Kontrola počas PN

deniska652
23. jún 2022

Baby, ako je to s kontrolami počas pn? Zvyknú chodiť aj tehotným či skôr ani nie? Volala som do soc. poisťovne a tam mi poradili, aby som si vybavila vychádzky napr od 8 do 12 a od 15 do 21h..stretli ste sa už s tým?

melanta
23. jún 2022

Áno, chodia aj tehotným, aj cez víkend, aj večer o 20 a aj 5 minút po skončení vychádzky. Ak to diagnóza povoľuje, nech ti lekár dá vychádzky, 2x denne po 2 hodiny sú bežné vychádzky.

domka222
23. jún 2022

Pokiaľ viem, nie je stanovené, že ak je tehotná na PN, kontrola nechodí. Nemajú vyhradené dg, kde chodia a kde nie. Takže radšej vychádzky od lekára. Možno si im aj nahrala, keďže si sa na to pýtala priamo v sociálnej😉

deniska652
autor
23. jún 2022

@domka222 ja som sa nepýtala či chodia kontroly..a je mi to známa tak mi len poradila nech si vybavím dlhšie vychádzky..to je cele

zuzkaa1991
23. jún 2022

@deniska652 ja som nemala napr na pn napisane neobmedzene vychádzky a nebola kontrola u mna za celých 8mes pred 5rokmi keby náhodou skočila by som na pohotovost ze mam bolesti nedokazu 🤣🤣🤣

domka222
23. jún 2022

@deniska652 tak to je potom v poriadku. Už len sa dohodnúť s Dr

mamamasama
23. jún 2022

Kontrola chodila...dlhsie vychadzky neboli umoznene ani mne, ani ziadnej mojej znamej.

7lenka11
23. jún 2022

tiež som teraz nedávno preverovala tie dlhšie vychádzky, no máloktorý doktor ich chce povoliť... väčšina dáva len dve hodiny ráno a dve večer.. doktori to odôvodňujú tým, že PNka nie je dovolenka

laladua
23. jún 2022

Chodia, co sa tyka vychadzok tak zalezi od doktora, lebo nie kazdy chce davat take dlhe, vacsinou dve hodiny doobeda a dve poobede, ze to je taky standard. Zalezi ako sa k tomu tvoj dr postavi

melanta
23. jún 2022

@7lenka11 dôvod je ten, že PN znamená, že človek nie je práceschopný a potrebuje dodržiavať liečebný režim. Ak by prišla lekárovi kontrola z poisťovne, musí vedieť preukázať, že pacient je relevantne na PN. A ak dá vychádzky, tiež to môže poisťovňa riešiť, hlavne ak by dal viac ako 2x 2 hod denne. Tam je totiž otázne, či je pacient naozaj PN, ak vôbec nemusí dodržiavať liečebný režim.

matkahelka
23. jún 2022

@deniska652 ja som mala od gynekologa neobmedzene vychadzky, bola som na PN 4 mesiace, kontrola mi neprisla ani raz.

deniska652
autor
23. jún 2022

@matkahelka s týmto nemal lekár problém ti dať neobmedzene vychádzky?

bu1bu
23. jún 2022

Mne prišla kontrola o deviatej večer v den sviatku, par dni pred nástupom na MD...ale ja som poctivo sedela doma, ani tie vychádzky som veľmi nevyužívala, tak zle som sa cítila...

mogaa
23. jún 2022

@deniska652 kontroly samozrejme chodia aj tehotným....SP pri kontrole kontroluje PN nie diagnózy ako také, takže ten kontrolór ráno dostane náhodne vygenerovaý zoznam z PN kde treba vykonať kontroly.....a vychádzky sa dávajú max.2hodiny doobeda a 2 hodiny poobede, nie sú ani nárokovateľné, čiže ani ich nemusíš dostať.....a kontroly chodia aj cez víkendy, dokonca tehotná kolegyňa mala o 21.10 kontrolu či je doma a následne jej prišla aj na druhý deň....

mogaa
23. jún 2022

@deniska652 neobmdzené vychádzky tehotným dávajú len vo výnimočných prípadoch, lebo gynekológa ktorý vystaví PN kontroluje aj posudkový lekár zo SP, takže musí vedieť zdôvodniť na každej PN aj diagnózu aj čas vychádzok, ten môže posudkový lekár upraviť alebo aj zrušiť....

matkahelka
23. jún 2022

@deniska652 ja som ho o neobmedzene vychadzky neprosila, len som sa opytala, ci by som ich mohla mat. povedal, ze ano.takze zrejme s tym problem nemal.

lilinka88
23. jún 2022

@zuzkaa1991 nedokážu,že si nemala bolesti,ale nemusia ti to uznať, keďže nedokladujes iba potvrdenie z pohotovosti, od dr a pod,ale sledujú aj čas ošetrenia plus čas na cestu a pokiaľ bol ten čas iný ako čas kontroly, bohužiaľ

zuzkaa1991
23. jún 2022

@lilinka88 to ved u mna stále niekto bol doma ;) takze by som.isla hned na pohotovost aj tak som bola kazdy mesiac na pohotovosti realne ;) aj dlho som.nie raz cakala

lilinka88
23. jún 2022

@zuzkaa1991 ale kontroly chodia väčšinou cez deň, vtedy pohotovosť pre nefunguje. Plus toto môžeš urobiť, keď si nájdeš lístok tesne po kontrole,nie keď si napr pol dňa mimo domu

matkahelka
23. jún 2022

@lilinka88 bavia ta taketo siahodlhe analyzy? v mojom okoli trebars v dvoch pripadoch stacilo zavolat, ze clovek mal pokazeny zvoncek na dome a nepocul kontrolu zvonit a neboli nutne ani potvrdenia z pohotovosti.

lilinka88
23. jún 2022

@matkahelka to nie sú analýzy,to sú fakty ako postupuje kontrola SP. Nestačí doložiť,že si bola u dr, overujú aj čas. A áno, môže sa stať,že uznajú aj to,že si nepočula zvonček,ale rovnako to uznať nemusia. To,že to prešlo tvojej kamarátke neznamená,že to prejde vždy a každému. Tak ako niekomu kontrola príde a niekomu nie...

matkahelka
23. jún 2022

@lilinka88 presne tak. a prave preto su tvoje analyzy zbytocne. niekomu nepride kontrola vobec, mojej kolegyni neprisla za cely rok, co bola na PN. tak tu zbytocne analyzujes, co vsetko hrozi. v podstate nic. ak kontrola pride, bude dotycna riesit, prinajhorsom za ten mesiac nedostane davku, nic horsie sa stat nemoze.

lilinka88
23. jún 2022

@matkahelka neanalyzujem a tvoje komentáre sú rovnako zbytočne

vejapa76
23. jún 2022

Baby a prosím, keď je na PN uvedené číslo telefónu tak zavolajú? Lebo napr. spím, nepočujem 🤷