Mám nárok na hmotnú núdzu, keď mám výživné?

6. sep 2021

Dievčatá ako to je, som dlhodobo nezamestnaná, dostávam na deti výživné, čiže nemám nárok na hmotnú núdzu. Ale dcéra začala chodiť do školy, ako to vlastne s obedmi je? Nepracujem, teda bonus nemám, ale na tu dotáciu mam nárok? Lebo vedúca v jedálni mi povedala nech si všetko zistím sama Ďakujem za odpovede

simona1998
6. sep 2021

U nás v škole deti ktoré mali nepracujúcich rodičov mali obedy za 0,10€ a deti pracujúcich za 1,60€ 👍🏻 Čo je dosť nespravodlivé 👎🏼👎🏼🤢 skus si zistiť na nete je toho dosť . No u nás mali take deti dotáciu

autor
6. sep 2021

@simona1998 ale ja nemám hmotnú núdzu, lebo mam vysoké výživné

simona1998
6. sep 2021

Tak to neviem či ti odsúhlasia , u nás vždy len takym sociálnym prípadom .

simona1998
6. sep 2021

Hľadám na nete a neviem nič take nájsť , najlepšie by bolo keby ti povie ta vedúca jedálne . Veď to ona spravuje, alebo do školy zavolať spýtať sa a keď povedia že máš zavolať do jedálne im povedz aký majú pristup

autor
6. sep 2021

@simona1998 ja sa nechcem hádať, ona tak kričí

liljana
6. sep 2021

Preco nepracujes, zo zdravotnych dovodov? Ak mas vysoky prijem z vyzivneho, tak zase nie si ziaden socialny pripad. Jedine sa spytat na UPSVAR

nafka0483
6. sep 2021

Dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa možno poskytnúť na zabezpečenie obeda a iného jedla v materskej škole a v základnej škole na:
...
c)dieťa, ktoré navštevuje posledný ročník materskej školy alebo základnú školu a žije v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na toto dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré dovŕšilo šesť rokov veku a nedovŕšilo 15 rokov veku, žijúce s ním v domácnosti podľa osobitného predpisu;) táto skutočnosť sa žiadateľovi preukazuje čestným vyhlásením.

Takze malo by sa na teba vztahovat toto.

autor
6. sep 2021

Nežijem s exom a on nepracuje, teda bonus nepoberá. Mam v tom totálny guláš, o dotáciu môžem požiadať?

autor
6. sep 2021

Milý admini, neviem prečo ste mi prepísali môj titulok, ja sa vôbec nepytam či mam nárok na hmotnú núdzu
Moja otázka je úplne iná a týka sa dotácie na školské obedy

nafka0483
6. sep 2021

Ved comu nerozumies na tom co som pridala? Ak nikto na dieta nepobera bonus a dieta ma viac ako 6 rokov a menej ako 15 a chodi na ZS, tak si mozes uplatnit dotaciu na obedy. Vypises cestne prehlasenie a odovzdas ho v skolskej jedalni.

autor
6. sep 2021

Dievčatá ešte kontakt na admina? Ďakujem pekne

loginexistuje
6. sep 2021

narok na prispevok na obedy samozrejme mas pre deti od 6 do 15 kedze na ne nie je poberany danovy bonus

nafka0483
6. sep 2021

Uplne dole na stranke mas odkaz na "opytaj sa nas" a tiez "kontakt". Bezne menia nazvy tem na take co su uplne od veci, akoy ani neprecitali prispevok len napisali prve co im napadne...

autor
6. sep 2021

Nevidím tam kontakt na adminov

nafka0483
6. sep 2021

Musis si vybrat aky mas problem, alebo co chces urobit. Naco chces kontaktovat adminov? Aby ti opravili nazov diskusie?

hipuska
6. sep 2021

Máš nárok na dotáciu na stravu vo výške 1,30e. Takže koľko stoja obedy v škole, zaplatis ten rozdiel. Do 10.9.ti treba odniesť na zriaďovatela čestné prehlásenie (nie do školy, obec alebo kto je zriaďovateľ vašej školy?) Zároveň informuj školu. Dotáciu máš mať uz za september, aj keď škola nebude mať ešte prachy na účte.

Ak by si nestihla to cestné prehlásenie do toho termínu, tak dostaneš dotáciu až od oktobra. Choď ho odniesť hneď zajtra, bo 10-teho by už malo byť na zaslne na úrade

hipuska
6. sep 2021

Tu máš presne info
https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

Ak mi napíšeš správu, pošlem ti cestné prehlásenie. Tu mi nejde pridať. Alebo si ho vyhľadaj na nete.

autor
6. sep 2021

Ďakujem ja sa v tom fakt veľmi nevyznám