Je rozdiel medzi daňovým priznaním vypracovaným firmou a účtovníčkou?

andula2020
28. jan 2020

Ahojte, chcem si overiť túto informáciu, nakoľko neviem či je pravdivá. Celý minulý rok som odpracovala v jednej firme. Počula som, že je rozdiel keď ti urobí daňové firma, a keď nejaká nezávislá účtovníčka, vraj firma si stiahne pre seba a keď to vypracuje niekto nezávislý, vráti sa zamestnancovi viac peňazí... Je to pravda? A ešte vraj sa peniaze vracajú vtedy, keď je človek na PN. Dúfam že som to napísala zrozumiteľne, ja sa v tomto absolútne nevyznám, vďaka za odpoveď

patka06
28. jan 2020

čísla nepustia nech daňové robí ktokoľvek je výsledok je stále rovnaky ....vrátia sa rovnaké peniaze, akurát len, že nezávislej účtovníčke sa ešte platí
AK si bola na PN, je to nezdaniteľný príjem ....NZDČ sa uplatňuje aj na čas PN, tzn. áno vracajú vtedy viac

alenah31
28. jan 2020

@andula2020 a to ti kto povedal takú kravinu? Čo si firma stiahne pre seba? Nech ti urobí RZD zamestnávateľ alebo si urobíš DP sama či nezávislý účtovník - výsledok bude vždy ten istý. A áno - pokiaľ si dlhšiu dobu PN určitá časť zo zaplatených daní sa ti vráti. Ale rozumej dlhšia PN - nie nejaké dva týždne.

zdencaaaa
28. jan 2020

@alenah31 baby ak som bola minuly rok PN 3 mesiace (1 mesiac +2mesiace) tak mi vratia viac? Mne to muz hovoril ze ano ale ja mu neverim 🙂

patka06
28. jan 2020

@zdencaaaa všetko závisí od príjmu za celý rok, teoreticky by ti pri 3 mesiacoch PN mali vrátiť viac

zdencaaaa
28. jan 2020

@patka06 "papierovo" mam nizky prijem takze to asi nebude na dovolenku :D

korunka1
28. jan 2020

Žasnem, čo si ľudia dokážu vymyslieť

alenah31
28. jan 2020

@zdencaaaa závisí od toho aká bola mzda - od toho sa odvíja výška zaplatenej dane. A samozrejme následne k tomu sa určitá daň pri dlhšej PN vráti. A nie - na dovolenku to určite nebude🙂

zdencaaaa
28. jan 2020

@alenah31 sakra 🙂 🙂 🙂 nikdy som nemarodila to minuly rok sa mi "darilo" a sup 3 mesiace PN (operacia a potom zlomene rebro). Mzda je cca 580€ na paske

anos18
28. jan 2020

@andula2020 výsledok musí vyjsť rovnaký,či si robíš,alebo dáš spraviť sama daňové priznanie,alebo či spraví firma ročne zúčtovanie dane
@patka06 @alenah31 lenže kočky,nie raz som sa stretla s tym, že menšia firma spraví ročne zúčtovanie dane,zamestnancovi vyjde preplatok,ale keďže mu časť mzdy vyplácajú neoficialne, tak zamestnancovi nevyplatia nič navyše. Na výplatnej páske má uvedený preplatok z RZD, ale považujú to,že v tej časti mzdy vyplatenej neoficiálne,je už aj ten preplatok na dani. To isté robia aj s daňovým bonusom na deti. Žiaľ,aj taká býva realita.

zdencaaaa
28. jan 2020

@anos18 to vazne? Ja som vyplacana na ucet oficialne a ostatne na ruku. V danovom priznani ci zuctovani ci co to je ale uvadzaju moje cislo uctu takze vratenie ide priamo na moj ucet aj vtedy ma vedia ocrcat?

lucka_ke
28. jan 2020

@anos18 toto ani verejne nekomentujem... keď súhlasia môžu si za to sami

anos18
28. jan 2020

@zdencaaaa jasné,že vedia,napríklad ti platia 400 eur na účet a 200 na ruku. Vyjde ti v ročnom zúčtovaní preplatok na dani 50 eur,tak na účet ti pošlú 450 a na ruku ti dajú len 150. A čo môžeš spraviť? Nič. Zamestnávateľ je krytý,poslal ti to,čo máš na výplatnej páske aj s preplatkom dane,ale strhne ti to z tej časti,čo máš na ruku

anos18
28. jan 2020

@lucka_ke veď nehovorím,že si za to nemôžu,lenže sa to bežne deje. To je realita

lucka_ke
28. jan 2020

@zdencaaaa v daňovom priznaní tebe, ale pri RZD to príde hromadne na účet zamestnávateľa za všetkých zamestnancov a tým to vyplatí s ďalšou mzdou

lucka_ke
28. jan 2020

@anos18 vinné sú obe strany, trestný čin krátenia daní a odvodov, čiež akurát tak na Lampáreň sa ísť sťažovať

anos18
28. jan 2020

@lucka_ke sú vinne obe strany,ale keď nesúhlasí zamestnanec,nezamestnaju ho. V malých mestách je to úplne bežná prax

lucka_ke
28. jan 2020

@anos18 to je choroba tohto štátu - všetci okrádajú tak sa pridám, kým sa ľudia nedokážu postaviť sami za seba, lepšie to nebude

anos18
28. jan 2020

@lucka_ke my dve to ale žiaľ nevyriešime. Ja som len chcela upozorniť,že o ten preplatok môžu prísť

andula2020
autor
28. jan 2020

@anos18 ďakujem za rady
@korunka1 nežasni prosím ťa, normálne som sa opýtala tak keď nevieš poradiť tak nevypisuj

gaaspi
29. jan 2020

@andula2020 záleží či máš deti a manžela... ja ako slobodný a bezdetný mám vždy nulu takže je lajtrfuk kto mi to robí keď nemám nárok na nič. Takže ja to radšej dávam zamestnávateľovi a tak nemám starosť s tým kto to spraví resp. zháňať niekoho kto sa v tom vyzná. Nebudem predsa niekoho otravovať a prípadne aj platiť za to aby mi urobil papier z čoho nič nemám.

pepa1995
30. jan 2020

Niečo natom bude. Priateľovi kolegovia z firmy mu hovorili nech si radšej spraví daňové sám, že vždy keď robí firma nedostali ani cent naspäť.
Minulý rok samozrejme mu nevrátili nič.
Tento rok mu idem robiť daňové ja.
Predtým vždy keď mal iné zamestnanie som mu robila ja 3x daňové a vždy vyšiel preplatok. Podotýkam bolo správne urobené!
Tak uvidíme čo tento rok, keď budem robiť ja.
Čakám na ročné zúčtovanie a idem nato :D

basska_b
30. jan 2020

Práveže je to naopak, v strate budeš vtedy, keď to das urobiť "niekomu nezávislému" - on bude totiž za to chcieť peniaze, zatiaľ čo firma ti to urobí zadarmo. Nič si nenechá pre seba. Čísla musia sedieť.