Mám nárok na hmotnú núdzu?

krinolina
2. feb 2017

Ahojte,
davno pradavno som poberala davku v hmotnej nudzi, kedze mi boli v januari /za december/ vyplacane posledne peniazky z podpory v nezamestnanosti, napadlo mi, ze by som si poziadala pokial si nenajdem pracu. Byvame s priatelom v podnajme a kazda korunka je dobra,...mam narok ak brigadujem? Prijem sa mi vysplhal az na 35 eur...takze bieda, mame nieco nasetrene ale nechcem siahat na uspory :/ Taktiez neviem ako je to s prispevkom na byvanie, kedze sme v podnajme, mam narok hoci na adrese nemam trvaly pobyt?

havana_frost
2. feb 2017

To záleží od vašich príjmov, dávok.

krinolina
autor
2. feb 2017

posudzuju sa vsetci clenovia domacnosti? predtym dakedy v 2012 som bola posudzovana ako jednotlivec hoci som byvala so surodencami a rodicmi, no vtedy som ziadala len o hmotnu nudzu, nakolko som nebola majitelom nehnutelnosti kde som zila

havana_frost
2. feb 2017

Hmotná núdza sa zisťuje posúdením príjmu, majetku a možnosti uplatnenia nárokov členov domácnosti.

Posudzuje sa aj majetok, výživné... všetko možné:
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmo...

haluta
2. feb 2017

Ak máš príjem len 35 €?
Najlepšie by bolo keby si zašla priamo do UPSVaR

fidorka7
2. feb 2017

@krinolina koľko máš rokov? aká je to brigáda? Leen 35 eur príjem? Iné majetkové pomery?
toto všetko sa posudzuje... ak ti vznikne nárok na dávku, po dvoch mesiacoch si ju budeš musieť odrábať 32 hodín mesačne.