Mám trvalý pobyt na Slovensku aj v Rakúsku. Kam mám ísť na úrad práce?

16. feb 2024

Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Mám trvalý pobyt aj na Slovensku aj v Rakusku + som v tam aj poistená. Neviem kam sa mám hlásiť na úrad práce po tom, čo som ukončila školu. Ma niekto nejaké skúsenosti ?

chodec15
16. feb 2024

Na poberanie podpory v Rakusku musis mat trvaly pobyt v Rakusku a pocas poberania nesmies opustit Rakusko, inak je to porusenie podmienok. Takze odpoved je jasna. Podla toho, kde skutocne byvas.

majusqa77
16. feb 2024

podľa § 3 zákona o hlásení pobytu občanov SR a registri obyvateľov SR platí, že trvalý pobyt je pobyt v mieste stáleho bydliska občana a občan môže mať v tom istom čase iba jeden trvalý pobyt a na jednom mieste.

stellarstar
16. feb 2024

Tam kde momentálne si keď si v at tak tu keď si na sk tak tam

stellarstar
16. feb 2024

@majusqa77 veď ma jeden na sk a v at tp neexistuje tam je to hw. Aj ja to tak mam už som toto zig razy riešila. A už ani OP netreba odovzdávať ako kedysi.

majusqa77
16. feb 2024

@stellarstar https://www.finsider.sk/servis/trvaly-pobyt-v-z... pred vycestovanim mas poziadat o zrusenie TP na svk. nemozes mat 2 TP

stellarstar
16. feb 2024

@majusqa77 môžem mať 2 tp v rámci EÚ, 2 tp v rámci jednej krajiny nemôžem mať. Čiže ani ja ani zakl temy nemame 2 tp v rámci sk. Žijem 25 r at a ver mi vela razy som toto riešila.

9lf9
16. feb 2024

V tom pripade sa evidujes tam kde sa aj zdrziavas a kde chces realne aj hladat zamestnanie. Pri evidencii na Sr nemozes byt mimo SR viac ako 15kal.dni (mimo liecenia a dovolenky).

syslik81
16. feb 2024

tam kde si viac ako rok zamestnana ... takze ak v rakusku pracujes tak predsa tam https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/426401-n...

kiki68
16. feb 2024

Tam kde mas poistenie, cize v tomto pripade v Rakusku. Chod sa registrovat na AMS, oni uz vysvetlia co dalej a na co mas narok

kiki68
16. feb 2024

@chodec15 mozes na tri dni opustit Rakusko. Ak je to dlhsie, treba ich informovat

stellarstar
16. feb 2024

@kiki68 musi ihned hlasit a za tie dni nedostane nič

lalenka33
17. feb 2024

Hlásiš sa tam, kde žiješ a máš poistenie.

alenka2003
Autor odpoveď zmazal
Zobraz