Mám nárok na dávku v hmotnej núdzi?

ma3jozka
2. júl 2009

ahojte, potrebovala by som radu ohladom naroku na davky v hmotnej nudzi...som nezamestnana, na UP, hoci pracujem na dohodu na 4 hod. denne ale teraz cez prazdniny mi povedali ze nemusim chodit..takze nebudem mat vobec ziaden prijem...vlastne ani s tou pracou to nebolo nic moc co sa penazi t7ka..porebujem vediet ze ci si mam uplatnit narok na nejake peniazky..som slobodna matka, hoc zijeme s priatelom, otcom dietata v jednej domacnosti..budu brat ohlad na jeho vysku prijmu? ci ako to je? dakujem

lienocka235
2. júl 2009

ano budu brat ohlad na jeho vysku prijmu.. resp. budete posudzovany.. ako domacnost.. lebo zijete v jednej doamcnosti...

výška ziv. minima sa k 1.7.2009 menila.. ale ak berieme trojclennu domacnost /2 dospely + 1 deita/
tak tak je to cca 390 EUR .. ale to je len velmi zhruba.. presne cislo ti da socialka
ale treba sa pripravit ze budu skumat aj majetkové pomery.. a pridu na nastevu.. zo socialky myslim..

tu je link
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

ma3jozka
autor
2. júl 2009

vdaka...a co ak byvame v podnajme?meni sa na tom nieco, ci si mozme ziadat aj o ten prispevok na byvanie? hm ja sa v tych suchoparnych paragrafoch nevyznam

ma3jozka
autor
2. júl 2009

aha a este mi napadlo...aj ked byvame v podnajme, sme tu prihlaseny na trvaly pobyt, riadne platime najom /byvame este aj s inymi najomnikmi/ a majitel chce aby sme "vypadli" lebo chce predat byt....no zial nemame s nim ziadnu zmluvu /iba kamaratsku dohodu/...mozme sa nejakobranit..myslim tym ci je povinnostou najomcu nam pozhanat nahradne byvanie ak tam mame trvaly pobyt u neho alebo nie

lienocka235
3. júl 2009

nie najomca nie je povinny vám da tnáhradneé ubytovanie aj ked tam mate trvaly pobyt.. lebo trvaly pobyt nezaklada ziaden vztah k nehnutelnosti a je len evidencneho charakteru