Maródka a ošetrovanie člena rodiny

laskonkakaty
11. dec 2015

Ahojte,potrebujem poradit a vopred dakujem za nazor,radu....od 1.dec.som bola Pn,do 7.dec.8.som mala nastupit do prace,ale dcera mi ochorela,cize od 8.12 mam OCR.Syn pred dvomi dnami doniesol kiahne,cize to bude na dlho....Budem vediet po tejto OCR s dcerou hned ist na OCR so synom?mala som robit do 23.12 a po sviatkoch az do noveho roka mam dovolenku.ide o to ,ze tym padom by som sa vobec cely dec.neukazala v robote....ma niekto nejaku skusenost...?Dakujem,prosim piste....

sissy27
11. dec 2015

@laskonkakaty zo zákona samozrejme druhú očr so synom čerpať môžeš, 10 kalendárnych dní na jednu diagnózu... dá sa aj dlhšie, ale potom je to už neplatené, resp. musí lekár napísať inú diagnózu...

laskonkakaty
autor
11. dec 2015

sissy27ok,lebo tak to vychadza,ze ta ocr s dcerkou mi skonci 17.dec a od 18.dec by som potrebovala do 23.dec.ocr so synom...

gapa
11. dec 2015

@laskonkakaty dá sa, nie je problém ak die vždy o iné dieťa. Ak by bolo to isté, tak môže byť , napr. ak ide len o zhoršenie stavu, to by asi neprešlo, no ak raz ide o chrípku a raz kiahne, to je úplne iná diagnoza, tak to sa dá. Ak by si bola viac ako 10kal.dní, tak sa prerušuje poistenie a je to neplatené.

laskonkakaty
autor
11. dec 2015

@gapa dakujem.dufam,ze to bude OK,tak ma sokovali tie kiahne,no raz pojde o jedno dieta,potom o druhe...a ta moja PN-ka predtym...!nadhera