Mám po skončení rodičovskej dovolenky nárok na dovolenku z práce?

katarina762
14. apr 2021

Ahojte mamičky neviem si dať rady som na rodičovskej dovolenke ktorá mi končí 21 septembra mám nárok na dovolenku z práce ? Je možné ju čerpať po skončení rodičovskej alebo musím nastúpiť a tak o ňu požiadať . ďakujem

alenah31
15. apr 2021

@katarina762 dovolenka ti nabieha len počas MD, počas RD nárok na dovolenku nie je. Nepíšeš nič konkrétne...aký bol zostatok dovolenky pred nástupom na MD? Odkedy dokedy si bola na MD? Čerpala si nejakú dovolenku medzi MD a RD? Nezabudni, že zo zákona musíš návrat do práce po RD oznámiť zamestnávateľovi min. mesiac vopred. A áno - môžeš čerpať dovolenku po ukončení RD - ak s tým bude zamestnávateľ súhlasiť. Ja by som o to požiadala rovno v tom oznámení o návrate do práce.

katarina762
autor
15. apr 2021

@alenah31 dovolenku by som mala mať zostatok 16 dní medzi materskou a rodičovskou som necerpala žiadnu dovolenku

alenah31
15. apr 2021

@katarina762 zostatok predtým než si nastúpila na MD či ku dňu nástupu do práce teraz? Dátumy od-do ako trvala MD?

katarina762
autor
15. apr 2021

@alenah31 Predtým ako som nastúpila na MD som mala.zostatok 16 dní nástup na MD bol 8.8.2018 a trval pol roka už dátum neviem a potom normálne nástup na RD až doteraz a RD KONČÍ 21.9.2021

katarina762
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
halinka222
15. apr 2021

ahojte mala by som otazocku ci ste sa s takouto situaciou nahodou nestretli a nevedeli mi poradit.
Od roku 2019 som bola na materskej dovolenke, postupne som presla na rodicovsku dovolenku, a potom sa vratila do prace, velmi rychlo som zistila ze som tehotna a kvoli sucasnej situacii ma doktor vypisal cize som PN ale stale poberam rodicovsky prispevok, porodit stihnem do dovrseni 3 rokov prveho dietata., Neviete z coho mi vyrataju matersku dovolenku ? ak teda plynule prejdem z PN na druhu matersku ? Dakujem pekne za nazor

delphineta
15. apr 2021

@katarina762 kolegyna nastupila po RD a dali ju rovno na dovlenku.Bolo to toho roku po Silvestri

sova851
31. jan 2023

@alenah31 mam narok na dovolenku aj pri retazovom porodode?cize MD,RD,MD,RD,MD?takto to mam..za tu poslednu MD?

alenah31
31. jan 2023

@sova851 isté, za každé obdobie na MD sa dovolenka pripočíta. Nárok nie je len pri RD.