Kto bude robiť daňové priznanie môjmu manželovi?

lauriinkaa
31. jan 2021

Zienky, prosím, manžel minulý rok robil do 17.4.2020, od 18.4 nastúpil na materskú do 25.7.2020, od 26.7.2020 poberal podporu, v decembri mal aj dohodu popri podpore.(podľa noriem upsvar) Ako, alebo kto vlastne bude robiť daňové? Musí ho podať sam? Z tej práce mu prišiel papier, potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby zo závislejčinnosti... vie mi niekto prosím.poradiť?

lauriinkaa
autor
31. jan 2021

Ešte som nenapísala, 17.4.2020 dostal výpoveď dohodou..

loginexistuje
31. jan 2021

musi sam uz nema zamestnavatela

nikca_123
31. jan 2021

@lauriinkaa Podat DP musi sam, pripadne poziadat posledneho zamestnavatela o vykonanie RZD.

lauriinkaa
autor
31. jan 2021

Od zajtra nastupuje na tpp do firmy, kde bol na dohodu, eventuálne tam by mohli?

zuzanama
31. jan 2021

mohli ale nemusia

juliatriscova
31. jan 2021

@lauriinkaa môže požiadať ktoréhokoľvek zamestnávateľa o ročné zúčtovanie....

lauriinkaa
autor
31. jan 2021

Ďakujem vám veľmi moc baby za rady, zajtra sa opýta v práci.

lauriinkaa
autor
1. feb 2021

Baby prosím a k tomu daňovému bude potrebovať od predchádzajúceho zamestnávateľa potvrdenie čo ma, potvrdenie o materskej a aj potvrdenie o podpore?

juliatriscova
1. feb 2021

@lauriinkaa materská a podpora sú oslobodené od dane............doloží iba potvrdenia o príjme a potvrdenie o evidencii..........

lauriinkaa
autor
1. feb 2021

@juliatriscova ďakujem 🙂

mirka1633
1. feb 2021

@lauriinkaa rocne zuctovanie dane mu musi spravit zamestnavatel u ktoreho posledneho si uplatnoval v roku 2020 danovy bonus na dieta alebo nezdanitelnu cast zakladu dane. Samozrejme az po tom akonpoda oficialne vyplnenu ziadost o rocne zuctovanie najneskor do 15.2. Zamestnavatelbu ktoreho teraz pracuje a za rok 2020 u neho nevykonacal ziadnu zavislu cinnost mu dane spravit nemoze

lauriinkaa
autor
1. feb 2021

@mirka1633 uz sme to vyriešil, spraví mu to externa uctarka tej firmy za poplatok 😊 už som len potrebovala vedieť, čo všetko jej musí odovzdať. Ďakujem 😊

juliatriscova
2. feb 2021

@mirka1633 zákon sa menil a môže požiadať ktoréhokoľvek zamestnávateľa, nie je pravda, že posledného

juliatriscova
2. feb 2021

@lauriinkaa pokiaľ nastúpil do zamestnania, v ktorom pracoval aj minulého roku, tak nech si dá žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania a zamestnávateľ mu to musí urobiť zadarmo.........prečo by ste mali platiť?......

zuzanama
2. feb 2021

@lauriinkaa a kolko si za to popýtala?

mirka1633
2. feb 2021

@juliatriscova podla mojich informacii ta novela ma platnost az pre rocne zuctovnie za rok 2021, cize rok 2020 by mal ist este podla starych pravidiel.

lauriinkaa
autor
2. feb 2021

On tam mal dohodu na celý mesiac december, ale reálne odrobil dva dni a tá firma nemá svoju ekonomku, ale externu ..je to mala firma.. Tak to asi nemá nárok na bezplatné či? Je to len 20 eur, čiže žiaden zabijak, horšie by to bolo pri inom čísle 😁

juliatriscova
2. feb 2021

@mirka1633 nie, nemáš pravdu.......je platná od 1.1.2021 a platí pre ročné zúčtovanie dane za rok 2020

juliatriscova
2. feb 2021

@lauriinkaa to je problém zamestnávateľa a nie tvojho manžela, že má externú účtovníčku....zo zákona má manžel právo požiadať ktoréhokoľvek zamestnávateľa a on je povinný mu ročné zúčtovanie dane urobiť....na manželovom mieste by som si poslala žiadosť a určite neplatila 20€ cudzej osobe.........ja robím za 10€...... je to na ňom ale zákon stojí na strane zamestnanca..........🙂

lauriinkaa
autor
2. feb 2021

@juliatriscova to ozaj? Aj keď mal Len dohodu? Lebo ak to je tak, tak jasné že im povie . U nich musíme dávať pozor na kadečo veru, aj dovolenku mu naratali len 4 týždne a ma nárok na 5, keďže máme malé dieťa a ma do 33r. Je to taká firma no ...