Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám nárok na nemocenskú dávku?

veron333
3. dec 2012

QAhote,chcela by som sa spýtať či mám nárok na nejakú nemocenskú dávku,momentálne som zamestnaná od 25.9 2012,teda ešte v skúšobnej dobe,pred tým som bola evidovaná na úrade práce od 1.4.2012 a pred tým som bola na PN od 23.6.2011.V roku 2011 som bola zamestnaná u dvoch zamestnávateľov,u jedného som pracovala do mája a potom som išla na rodičovskú,od mája som pracovala u druhého zamestnávateľa do tej PN. Mám nejaký nárok na nemocenskú dávku,kebyže idem teraz na PN?U terajšieho zamestnávateľa nemám odpracovaných 90 dní.Ďakujem za odpovede.

miskalevica
3. dec 2012

@veron333 ahoj a co s tym ma spolocnych 90 dni? Ak mas riadnu prac. zmluvu a nie dohodu podla mna mas urcite narok na nemocensku. Ak si si nie ista, nezaskodi zavolat na call centrum soc. poistovne, tam ti tety urcite poradia, su na to skolenie 😉

danadany
3. dec 2012

prvých 10 dní PN platí zamestnávateľ a až potom sociálka, myslím že máš nárok ak je za teba platené nemocenské poistenie teda robíš na hlavný pracovný pomer a nie na dohodu
http://www.socpoist.sk/nemocenske/1292s

veron333
autor
3. dec 2012

Neviem,ale niekde som čítala,že v novom zamestnaní musím mať odpracovaných 90 dní a až potom sa z platu ráta nemocenské...

veron333
autor
3. dec 2012

Myslela som tým už nemocenskú dávku zo sociálnej poisťovne.Neviem z akého obdobia sa bude rátať.

slavka034
4. dec 2012

@veron333 nárok na nemocenskú dávku máš

evita68
4. dec 2012

@veron333 nemocenské bude SP rátať z tvojej mzdy v roku 2011.. keby si v súčasnej firme mala odrobených 90 dní, tak by sa to rátalo zo mzdy u súčasného zamestnávateľa..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli