Lehota na vydanie pasu

4. jún 2023

Ahojte, stalo sa Vám niekomu, že Vám pas neprišiel načas v danej lehote? Napr. že ste mali klasicky 30-dňovú lehotu a neprišiel v tej lehote ale niekoľko dní po?

kvietok2012
4. jún 2023

Vzdy pride do 30 kalendarnych dní.

autor
4. jún 2023

@kvietok2012 Dakujem, tak snad, lebo zajtra je posledny mozny den, tak sa uz stresujem za dovolenku🙈 snad sa teda nestalo nikomu, ze prisiel aj par dni po lehote

kvietok2012
4. jún 2023

Chod na odd.dokladov kde ti ho robili a opytaj sa, ze v akom je stave...

autor
4. jún 2023

@kvietok2012 nevedeli povedat, ze mam pockat, ze zajtra je posledny den lehoty a ked tak az potom to riesit ... Ochota no....

kvietok2012
4. jún 2023

Co nevedeli povedat, ze v akom je stave? Ved naťuka rodne čislo a vidí to, trochu ochoty by nezaškodilo..zajtra tam chod a spytaj sa..

domiklik
4. jún 2023

No mňa neinformovali ani po 60 dňoch... Na 61 som si ho bola vziať.... V skutočnosti prišiel asi po týždni, len neposlali info... Tvoj je pravdepodobne už tiež hotový, len sa ti neunuvali nič poslat

kvietok2012
4. jún 2023

@domiklik to funguje tak, ze ked sa v systeme preberu doklady, tak sa na tie vsetky tel.čisla odošlu sms. Co myslis, ze to pracovnicky posielaju kazde rano kazdemu sms z prac. mobilu? 🙂
Pozri či mas dobre čislo na ziadosti uvedene...

maranco
4. jún 2023

Na papieri máš vytlačené číslo žiadosti.
Zadaj ho sem https://www.minv.sk/?zistenie-stavu-spracovania... a uvidíš čo je s tvojím PASom.

domiklik
5. jún 2023

@kvietok2012 na žiadosti som mala dobre telefónne číslo, rovnako 2 kamošky, čo dávali robiť pásy deťom v rovnaký deň ako ja, nikto sms nedostal... Ja neviem ako to funguje, resp. Nefunguje

autor
5. jún 2023

@maranco tá stránka žiaľ nefunguje moc dobre, aj po vyzdvihnutí OP mi stále vypisovalo to isté, nie je to velmi aktualne....

autor
5. jún 2023

@kvietok2012 tiez som bola prekvapena, ona to nevidela tak volala niekam a ju odbili s tym ze naco to riesim ked som este v lehote a to som to riesila v piatok a dnes je posledny den lehoty.... Otras proste....

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daisy_kitty
9. jún 2023

Ahoj, dostala si nakoniec pas v lehote? Ci mal par dni meškanie? Riešim podobný "problem".

autor
9. jún 2023

@daisy_kitty Ahoj, po lehote, dokonca keď som volala posledný deň lehoty tak nebol ani vo výrobe a povedali mi, že ak chcem mať istotu, že pas budem mať načas, nech si vybavím nový zrýchlene za 99€ a za dva dni príde, no drzé, keďže chyba bola na ich strane a ja som si už za ten pas raz platila, čo ti poviem 🙈 riešila som to potom cez políciu v inom meste a tí mi to vybavili hneď, že to prišlo na druhý deň, ale urgovali to... Určite to choď urgovať, snáď narazíš hneď na prvýkrát na ochotných ľudí

daisy_kitty
9. jún 2023

No dnes je to 28 deň, v pondelok 31 deň, a teda tiež mi nič nevedeli povedať, že kde to je. A teda tiež mi odporučili ze mam si dat zrýchlený. No ďakujem, už im ani cent nedám navyše 🙈 Mohli dať hneď vedieť pri vybavovaní, ze nestíhajú do 30 dní.

tehulka2011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. jún 2023

Je to choré, veď zato si ľudia idú vybaviť pas o mesiac skôr ako potrebujú, aby neplatili toľko a nie ešte budú hovoriť o tom, že nanovo si vybavovať a stovku platiť... Na druhej polícii na mňa pozerala pani, že to nemyslíte vážne, že vám toto povedali... aspoň, že sa nájdu ešte aj normálni a schopní ľudia... Skúste to cez nejaké známosti riešiť, ak máte a potrebujete ho súrne

mk1111111111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietok2012
9. jún 2023

Baby ale tie pracovníčky za to nemôžu...pasy, op,vp sa vyrabaju v BA...oni len poslú ziadost, doklady sa vyrobia a poslu sa na pracovisko....tá úradníčka NEVIE , kedy sa vyrobí/nevyrobí...

autor
9. jún 2023

@kvietok2012 ja viem, že to robia v BA, narážala som na ochotu pracovníčok... Na jednom mieste ma odbiju, nech si platím znova a na druhom mieste nemajú problém zavolať do BA a urgovať to tak, že mi to hneď dajú do výroby a na druhý deň to mám.... Ide dosť o ochotu, keby nemam zajednanu dovolenku tak ok, nevadi mi počkať, ale ešte predtým ked som volala týždeň pred, tak že načo to riešim, veď som v lehote a lehota musí byť dodržaná a zrazu lehota dodržaná neni... Kľudne mohla ísť informatívna sms, ze doklad pride po lehote a predpokladaný dátum, lebo na druhom pracovisku toto vedeli, že to chodi po lehote.. a clovek sa potom aspoň vie zariadiť, ale nie tvrdiť, ze samozrejme pride to v lehote a ked uplynie tak mi povedia zaplat si znova..

jafko22
19. jún 2023

Ja a žena sme si dávali robiť (Trnava)30.5 a letíme 28.8 tak snáď až toľko meškať nebudú .ale dcére sme dávali robiť 25.5 a zatiaľ nic.dost sa to začalo riešiť aj na FB už že to všetko mešká..zatiaľ je to v priemere čo pozerám .cca 5 dní .

silvinka26
25. jún 2023

Ja som si dávala robiť 22.5.v Prievidzi a stále ho nemám. 30 dni už preslo. Cez internet svieti len že žiadosť prijatá. Tiež chceme ísť na dovolenku na konci augusta, ale teda v priebehu budúceho týždňa aa pojdem informovať.

lady6161
17. apr 2024

@silvinka26 dobry den.. Kolko Vam prisiel po lehote ? Riesim teraz podobny problem .davala som robit v prievidzi a tuto sobotu bude posledny den a zatial nic ... a buduci tyzden mame cestovat 🤔🤔🤔