Kontrola zo sociálnej poisťovne

7. mar 2023

Dnes som mala kontrolu zo sociálnej poisťovne. Nebola som doma,keďže som bola pri lekárovi. Bude im stačiť potvrdenie od lekára?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
7. mar 2023

ano,prípadne si u neho overia čas....

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zobaka
7. mar 2023

niekto ta asi natrel, treba im odniest papier, ze si bola u dr.

veronikaszabova
7. mar 2023

@zobaka preco by ju mal akoze niekto natriet?? Je to ich praca - chodit kontrolovat ludi,co su na PN.

Anonym - zajtra im zavolaj, povedz, ze si bola u lekara, oni si to u neho overia. Mala si kontrolu?

mogaa
7. mar 2023

tak záleží s čím si u lekára bola.....ak by tam dali čas,vieš si zaobstarať starať"alibi"a o to pri kontrole nejde....ak ťa hľadali ráno o 9-tej a ty si si bola u lekára o 14-tej , tak je pravdepodobné že si tam išla až po nájdení lístočka o kontrole......

zobaka
7. mar 2023

@veronikaszabova su ludia, ktorym nepride kontrola rok ako su doma a behaju po dovolenkach a potom taki, ktori maju vazne zdravotne problemy a posielaju na nich kontroly, samozrejme mohli ist "len tak" ale je to skor vynimka

zobaka
7. mar 2023

autor - chodia vacsinou par sekund ako ti vychadzka skoncila

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zobaka
7. mar 2023

autor - ked si tak kratko PN asi ta nahlasil zamestnavatel, prvych 10 dni je kontrola od zamestnavatela, alebo si neukoncovala pracovny pomer a isla si na PN?

mondolina
7. mar 2023

týždeň pn? prvých 10 dní ti platí zamestnávateľ, až potom sociálna poisťovňa

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mk1111111111
7. mar 2023

Ved vies, kedy si tam bola, tak volaj zajtra na socialku, je uradny den.

loginexistuje
7. mar 2023

kontrola moze prist aj hned prvych desat dni plati zamestnavatel ale kontrola prist moze aj bez jeho pricinenia
cas vysetrenia si vedia u lekara overit ak si bola na kontrole neni problem

veronikaszabova
7. mar 2023

@zobaka ja som bola PN (kvoli tehotenstvu) teraz 2m a kontrolu som mala 2x

mamamasama
7. mar 2023

Mala som kontrolu dvakrat, doma som nebola ani raz. Zavolaj im, povedz,uplne v pohode

zobaka
7. mar 2023

@veronikaszabova dost casto

veronikaszabova
7. mar 2023

@zobaka mne to absolutne nevadi. Je to ich praca. Aj keby chodili kazdy tyzden. Aspon vymaknu tych, ktori PN len zneuzivaju.

veronikaszabova
7. mar 2023

Anonym - milujem diskusie, kde sa anonym pyta na rady a ked sa snazime pomoct, vsetky svoje odpovede pomaze. Naco??

zobaka
7. mar 2023

co sa zlakla?

diaszoky
7. mar 2023

@zobaka natrel by ju niekto vtedy keby dosli o neskoro vecer alebo cez vikend

loginexistuje
7. mar 2023

@zobaka asi nejaka podvodnicka kto vie lde a kedy bola mozno myslela ze rano zbehne k doktorovi a cely den moze byt mimo dom

mima1608
7. mar 2023

Autorka, tam v tomto prípade to vyzerá, že tu kontrolu "poslal" zamestnávateľ. Sociálka nezvykne chodiť prvých 10 dní ak nedostanú podnet 🤔 aspoň som sa s tým ešte nestretla.

zobaka
7. mar 2023

@loginexistuje ktovie, vsetko je mozne

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heni79
3. apr 2023

@mb2021 Dobrý deň. Ako viete, že chodia prvých 10 dní bez podnetu? Stala sa mi taká vec, že som dnes 7.deň PN a prišla mi kontrola. Doma som samozrejme bola, o to pokoj. Len ma teraz škrie, že som sa kontrolórky nespýtala, prečo prišla. Dnes som na PN posledný deň, od zajtra nastupujem do práce. S lekárkou sme sa tak predbežne dohodli v piatok, dnes som ešte referovala stav po víkende a potvrdila, že naozaj sa cítim ok. Tak isto aj zamestnávateľ vedel, na čom sa dohodla s lekárkou, že dnes definitívne potvrdím nástup do práce.

heni79
3. apr 2023

@mb2021 Ja totižto teraz dumám, čí dal podnet zamestnávateľ alebo lekárka alebo ..???