Má starý rodič právny nárok na vnúča?

dreamer4
13. dec 2011

Niesom zosobasena, ale priznala som otcovstvo...Pocas tehotenstva ma uplne ignorovali, urazali a utocili na mna rodicia muza, s ktorym mam dieta......Teraz si na moju dcerku narokuju, ale ja chcem mat od nich pokoj.....ziadne vztahy....proste len pokoj.... Maju nejaky pravny narok na moju dcerku??? Pretoze sa mi vyhrazaju uz takymto sposobom. Dakujem

sashabb
13. dec 2011

Pokiaľ by ťa dali na súd, tak súd im môže určiť návštevné hodiny. No pozerám, že je ešte malinká, čiže v tomto prípade najskôr asi za tvojej prítomnosti. No treba sa spýtať skôr nejakého právnika, aj na sociálke alebo niekde by malo byť bezplatné právne poradenstvo.
Možno záleží aj od celkovej situácie, či máš druhú rodinu a pod. Neviem ako by to v tomto prípade považovali a riešili ak nieste zosobášený, resp. ak spolu nežijte už od tehotenstva

l.s
13. dec 2011

No neviem ale ja som pocula ze stary rodicia nemaju ziadne pravo na vnuca len vo velmi vaznom pripade napr ked su rodicia alkoholici ,fetaci alebo sa nestaraju aj to nieje take lahke ....

sisaha
13. dec 2011

@dreamer4 nemaju pravo na tvoje dieta. Narok ma otec.

sisaha
13. dec 2011

@dreamer4 aby som ale bola uplne konkretna, sud by mohol v ojedinelych pripadoch rozhodnut v ich prospech, ak by dali navrh. Ale sud prihliada na citove väzby dietata so starymi rodicmi. Tento styk sa ale upravuje iba naozaj ojedinelo. Ale v tvojom pripade nejde o ziadne citove väzby dietata so starymi rodicmi, takze by som sa neobavala...

barcelona94901
1. sep 2012

maju nárok ,mozu sa aj sudiť