Informácie o predaji nehnuteľnosti

angelinja
18. okt 2020

Dobry den chcem sa spytat ci niekto vie odpoved...osoba ma dve nehnutelnosti na hypoteku...jednu kupila na zaklade toho ze sa dala zalozit aj nehnutelnost druha , na ktoru mal clvoek hypoteku. Otazka: osoba vlastni 1 nehnutelnost vo vyske 250 tisic- teda na zaklade hypoteky, kedze nemala 80% nehnutelnosti zalozila sa druha nehnutelnost -ktoru ma tiez na hypoteku. Otazka:da sa predat ta 250 tisicova nehnutelnost?/ktora bola vlastne ziskana na zaklade toho ze sa "nieco " zalozilo z tej druhej? Ci da sa predat len ta nehnutelnost ktora sa pouzila na kupu druhej ? ci daju sa predat ktoru clovek chce predat?aby mohol "vyplatit" alebo aby mu zostala len jedna hypoteka...Dakujem..

ivkazba
18. okt 2020

Áno, dá sa predať, ale najprv treba preniesť ťarchu na inú nehnuteľnosť.

sasa1310
18. okt 2020

musí ale predajom vyplatiť hypotéku. Pred predajom musí byť zrušené záložné právo.

angelinja
autor
18. okt 2020

PRIKLAD: osoba kupila nehnutelnost na 30 rokov za 250 tisic. Druha nehnutelnost v hodnote 100 000 - , splatene z nej bolo viac ako polovica, ked sa vdaka nej clovek dostal k nehnutelnosti za 250 tisic, cloveku chybalo 40 tisic ku kupe 250 tisicovej nehnutelnosti cize 40 tisic sa akoze preniesla tarcha z toho 10 tisicoveho bytu na 350 tisicovu druh unehnutelnost...otazka: 350 tisicova nehnutelnost sa ide predat..preda sa za 400 000 . co teraz?vyplati sa 350 tisic banke a tych este 40 tisic co sa zobralo z toho bytu na kupu 350 tisiocvej nehnutelnosti sa musi tiez dat banke?neivme to inak vysetlit..dakujem

angelinja
autor
18. okt 2020

@ivkazba alebo tarcha v tej vyske sa da vyplatit?

qetka
18. okt 2020

da sa predat hocico, ale bud sa zalozi nieco, co bude mat vyssiu hodnotu ako dlzna suma (kolko, to si urci banka) alebo sa vyplati hypoteka a ak sa nevyplati cela, tak stale treba rucit niecim vo vyssej hodnote, ako je dlzna suma
v tom priklade motas piate cez deviate... raz 250000 raz 350000, 100000, 10000... no stratila som sa 🤷‍♀️

aduskatt
18. okt 2020

Dá sa zmenou úverovej dokumentácie jeden byt uvoľniť, ak druhý postačuje na pokrytie ostatku úveru

angelinja
autor
18. okt 2020

@qetka akoze clovek si bere tu hypoteku 350 tisic a predajom tej nehnutelnosti dokaze vyplatit tu hypoteku 350 tisic tak ta druha nehnutelnost je teda ok?/kotra bola pouzita k ziskaniu 350 tisic/dakujem...lebo uz fakt osm z toho mimo

sasa1310
18. okt 2020

@angelinja my nevieme akú máte zmluvu o úvere. To treba riešiť s bankou. Máš to tak komplikované, že relevantnú odpoveď dostaneš len tam.

angelinja
autor
18. okt 2020

@qetka chapem. vymyslim si tu cisla ale podstata je dolezita: Osoba, ktora ma nehnutelnost na hypoteku, - hypoteka 40 tisic, no hodnota nehnutelnosti je 100 tisic. Ide si kupit druhu nehnutelnost v hodnote 200 tisic. kedze nema 40 tisic vlastnych,cize nema 20 % vlastnych protriedkov, lebo dostane len 80%uveru, tak zalozi tu nehnutlnost 1. V hodnote zase 40 000 proste. O Par rokov si povie ze urobil blbost a chce sa vratit do nehnutelnosti 1. Da sa predat ta nehnutelnost ktoru kupil v hodnote 200 tisic vdaka tomu ze dokazal zalozit tu prvu?cize vlastne akoby tu druhu dostal vdaka tomu ze zalozil nieco z tej prvej..viem ze to zlozito vysvetlujem.

angelinja
autor
18. okt 2020

@sasa1310 cize to bude popisane v zmluve?akym sposobom sa da predat jedna aj druha nehnutelnost?potom keby clovek chcel alebo musel?

aduskatt
18. okt 2020

@angelinja nie, nebude. Skús mi odpovedať na mail🙂

angelinja
autor
18. okt 2020

@aduskatt ok dakujem napisala osm

steanly
Odpoveď bola odstránená
Zobraz