Mám nárok na hmotnú núdzu?

tamara66
26. aug 2012

AAhojte.chcem sa spytat ci mam narok na hmotnu nudzu ked zijem s priatelom ale ten stidije takze nema ziadny prijem!!a ja poberM lem.rodicpvsky prispevok.a byvame v mojom dome teda budeme za mesiac

vefi89
26. aug 2012

@tamara66 pokiaľ máš dom, tak nárok nemáš.... priateľ by ale nárok mohol mať 😉

tamara66
autor
26. aug 2012

@vefi89 ale priatel studuje a dom je pisanY len na mna musrl by byt pisany aj na nrho?

vefi89
26. aug 2012

@tamara66 nie, práveže na dávku v hmotnej núdzi nemáš nárok, pokiaľ vlastníš či hnuteľný, či nehnuteľný majetok... preto ty, ako vlastník domu nebudeš mať nárok. ale pokiaľ nie je písaný na priateľa, a tiež nevlastní auto (teda nie je písané na jeho meno) tak jemu by nárok vznikol

fedorkaa
26. aug 2012

Ahojky, ja by som ti poradila, radšej sa choď informovať priamo na úrad práce soc. veci a rodiny, tam ti povedia čo a ako. A my tiež vlastníme dom, máme ho v osobnom vlastníctve a hmotnú nudzu sme poberali, a k tomu príspevok na bývanie. keď sme chceli ísť vybavovať pred necelým pol rokom, tak už sme nemohli, len z toho dôvodu, že sme vlastnili auto, dom by prekážkou nemal byť, na poberanie hmotnej núdze.

malinkaaninka
26. aug 2012

vlastním časť domu a hn som dostávala.

vivusika
5. sep 2012

podľa mňa máš, vydatá nie si, takže sa posudzuješ ty s dieťaťom. A keď si vlastníkom domu a platíš z neho daň, máš nárok dokonca na príspevok na bývanie. Keď si sama s dieťaťom 115,-€ , príspevok na zdravotnú starostlivosť 4€, príspevok na bývanie 89,20€ + sa zarátava príjem ak máš - aj výživné na dieťa.Ak Tvoj celkový príjem neprekročí 210€, tak nárok máš... Ale najlepšie to zistíš na ÚPSVaR, ale nedaj sa odbiť...

tamara66
autor
13. sep 2012

@malinkaaninka ahoj ja mam cely dom na seba a ty si tiez dostala len rodicovxśky a vyslo ti to?a vyzivne si nemusela mat?

malinkaaninka
13. sep 2012

pocita sa tam dieta,ty,prispevok na byvanie a odrataju sa alimenty.mne vyšlo 128 eur.

hypnosis134
3. dec 2012

Dobrý deň volám sa Lucka a chcela by som sa opýtať ľudí, ktorí majú dom vlastníctve ako dosiahli, že dostávajú príspevok na bývanie prosím pomocť mi možete tým, že mi napíšete na moj e-mail hypnosis134@azet.sk

maj_ka5
11. dec 2012

@hypnosis134 ak si nezamestnana a mas dom vo svojom vlastnictve je tu podla mna sanca ziskat ten prispevok. Musis zajst na UP a vypytat si vsetky tlaciva. Ak dom neprenajimas, tak by si mala ziskat prispevok na byvanie.

simonarusnakova
2. feb 2015

Dobry den prosim poradte mi. Zijem s priatelom on je zivnostnyk byvame najomnom byte a mam narok na hmotnu nudzu kedze som na neplatenej materskej po 3rokov ci nie .dakujem za pomoc