Kontrola počas PN

19. dec 2023

Ahojte. Som dlhodobo na PN s chrbticou. Dnes som bola u lekára ale kožného, vzdialeného cca 200km od bydliska. Poobede keď som prišla domov našla som oznenamenie o vykonani kontroly a ze ma nezastihli lebo som nebola doma. Bude to sociálna poisťovňa akceptovať ako ospravedlnenie ze ma nezastihli doma? Samozrejme lekársku správu mam. Aj keď som nebola s chrbticou ale u kožného? Mala som aj výmenný lístok. Neviem čas kedy boli. Odišla som skoro ráno a prišla až poobede. Robil mi zdĺhavé vyšetrenia.
Ďakujem za odpovede

januska12323
19. dec 2023

Návšteva lekára je ospravedlnitelna neprítomnosť. Zavolaj na to číslo čím skôr a vysvetli.

autor
19. dec 2023

@januska12323 ďakujem. A ako to je keby potrebujem ísť počas PN s dieťaťom k lekarovi? Nevieš?

majamat
19. dec 2023

mne dr povedal, ze si mam vypytat potvrdenie od dr, u ktoreho som s dceoru bola.

clovek koli PN neprestane zit. stale treba jest, chodit k dr a pod.
my s mm sme momentlane na PN obaja, nema kto ist k dr s dietatom.
aj sme tak boli na pohotovosti a aj na kontrole u odbornika, no nastastie sme kontrolu nemali.

nepic
19. dec 2023

Veď si bola u lekára a máš o tom doklad,nebola si na pivko tak sa nemáš čoho báť. Bežne sa cestuje aj viac ako 200km na vyšetrenie. 😀👍

mogaa
19. dec 2023

kožný lekár nevadí, návšteva lekára s dieťaťom sa akceptuje len v prípade osamelého rodiča....