Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je ex manžel povinný postarať sa o deti počas mojej hospitalizácie v nemocnici?

lubica2
20. mar 2014

mám vážne zdravot. problémy, a neodkladne potrebujem nemocničnú liečbu, je exmanžel povinný postarať sa o maloleté deti ktoré boli zverené mne?

jajka71
20. mar 2014

toto by som riesila priamo s nim, pisomne, alebo by som kontaktovala kuratelu, aby poziadali o zrychlene konanie vo veci predbezneho opatrenia o docasnom zvereni deti do starostlivosti otca, aby sa to poriesilo aj de jure, ale kazdopadne by som kontaktovala otca deti a pokusila sa s nim dohodnut de facto

marcelatje
20. mar 2014

@lubica2 či je povinný neviem, skôr ma napadá či chce. Lebo ak by mal povinnosť a nechcel by hľadala by som radšej inú alternatívu. Ak chce nemal by to byť problém 😅

klincek
21. mar 2014

@lubica2 podla mna ma.
rodicovske prava a povinnosti maju obaja rodicia (pokial ich sud manzelovi neobmedzil, alebo ho tychto prav nepozbavil, co asi nie). jednou z rodicovskych povinnosti je riadna starostlivost o dieta-takze ak ty prave namozes, ma sa starat on.
otazka je, ci sa mu ich nebojis zverit, ak sa o ne on sam starat nechce..ci by nebolo lepsie oslovit babku alebo inu blizku osobu. samozrejme pokial mas tu moznost, lebo nie kazdy ma..v kazdom pripade ex by sa pocas tvojej hospitalizacie o deti mal postarat, z pravneho i moralneho hladiska.

lubica2
autor
21. mar 2014

no ex pracuje v Rakúsku na sezonnych prácach a kôli deťom a môjmu zdrav. stavu sa skôr vrátiť nemieni aj ked mu už bude zmluva končiť (pýtala som sa ho), maminu už nemám a teraz idem iba na týždeň možno dva a dám ich k môjmu otcovi ,ale ešte budem potrebovať operáciu, ktorú robia iba v zahraničí a to trvá o velˇa dlhšie a preto sa pýtam radšej skôr aby som sa vedela zariadiť.

lili777
3. apr 2014

@lubica2 Obávam sa, že nasilu mu ich nenanútiš. V podstate ich máš zverené ty a ty máš teda zabezpečiť starostlivosť o nich. Tieto veci sú čudné, ale v podstate ťa nikto nedokáže donútiť starať sa o vlastné dieťa. Ak sa ho budeš chcieť dobrovoľne vzdať a nechceš sa o neho starať, dajú dieťa do detského domova a musíš platiť výživné. Ale nikto ťa nedonúti sa o neho fyzicky starať.
A tú druhú stránku veci - aké je to od neho sprosté, nemorálne, to ani nehovorím. Nechápem, že necíti žiadnu zodpovednosť za svoje vlastné deti. Z takých ľudí mi je naozaj zle!!! Jedna vec je, že vy nie ste spolu, ale deti sú jeho, tak nech sa stará...joj takýchto odstreliť doslova...

zuzlicek44
3. apr 2014

ano je povinny...ak si ty v nemocnici atpdobne, tak by mal byt povinny. zavolaj ńa socialku a len s aopýtaj,poradia ti🙂

lubica2
autor
3. apr 2014

@lili777 Ja sa ich nechcem vzdať, len potrebujem životu dôležitú operáciu . Mám na výber 2 možnosti, buť ju podstúpim
a budú bez mami dva mesiace, alebo ju nepodstúpim a budú bez mami celý život. Vybrala som si tú prvú možnosť, ale to neznamená že sa o ne nechcem starať.

lubica2
autor
3. apr 2014

@zuzlicek44 Ďakujem popítam sa.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli