Môže ma zamestnávateľ poslať na služobnú cestu, ak kojím?

miriamsipecova
9. júl 2013

Môže ma zamestnávateľ poslať na týždňovú služobnú cestu ak mám 10 mesačné bábätko, ktoré ešte kojím?

maria1989
9. júl 2013

§ 170 Prestávky na dojčenie zo zákonníka práce

(1) Matke, ktorá dojčí svoje dieťa, je zamestnávateľ povinný poskytnúť okrem prestávok v práci osobitné prestávky na dojčenie.

(2) Matke, ktorá pracuje po určený týždenný pracovný čas, patria na každé dieťa do konca šiesteho mesiaca jeho veku dve polhodinové prestávky na dojčenie a v ďalších šiestich mesiacoch jedna polhodinová prestávka na dojčenie za zmenu. Tieto prestávky možno zlúčiť a poskytnúť na začiatku alebo na konci pracovnej zmeny. Ak pracuje po kratší pracovný čas, ale aspoň polovicu určeného týždenného pracovného času, patrí jej len jedna polhodinová prestávka na dojčenie, a to na každé dieťa do konca šiesteho mesiaca jeho veku.

(3) Prestávky na dojčenie sa započítavajú do pracovného času ženy a poskytuje sa za ne náhrada mzdy v sume jej priemerného zárobku.

ninan2
9. júl 2013

myslim ze ked mas malolete dieta (nezavisle na dojceni), moze Ta poslat len s Tvojim suhlasom... ale paragraf si musis najst sama