Kedy podať trestné oznámenie pri neplatení výživného?

kviettocek2
25. aug 2011

Zienky mam otazku tyka sa to vyzivneho na malu ked byvly priatel neplati necele tri mesiace presne ma platit k 15 dnu k mesiaci a neplati uz treti mesiac tak to trestne oznamenie sa da podat uz toho 16 ci sa musi pockat az do konca mesiaca???

4677
18. jan 2018

Toto je už druhé trestné oznámenie pri prvom som uz dala k exekútorovi ale pri tomto druhom som dala len trestné oznámenie musim znova dať exekútorovi či musim počkať kým sa mi ozvú buď súdne alebo od polícii? ďakujem

natali1985
18. jan 2018

Náhradné výživné dostanete až keď sa exekutorovi nepodarí nič vymôcť...až potom si môžte vybavovať náhradné výživné

4677
19. jan 2018

Však pri prvom sa trestnom oznámení sa mu nepodarilo vymoc nič lebo nemá žiaden majetok tak potom pri tomto druhom asi môžem či ?

natali1985
19. jan 2018

no ak sa mu nepomohlo nič vymôcť tak vám mal dať o tom potvrdenie a stým idete na úrad práce sociálnych vecí a rodiny s požiadavkou o náhradné výživné

4677
19. jan 2018

Dobre potom a dá sa aj že by sociálka zavolala tomu exekútorovi aby to potvrdil ústne a potom zaslala im to potvrdenie lebo mne nič nedal iba mi cez telefón povedal dá sa to aj takto potom ?

danihelka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natali1985
20. jan 2018

4677 to presne neviem či sa to dá aj takto možno áno.. ja som to riešila so synovou kuratorkou a ta mi len toľko povedala že ak bude vymáhanie neúspešné tak prídem k nej na úrad práce sociálnych vecí a rodiny a budeme riešiť to náhradné výživné

natali1985
20. jan 2018

danihelka... no neviem ako je to strestnym oznámením ale viem že pri žiadosti o náhradné výživné budú chcieť vedieť vsetko o jeho majetkových pomeroch a to si myslím že polícia riešiť nebude...

danihelka
5. feb 2018

Ako co mam robit ked som podala trest.oznamenie prebehol samosud kde ho odsudili s podmienkou na 1 rok a ma prikazane mi doplatit zameskane vyzivne a aj bezne vyz.platit tak ako ma a doteraz tak neurobil ani cent mi neposlal.Ako mam postupovat?Dakujem

miska170386
2. dec 2019

Ahojte žienky chcem sa vás spýtať chcela by som na ex podať trestné oznámenie za neplatenie výživného neplatí mi už štvrtý mesiac a pred tým platil len sem tam.Len so súdu mám rozhodnutie ktoré nemá právoplatnosť bude mi to na polícii platiť?Za odpovede vám pekne dakujem

mondolina
2. dec 2019

@miska170386
Prečo nemá právoplatnosť?
Ako môže na polícii niečo platiť keď to nie je právoplatné?

miska170386
2. dec 2019

Preto sa pytam so súdmi som nemala skúsenosť a nevedela som že treba právoplatnosť mne to nikto nepovedal

mondolina
2. dec 2019

@miska170386
Veď a kedy bol súd?

mondolina
2. dec 2019

@miska170386
Tak treba ísť na súd a dať si potvrdiť. Museli vám povedat, že treba potvrdiť právoplatnosť.

milagros74
16. jún 2020

Baby ako vyriesim výživné,keď ma zmluvu na dohodu ,že zarába 120€.nezaplatil mi minuli rok december,január,február,marec,apríl.. a v máji mi poslal 150 euro.To je vlastne za december a 1/2 januára.Ja mám 100 € schválené.teraz keby mi nedá 3mesiace po sebe a údaj ho,musí mi doplatiť tie mesiace čo mi nedal výživné?

draik
16. jún 2020

@milagros74
Musieť nemusí, ale môže byť stíhaný už pri 2 omeškaniach.