Mám sa hlásiť na úrade práce?

japanka
1. apr 2021

Dobrý deň. Idem si po radu. 18.4 mi končí rodičovská dovolenka. Do práce ale nastúpiť už nechcem a tak budem čerpať 1 deň dovolenky a zbytok sa mi preplatí. Takže 19.4 DV a 20.4 výpoveď. Keďze je ale stále núdzový stav neviem či sa mám hneď hlásiť na úrade prace alebo môžem ostať na pandemickom RP. Ďakujem za vašu ochotu odpovedať mi.

denusiq1211
1. apr 2021

@japanka kedze mas zamestanie na pand. Rodicak zabudni.....
Ak mozes bud cerpaj ocerku ak mate skolku zavretu.... ale len dovolenka a hladit sa.... na nic ine nemas narok teraz som to ja riesila.,,takze viem

japanka
autor
1. apr 2021

@denusiq1211 ďakujem.

denusiq1211
1. apr 2021

Ani na sos pomoc..zial na nic nieje narok... Bo ja som si secko zistovala...

japanka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
japanka
autor
1. apr 2021

@denusiq1211 tak ja aspoň na podporu budem mať nárok

lubka73
1. apr 2021

@denusiq1211 to ze ty nemas narok neznamena ze ona je na tom tak isto, ved moze mat narok na podporu, narok na pandemicku ocr, ak nema dieta prijate v skolke ..... na pandemicky rodicak narok nemas ked budes postupovat tak ako pises , ale ak mas narok na podporu tak sa hlasit na UP, alebo ak sa ti obnovi NP a nemas dieta zapisane v skolke, mozes ist v OL na pandemicku OCR pokial este bude trvat a potom ist na podporu

japanka
autor
1. apr 2021

@lubka73 👍rozumiem. Vdaka

elanor
1. apr 2021

@japanka mozes ale nastupit na pandemicku OCR. Ak ked by dieta este nechodilo do skolky, a nebilo este ani nikam prijate.
Nezamestnane, a bez prijmu maju narok na predlzeny rodicak, alebo sos davku, zamestane maju narok na OCR (aj ked dietat este nechodi do skolky).
Vypoved mozes riesit aj potom. Pripadne do oandemicku OCR mozes nastupit v ochranne dobe, teda do 7 dni od ukoncenia PP. A na urad prace sa nahlasis az po ukonceni OCR.

denusiq1211
1. apr 2021

@lubka73 ale ved ja som nenapisala ze nema narok na podporu.....ja som napisala ze nema narok ani na sos a ani na pand.rod