric. no tak tam sa diali veci. Na vrátnici sa hrabali sa v kabelkách, a kolegyni vytiahli vložky a robili si z nej posmech. Tak tam kde pracuješ musí byť asi taká podobná firma. Na h...o

ukulela
3. okt 2014

@bonaqa2013 ty brdo to co za pubertaci si mohli robit srandu z vloziek ... ja som typ, co by som vytiahla vlozku z gatiek a slahla na stol ... pouzitou stranou dole samozrejme. ved ked kontrola, tak poriadna . degesi :(
... moric, to bola ZOSka, nie?

bonaqa2013
3. okt 2014

@ukulela presne tak... Napr. sme museli nosiť preukazy aj na WC. Ak ich pri kontrole pracovník nemal - zápis o porušení prac. disciplíny. A takých hovadím bolo veľa, žasla som kto to také debiloviny vymýšľa...

zdenkanikolka
autor
4. okt 2014

@katarinamarkova Takto nas maju za "zlodejov"vlastneho jedla vsetkych-prehliadkou tasiek prechadzame vsetci kazdy den.Zamestnavatela nechcem uvadzat-oni su schopni to obratit proti nam.Radsej sa pytame na info len takto anonymne.

zdenkanikolka
autor
4. okt 2014

@ukulela Tiez nas inspektorat napadol.Pockame si na vyjadrenie PRECO a ked sa ho nedockame,tak sa pojdeme pytat tam-ci maju na to narok,atd.Vdaka za info 🙂

zdenkanikolka
autor
4. okt 2014

@bonaqa2013 Tak to teda nemam slov ☹ U nas sa nastastie zatial taketo nieco nestalo.I ked pri tom ich haluzeni si clovek uz nie je isty nicim ☹

zdenkanikolka
autor
4. okt 2014

@bonaqa2013 Tak to ste tam teda mali horuco 😒