Mám ich nahlásiť na sociálku?

verca2687
3. okt 2012

Ahojte, opíšem to v skratke. Nestarajú sa o deti podľa predstáv. Síce majú ako tak čo jesť, aj keď dôležitejšie sú cigy. Nemajú záchod, ani kúpelku, Žijú v zatuchnutom domčeku. V jednej izbe 4 ľudia. Syn má 4 roky a okrem pi*a, kok*t, vie ešte veľa iných vybraných slov. Neviem, čo mám spraviť. Dopriala by som deťom lepší život. myslíte, že ich mám nahlásiť? Ako to funguje? Dá sa to nahlásiť aj nejak anonimne?

traktor
3. okt 2012

@verca2687 to nie je len tak..nahlasit ich, lebo ziju na hrane a chces pre ne lepsi zivot..to by sme museli nahlasit strasne vela rodin.. 😖 ..mozno by som sa pokusila riesit to zo starostom obce, ci tam nie je nejaka moznost pomôct rodine, ake maju moznosti, atd...

janulka188
3. okt 2012

@verca2687 mozes napisat anonymne mail na socialku a oni su povinny to preverit ...

pectore
3. okt 2012

@verca2687 chces rozbit rodinu? pokial deti netyraju, maju co jest .... velmi by som to zvazila....nie vsetci maju rovnake moznosti, mala som spoliziacku co nemali zachod a nebol to problem... niektory ludia este ani dnes nemaju zavedenu vodu ale to neni dovod na to odobrat im decka....su tu rozne socialne vrstvy...a chudoba sa na slovensku nieje dovod na odobratie pokial deti niesu podvizvene, nemaju zdravotne problemy...... nevies aky je vztah medzi rodicmi? ...jeden sa mozno snazi druhy nie.......tiez tam mozu byt rodine problemy.... mozes to dat preverit....ale riesila by som to opatrne....aby si nerozbila koli svojim predstavam cudziu rodinu....

verca2687
autor
4. okt 2012

ďakujem za názory. Pectore určite rodinu nechcem rozbiť, keby som chcela, urobím to už dávno. Zvažujem to. No deti chodia špinavé, rodičia sú každú chvíľu na pive, kedykoľvek idem z obchodu sú kočáriky pred krčmou. A bola som aj u nich vnútri, keď som im niesla koláče. Je to na zaplakanie. Ja sama nie som z vyššej sociálnej vrstvy a žila som tiež s rodičmi na hrane. Nie som zákerná, ale je mi ľúto detí, ktoré sa pozerajú, ako mama s otcom popíjajú pivko s cigaretou v hube a nahúkajú na nich na pol dediny, že na lízatko nezostalo. ☹ To je už smutné. A s tým WC a kupeľkou viem, že je to aj dnes možné. Ale nie, keď si zoberú už 3 úver na to a stále nič. Deťom prajem lepší život, aby sa mali dobre a cítili lásku z rodiny. No neviem si to zobrať na svedomie, že by boli v decáku. ☹ Bije sa to vo mne, preto som chcela vedieť iný názor.

nibiru
4. okt 2012

@verca2687 pokial maju kociare pred krčmou kludne by som dala podnet na socialku to neznamena že ich hned vezmu najprv sa im budu snažit pomoct kuratorka ich bude navstevovat popripade vie vybavit prispevok na osatenie,potreby a sama kuratorka ich vie zabezpecit mne takto kuratorka kupovala okuliare ked mama na ne nemala ak beru davky mozu ich pozastavit ja by som dal podnet nech to presetria!popripade pomožu ak nie zakrocia!

vikusjk
4. okt 2012

A ako sa starajú o tie deti?
My máme prípad, kedy starostlivosť rodičov = 0, a sociálka chodí raz mesačne na kontrolu (nahlásila ich učiteľka, lebo deti mali modriny), pozrú, či majú niečo v chladničke a či deti nemajú modriny, a idú preč. Ale nepýtajú sa detí, či niečo jedli, či im dali, či sa ich pýtali, že či sú hladné... Načo tá sociálka vôbec potom tam chodí? 😠 No, vlastne malo to jednu pozitívnu stránku, prestali ich biť.

verca2687
autor
7. okt 2012

Hm. tento systém je na zaplakanie. Ale nemyslím si, že ich bijú, to asi nie. Keby, malá chodí do škôlky, asi by sa do toho obula učiteľka ☹

kuriatko195
3. jún 2013

ľudkovia mám na vás menšiu prosbu pred priorom v meste prievidza sedáva každé ráno ženská s dieťaťom v kočíku a tá ženská tam vyhráva a dieťa jej plače určite to dieťa nič neje celé dni a v takomto počasí upršanom tam sedáva to dieťa môže len prechladnúť tak ak by ste mohli na ňu zavolať policajtou alebo sociálku nech jej to dieťa zoberú lebo to dieťa musí trpieť ked idem každý deň do tesca tak mi je toho dieťaťa lúto neska celý deň na to dieťa myslím čo sním je a ako sa vôbec o ňho stará no ak v=as to zaujme tak niečo robte pre blaho toho chlapčeka nech netrpí dakujem