Kedy sú PCR testy bezplatné?

9. nov 2020

Ahojte ake su dovody testu pcr aby som ho neplatila. Patri tam aj blizky kontakt s pozitivnou osobou? Vdaka

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
9. nov 2020

ja som sa hned prihlasila, nikomu som nevolala.

lucilaines
9. nov 2020

Je to uplne jednoduche, prihlasis sa cez oficialnu stranku tu korona.gov ci tak nejak, tam zakliknes aky mas dovod na test, ci priznaky alebo kontakt s nakazenou osobou alebo co, pride ti termin, ides na test, neplatis nic. Ja som dostala vo stvrtok vecer silny dusivy kasel s bolestami na hrudi, tak som sa proste sama od seba prihlasila, lebo mam v okoli rizikovych ludi, na sobotu rano som uz aj mala termin a v sobotu vecer vysledky.

balkica
9. nov 2020

@itia1 https://www.who.int/publications/m/item/weekly-... no Ja neviem, ale WHO sa vyjadruje o tom ako o pandemii 😕

evinku
9. nov 2020

@yogagirl ja nepochybujem o tom, čo píšeš... Len som napísala svoju skúsenosť, čo som sa dočítala na nete, čo mi bolo odporučené a ako som konala... V žiadnom prípade to nebolo myslene, ako hadanie, či podobne... Viem a poznám ľudí, ktorý boli tiež v kontakte s pozitívnou osobou, chodili riadne do práce aj keď čakali na test, ci výsledky... Neboli v žiadnej karanténe... Takže sú rôzne zariadenia, pracoviská a ľudia, ktorý si to vylozia po svojom, ci ako im pasuje..
A nie vždy z vlastnej vôle, ale donútenia 🤔

autor
9. nov 2020

@evinku aj nam bolo nariadene chodit do prace a cakat na vysledok

jamabe
9. nov 2020

Moj muz bol testovany, bol pozitívny. Nik od neho nezistoval kontakty, ja som si volala svojej dr., ta mi kazala poziadat o test cez stránku korona.gov.sk a prisla mi sms, ze mam zostat 10 dni v karantene, ak sa mi objavia priznaky, mam poziadat znovu o test.. Tak čakám, zatiaľ nic..

evinku
9. nov 2020

Žiaľ, v niektorých prípadoch to tak funguje, poznám to tak aj ja s osobne... A potom takto sa to retazovo šíri...

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balkica
9. nov 2020

@itia1 hej hej v telke toho nahovoria, ale na oficialnej stranke WHO sa vyjadruju ako o pandemii.

kendova_anna
9. nov 2020

Ak si bola s pozitivnou osobou, tak ta by ta mala nahlasit a z hygieny by ta mali kontaktovat kedy pojdes na test a tym padom by mal byt zadarmo. No hned musis ostat doma v karantene.

yogagirl
9. nov 2020

@evinku Ano, ja viem, ze kazdy si tie nariadenia vyklada tak ako to jemu vyhovuje a podla toho si upravi a potom sa cudujeme, preco sme kde sme. Ja som narazala na komentar diskutujucej vyssie, ze Matovic nedodrzal karantenu, lebo bol doma len 5 dni a po negativnom teste bol uvolneny. Z mojho laickeho pohladu urcite spada do vynimiek a tiez si myslim, ze ako premier je pravidelne testovany, nie len na 5. den od kontaktu s nakazenym... Ale ked si niektori chcu kopnut, tak si dovod vzdy najdu 🙂.

evinku
9. nov 2020

@yogagirl presne tak... Netreba si všímať inych...

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balkica
9. nov 2020

@itia1 nie vsetko na youtube je pravda. 1.smrtnost a umrtnost je rozdiel.
2. Nie je to studia WHO, oni ju iba uverejnili
3. Robit priemer spolu s krajinami kde sa takmer netestuje je zavadzajuce
4. Smrtnost chripky je nizsia ako covidu 👌
A tu mate vysvetlenie ako pani vo videu zavadza a klame...

https://manipulatori.cz/hoax-smrtnost-koronavir...

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balkica
9. nov 2020

@itia1 a smrtnost na chripku je okolo 0,1 percenta 👌 cize menej ako covid.. Treba selektovat co hovoria v telke a kto to hovori. Teraz je vela samozvanych "odbornikov".

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balkica
9. nov 2020

@itia1 Rakovinou sa neda nakazit, ani ju sirit okolo seba..A zalezi od toho aky organ je napadnuty a kedy je rakovina zistena, porovnavate neporovnatelne. Dakujem za odporucanie, ale ja nemam pocit, ze by som sa niekoho bala 🤔 Prijmam informacie, selektujem ktore su pre mna dolezite a ktore su pravdive. To mi zatial staci 😀 Necitim sa byt utlacana ani zastrasovana a snazim sa nesirit hoaxy, zistujem si ich zdroje a ich pravdivost👌

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balkica
9. nov 2020

@itia1 skuste rozvinut otazku, ake su moznosti..Covid v lahkej bezpriznakovej forme, alebo tazsi priebeh s priznakmi, alebo najtazsia smrtelna forma, pripadne s trvalymi nasledkami..a ktoru rokovinu? aky organ napadnuty? A v akom stadiu by sa diagnostikovala? 🤔🤔 to su dost dolezite podotazky aby som sa nad tym mohla zamysliet 🤔🤔

itia1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
11. nov 2020

Musi ti to nariadit lekar a dat ti ziadanku) vymenny listo..cize zdravotna indikacia, aby si to mala bezplatne.