Môže ísť dieťa po 14 dňovej karanténe von, keď rodičia ešte v karanténe zostávajú?

lienkazienka
16. mar 2021

Moze ist dieta von po 14 dnovej karantene, ked rodicia este v karantene zostavaju? Dieta malo priznaky iba 4 dni aj to medzi prvymi.

nikaeli
16. mar 2021

My sme boli v karanténe 27 dní, mojou začínajúc, mužovou končiac vrátane našich detí, ktoré ani nemali príznaky.

Infekčný je človek cca 10-14 dní. Preto je karanténa nastavená na 14 dní 😉

S kým by to dieťa išlo von, keď ste vy dvaja ešte v karanténe? nemáte predsa ani nikomu otvárať dvere 😉 odhliadnuc od toho, že je zákaz vychádzania..

gazpalm
16. mar 2021

@lienkazienka no nejako to neriesim ale moj tato mal prvy ,na druhe pcr aj mama ,takze k 8 mym dnom dalsich 14 ...a v polke maminej karanteny bracho co bol negat....po pcr bol pozit a dalsich 14 dni vsetci doma..takto to.mali z hygieny ...

pininka1
16. mar 2021

@michalka4193 upsss, pisu aj oststne co to mali rovnako, zrejme to bolo aj inde tak....

pininka1
16. mar 2021

@nikaeli presne tak, preco ju asi presunuli z 10 na 14 dni,ze ano

matkahelka
16. mar 2021

@lienkazienka samozrejme, ze moze.kazdy clen domacnosti ma SVOJU karantenu. je absoludna hlupost, co tu niektore baby pisu. ak zije v rodine 6 clenov a nakazia sa postupne, to by ten prvy bol doma kolko preboha? 3mesiace? ved to nema logiku. clovek je infekcny tyzden, su tam este dni navyse na istotu, naco by bol doma potom 2-3 mesiace. zeny, poniektore by ste si mali nastudovat vyhlasku a nie pisat tu taketo bohapuste hluposti. ja som sa v nasej rodine nakazila ako posledna, moj muz uz chodil tyzden do prace (PN mu ukoncil obvodny lekar) a ja som bola este v karantene

michalka4193
16. mar 2021

@pininka1 jezin ale záleží aj kedy bol kto v karanténe keďže tie podmienky sa dtske menia preboha

michalka4193
16. mar 2021

@pininka1 koli britskej mutácií vírusu to pusumulu na 14 dní aby si boli istý ze ten človek bude naozaj zdraví nie ze 14 dni je infekčný 🙄

nikaeli
16. mar 2021

@matkahelka niektoré tu ale píšeme vlastnú skúsenosť.. lekárka nám nepustila deti z karantény, kým bežala tá naša.. volali sme aj na hygienu presne s tým istým argumentom, čo tu mnohé píšete, no aj v Prešove, aj v Bratislave nám povedali to isté - deti sú doma do skončenia našej karantény. Neriešila som to, 3-ročný by aj tak nešiel vonku sám a ako som napísala vyššie, nikomu sme ani dvere netvorili, rodičia nám nechali nákup vonku. Nedovolila by som si niekoho ohroziť a dať mu moje dieťa, kým je tu riziko, že sme infekční.

lilke
16. mar 2021

@matkahelka áno, lenže tvoj manžel mal potvrdený kovid. Vtedy jemu ukončí karanténu lekár a je "voľný". No ak niekto nemá test, resp. je negatívny, musí sedieť doma, kým poslednému pozitívnemu neskončí karanténa.

lienkazienka
autor
16. mar 2021

@nikaeli ja som ju ale chcela uz zobrat so sebou von. Mne sa skonci karantena po 22 dnoch. A idem do prace. Manzel bude este tyzden v karantene. Ale kedze, ma len tri nechceli sme ju dat testovat. Ja som bola s nou priznakova aj potvrdeny pcr moj. A manzel siel na test az po 8.dni. obaja sme mali horsi priebeh a a tak este o tyzden predlzeny.

michalka4193
16. mar 2021

@nikaeli áno pokiaľ deti nemajú robený test tak vtedy platí ze zostávajú doma až kým sa poslednému neskončí karanténa....
A druha no my ideme aj vyhodiť smeti zatiaľ to bolo iba raz a v rámci aj venčenia psa aby sme zbytočne nelietali hore dole.. Nie každý si môže dovoliť mat zavreté dvere... A preto sú aj výnimky a doteraz dokonca nakazený chodili aj do obchodov 😒

whatever1
16. mar 2021

@lienkazienka Ak bolo dieta testovane pozitivne, tak po uplynuti 14dni od pozitivneho testu mu karantena konci. Samozrejme ak uz nema priznaky min.3dni. Tri mesiace potom nemusi do karanteny ak by nahodou bolo v kontakte s pozitivnym clovekom. Lebo oficialne covid prekonalo a ma protilatky. Ak dieta testovane nebolo, cize len predpokladas ze covid prekonalo, tak sa mu karantena skonci az vtedy, ked skonci poslednemu clenovi domacnosti.

nikaeli
16. mar 2021

@lienkazienka najlepšie ti povedia na hygiene.. opakujem sa, môj drobec musel dokončiť karanténu s drahým.. mal nádchu, ale testovaný nebol, preto mu dr. neukončila karanténu skôr, ako nám.. ja som bola chorá dokopy 5 týždňov 😥

čiže ak ste ju netestovali, mala by byť doma do skončenia karantény manžela

lienkazienka
autor
16. mar 2021

Dakujem za odpovede. 😊

janulla1
16. mar 2021

@abbey1 áno celá rodina boli všetci zatvorení

abbey1
16. mar 2021

@janulla1 Zbytočne ;)

janulla1
16. mar 2021

@abbey1 tak volali si viackrát na ruzv a bolo im povedané ze kým poslednému neskončí karanténa musia byť všetci doma... Kaudu chvíľu stále iné pravidlá... Oni ochoreli ešte v decembri

lienkazienka
autor
16. mar 2021

@janulla1 teraz to isto uz neplati, mne hned povedali,ze kazdy ma svoju karantenu. Len som nevedela ako je to s dcerkou, kedze otestovana nebola. A ako uz bolo pisane pes a lekaren je povolena.