Je dom v exekúcii hneď na predaj?

liaka
2. feb 2016

Ahojte. Vie mi niekto poradit ci dom,ktory je v exekucii je hned na predaj? V skratke. Chceli sme pristavit k domu s tym ze kupujeme vedlajsi pozemok od druhej vlastnicky. Zistili sme ale ze muzova mama ma exekuciu vo vyske cez 4000 euro.. Ako zistim ci je dom rovno na predaj? Tam ma exekutor tu smolu,ze ona nie je jedinou vlastnickou domu. Neplati 10 rokov a z 15000sk sa jej nazbieralo 4000. Dalo by sa to tak urobit ze my ten odkupime od exekutora? Pripadne je tu niekto kto sa v tom vyzna a vedel by mi to zistit? Nam moc informacii neposkytnu kedze nie sme vlastnici. Dakujem

stepanka274
2. feb 2016

Ak sa da dohodnut tak z penazi co by si dala vlastnikovi exekuovaneho domu vyplatis exekutorovi, on da exekuciu z lv dole a ty uz kupis ocistenu nehnutelnost, da sa to osetrit zmluvne

stepanka274
2. feb 2016

Ak sa da dohodnut tak z penazi co by si dala vlastnikovi exekuovaneho domu vyplatis exekutorovi, on da exekuciu z lv dole a ty uz kupis ocistenu nehnutelnost, da sa to osetrit zmluvne
@liaka a aj ked nie si vlastnik a zavolas exekutorovi pidla listu vlastnictva zvacsa su radi ze im niekto zaplati

dominikav123
2. feb 2016

@liaka netreba zabudnut aj na predkupne pravo dalsich spoluvlastnikov nehnutelnosti...

liaka
autor
2. feb 2016

My nechceme dom kupit od vlastnicky. Moj muz je jedinacik a raz by to jemu ostalo. Zato sme to chceli porobit. Ale takto sa nam to neoplati. Jedine ze by sme to odkupili ale len jej cast. Druheho vlastnika teraz riesit nechceme.

liaka
autor
2. feb 2016

@stepanka274 odkupit jej cast chceme bez jej suhlasu. Tak ci sa to da. A ako zistim ci je uz na predaj?

majusqa77
2. feb 2016

@liaka neda. Jednak to musi na vas prepisat ona a jednak s tym musia sihlasit aj ostatni majitelia

dominikav123
2. feb 2016

@liaka ako chcete odkupit cast nehnutelnosti bez suhlasu vlastnika ? Na kataster podavate kupnu zmluvu k nehnutelnosti, kde musi byt uradne overeny podpis predavajuceho....

liaka
autor
2. feb 2016

Ja som myslela ze to uz patri exekutorovi....
@dominikav123
@majusqa77

liaka
autor
2. feb 2016

@dominikav123
@majusqa77 dokedy bude exekutor cakat az to zacne platit? Neda ten dom do drazby pripadne neponukne druhemu majitelovi?

guinevre
2. feb 2016

@liaka Nepovedala by som, ze je kvoli 4000e dom hned na predaj (dokonca nie ani cely dom jej), ale keby niekto jej cast chcel odkupit, tak exekutor by to mohol predat. Co tak jej dat peniaze aby sa ten exekutor splatil? Ked vravis ze je jedinacik, a ze to aj tak matka necha jemu, tak je to potom asi jedno, ci?

majusqa77
2. feb 2016

@liaka jemu sa to neoplati riesit, koli nizkej sume a spoluvlastnikovi. Moze to byt takto aj desiatky rokov (vlastna skusenost)

dominikav123
2. feb 2016

@liaka exekutorovi nepatri nic, na katastri je predsa ako vlastnik vedena mama priatela, s vyznacenou tarchou exekucie...Mozte oslovit priamo exekutora, ci sa uz zacal vykon exekucie predajom nehnutelnosti...najschodnejsie bude exekuciu vyplatit, nehnutelnost odťažiť, a potom by Vam nehnutelnost mohla byt darovana...ale aj v pripade darovania je problem s predkupnym pravom, v tejto otazke judikatura nie je ustalena

liaka
autor
2. feb 2016

@guinevre nie je to jedno. Lebo moze narobit dalsie dlhy. A ona nie je dobra. Pije a vlastnemu synovi nikdy s nicim nepomohla. Nemoze v dome ani zasvietit si,ked s niecim zasusti tak co stale robi. Buchala narocky ked on tam spaval. Tak zato by sme to chceli riesit takto aby to bolo nase a ju by sme tam nechali. A teraz nech ona plati najom ako musel syn. Ked sa isiel osprchovat tak minal vodu. Tam je viac problemov tak preto by chcel byt vlastnik muz aby sa prestala na jedineho syna vyvysovat.

guinevre
2. feb 2016

@liaka Aha, tak ja by som si na vasom mieste dom pri nej ani nestavala, a este, ani by som nepocitala s tym, ze to zostane tvojmu muzovi, ona predsa moze to darovat aj niekomu inemu, ked nemaju dobre vztahy so synom, to nikdy nevies.

draik
2. feb 2016

@liaka
V žiadnom prípade nevyplácajte exekúciu, pretože medzitým môžu vyskočiť ďalšie. Ak máte záujem o majetok postihnutý exekúciou, oslovte konajúceho exekútora. Ten by následne mohol vyhlásiť dražbu. Jej konaniu môžu zabrániť len spoluvlastník draženého majetku, ktorí by zložil cenu draženého podielu a ten by automaticky pripadol.