Môže exekútor žiadať splatenie exekúcie od neplnoletého dieťaťa?

ivuska2304
28. apr 2015

Môže exekútor žiadať splatenie exekúcie od neplnoletého dieťaťa? Môj syn totiž zdedil po svojom otcovi polovicu domu a kedže je jediný dedič tak vraj od neho môže exekútor žiadať splatenie dlhu po jeho otcovi. Je to možné? ☹

loginexistuje
28. apr 2015

Ano je to mozne dedia sa nielen aktíva ale i pasíva, ale vy ste zakonny zastupca dietata takze sa skontaktujte s exekutorom.
Exekúcia nie je obmedzená vekom.

ivuska2304
autor
28. apr 2015

@loginexistuje ďakujem za odpoveď. Verila som že to tak nieje, ale je to aj tak hlúposť, žiadať to od dieťaťa. ☹

saska.t
28. apr 2015

@ivuska2304 za normalnych okolnosti sa mozte vzdat dedicstva a tym aj vsetkeho zdedeneho,teda aj dlhu,ale to by ste prisli aj o dom....

ivuska2304
autor
28. apr 2015

@saska.t veď práve, že by sme prišli aj o dom. Ale aj tak nechápem z čoho to má to dieťa akože zaplatiť, keď má v podstate len na papieri polovicu domu. Tak či tak to budem asi musieť zaplatiť ja. ☹

csenibaba
28. apr 2015

Ahoj,bohuzial to musite zaplatit a co najskõr,lebo akonáhle maly dovrsi 18 rokov budú od neho vymáhat peniaze a ako to vidim + 6 rocnym úrokom navyse.:'(

ivuska2304
autor
28. apr 2015

@csenibaba tiež si myslím, že nemám inú možnosť. Musíme ale ešte počkať lebo exekútor ešte nedostal rozhodnutie zo súdu a zmene jednateľa exekúcie.

pribinak
28. apr 2015

@ivuska2304 mne to az take nespravodlivé nepríde. Pozri sa na to z druhej strany.
Niekto ti dlhuje peniaze a zomrie, zostane po ňom dom, je prirodzene, ze chces, aby ten dlh splatili jeho dedičia, trebárs, ze odpredaju dedičstvo

Syn je este malolety, ale ty si jeho zákonný zástupca, takze jednas v jeho mene

kaktusik007
28. apr 2015

@ivuska2304 ved ta polovica domu sa da predat a dlh u exekutora vyrovnat, tak akoze nechapem.

milota164
28. apr 2015

je to tak dedia sa aj dlhy bohuzial

ivuska2304
autor
29. apr 2015

@pribinak v poriadku, to beriem. Ak si požičiame peniaze tak ich treba aj vrátiť. Tak to aj je, všetky pôžičky normálne platím. Ale tu sa jedna o nezaplatenú pokutu v pôvodnej sume 800 eur a po exekúcii to je 1200 eur. Prečo má dieťa doplácať na chyby nezodpovedného rodiča?

ivuska2304
autor
29. apr 2015

@kaktusik007 ale čo aké jednoduché. Komu predám polovicu domu???

kaktusik007
29. apr 2015

@ivuska2304 vsetko je len otazka ceny.

hold, ked niekto je hlupy a necha to dojst az k exekutorovi, tak treba ratat ze exekutor si na to nahodi trovy konania.

a potom, to dieta malo vzdy moznost dedicstvo odmietnut, takze fakt nechapem, o co ti ide. Obzvlast, ak ide iba o nejakych 1200 eur - su rodicia, ktori zanechavaju daleko horsie dlhy ci exekucie a pohoda jahoda.

ivuska2304
autor
29. apr 2015

@kaktusik007 keby to moja hlúposť a nezodpovednosť tak sa ani neozývam. Žiaľ chyba bola v niekom inom. Ide o dosť veľa v mojom prípade, keďže platím hypotéku a ďalšie pôžičky. 1200 Eur nenosím len tak vo vrecku nohavíc. To dieťa má 12 rokov a bol to jediný dedič. Viem že sa stávajú aj horšie veci, ale ja riešim svoje a nie niekoho iného.

kaktusik007
29. apr 2015

@ivuska2304 to dieta zdedilo aj MAJETOK - nie iba dlhy. A evidentne majetok daleko viac presahuje hodnotu dlhov, tak ja fakt nechapem, co sa stazujes!!!!

zavolaj exekutorovi, dohodni sa na splatkach, alebo daj navrh na sud na pozastavenie exekucie - aby nenabiehali uroky kym malolete dieta zacne pracovat.... to mas minimalne 6 rokov!!!!!! a akoze prepac, ale 1200 eur fakt nie je peniaz -- daj si navysit o to hypoteku a tu exekuciu vyplat skor, vies si odkladat po 20 eur mesacne a o 5 rokov to mas splatene, este teda pred dovrsenim 18 rokov veku dietata.

ivuska2304
autor
29. apr 2015

@kaktusik007 dobrá otázka, že čo sa sťažujem. Asi ma to trápi že doplácame na chyby iných. Keby ma to netrápilo tak to sem ani nedávam. Chcela som len nejaké rady o iných a nie otázky tipu "čo sa sťažuješ". Nereaguj keď s tým máš problém.

kaktusik007
29. apr 2015

@ivuska2304 ale ja ti fakt nerozumiem... ten clovek zanechal aj tvojmu dietatu AKTIVA - majetok --- co ma hodnotu!!!! a ty sa tu stazujes, ze zanechal aj dlh... ano, isto - bez toho by to bolo lepsie, ale tak smola - dedi sa VSETKO - aj plusy, aj minusy.... Tak ake rady??? Akoze pozicias niekomu 3 tisic eur, ten dotycny zomrie, ale zanecha majetok 30 tisic eur a tebe by prislo spravodlive, ze si dedicia rozdelia iba majetok v hodnote 30 tisic a ty ako ten co pozical peniaze tak dostanes velke H, pretoze ved on zomrel? NIe je nahodou spravodlivejsie, aby si ty dostala svoje 3 tisicky a dedicia sa rozdelili potom iba s tym zvyskom, co ostane???

kaktusik007
29. apr 2015

tvoj syn nemusel zdedit absolutne nic. Dotycna osoba mohla svoj majetok prepisat na KOHOKOLVEK pocas svojho zivota. A dedila by sa prave iba tato exekucia. To by sa ti pacilo viac?

ivuska2304
autor
29. apr 2015

@kaktusik007 mne je to jasné že človek dedí aj plusy a aj mínusy. Mne len nebolo jasné či môže dediť mínusy aj maloleté dieťa kedže mi notárka povedala že nie. To je všetko čo som chcela vedieť. Ja si to už vyriešim. Potrebovala som len odpoveď na otázku od niekoho kto s tým má skúsenosti. To je všetko.

pribinak
29. apr 2015

@ivuska2304 pretože je dedičom, ak nechce, môže dedičstvo odmietnuť, teda odmietne exekúciu aj dom. Ale ked pozerám na výšku dlhu a predstavím si hodnotu polovicu domu, tak by to bol zly nápad

Vieš, nezodpovednosť a spravodlivosť idu po jednej ceste, myslím, ze to povedal v podobnom znení Albert camus

kaktusik007
29. apr 2015

@pribinak nemoze odmietnut dedicstvo --- vzhladom na vysku dlhu a velkost majetku by s tym sud nesuhlasil, ona ako matka sice spravuje majetok maloleteho, ale nerozhoduje o nom -- stale je potrebne sudne rozhodnutie, ak by s nim chcela nakladat --- a myslim, ze v pripade, ze by chcela dedicstvo odmietnut (ale aj ze ho prijala) tak to musi byt schvalene sudom.

pribinak
29. apr 2015

@kaktusik007 no samozrejme, pretože by to pre maloletého dediča bolo velmi nevýhodne a teda v jeho neprospech, reťaze je tam jasný finančný nepomer

zana7
7. júl 2015

Ahojte. Viete niekto ako to je u zamestnávateľa so zrážkami zo mzdy?? Keď má muž určené výživné na mňa ako na slobodnú matku a aj na dcérku, mzdárka prihliada na prechodný pobyt ... Akože sme druh a družka. A stiahne mu dajme tomu 130 eur ...priklad... Ak by sme boli manželia..stiahne mu viac alebo menej? A môžu mňa po svadbe bombardovať exekútori? Ďakujem :D

kaktusik007
7. júl 2015

@zana7 viem to len zhruba a orientacne --- na vyzivne mozu ist az 2/3 prijmu. pricom by mu malo ostat zivotne minimum, cize ak 1/3 prijmu je menej ako to zivotne minimum, cele 2/3 sa mu logicky na uhradu vyzivneho strhnut nemozu, ale iba alikvot.

loginexistuje
8. júl 2015

@kaktusik007 jeeej ahoj vitaj spat