Môže mi exekútor zobrať auto, ktoré mám na leasing?

vdsalviany
2. mar 2015

Dobry den potrebujem poradit kupila som auto na lizing som vedena ako majitel ale auto patri lizingovke chcem sa opytat mam exekutora ci mi moze zobrat auto aj napriek tomu ze patri lizingovke? Dakujem za pomoc

lucka1987
2. mar 2015

@vdsalviany tak mas uver na auto alebo leasing ? pretoze ak mas leasing, majitelom auta je leasingova spolocnost, a ty sa stavas majitelom az po zaplateni poslednej splatky.... takze predpokladam ze mas uver na auto. pokial si ty majitelka , tak ano, mozu ti siahnut aj na auto, nakolko si jheo majitelka a je to tvoj majetok / aj ked nesplateny /

lucka1987
2. mar 2015

@vdsalviany druha moznost ma napadla. si si ista, ze si majitelka auta ? nie si len drzitelka ?

vdsalviany
autor
2. mar 2015

No musim ist na prepis a prepisuje sa namna a ato mam cez quatrocar a podpisovala som aj zalozne pravo takte aj tak mu moze siahnut nanho? Lebo keby som ho chcela oredat tak musim ho oredat aj s lizingom druhemu majitelivy

vdsalviany
autor
2. mar 2015

Mam zmluvu o zaloznom prave k nehnutelnej veci k autu a ja budem majitelka

lucka1987
2. mar 2015

@vdsalviany a ty mas tie dlhy voci leasingovke alebo inemu veritelovi ?
ak inemu, zalezi aj od vysky sumy...

vdsalviany
autor
2. mar 2015

Voci inemu a nieje to velka polozka ale moze mi ho zobrat?

lucka1987
2. mar 2015

@vdsalviany ak to nie je velka polozka, tak na auto ti nesiahnu, siahnu ti napriklad na tvoj osobny ucet a zablokuju ti ho, alebo teda daju ti tam mesacne zrazky

vdsalviany
autor
2. mar 2015

Dobre takze nezobere nemusim sa bat ze mi bez upozornenia zazvoni a zobere auto

lucka1987
2. mar 2015

@vdsalviany pokial sa jedna o vyrazne nizsiu dlznu sumu ako je hodnota auta tak nie nemal by . moze ti vziat telku, pracku, chladnicku, ak nemas nic na ucte, pripadne zrazky z tvojej mzdy ti mozu dat.. ale toto su cvlekom vazne veci, mohol by sa ti vyjadrit aj niekto studovanejsi. tu na mk je aj skupina o pravnych radach, kde su mamicky pravnicky, poradili by ti kompetentnejsie

ivettsolcova
12. sep 2016

Chcem sa spýtať brat zobral auto na lrasing po čase asi v polovici splatok sme sa dohodli že doplatim zvyšok leasingu a auto ostane mne no na policii sme zistili pri prepise že bratovi blokli auto exekutori uz pred dvomi rokmi v čase leasingu on bol iba držiteľ ako postupovať a mali vobec pravo mu bloknut auto počas riadne splacaneho leasingu? Dakujem za radu

draik
12. sep 2016

@ivettsolcova
Mal právo, akonáhle mal exekučne vymáhané dlhy. Vaša dohoda bola len medzi Vami.

ivettsolcova
14. sep 2016

No prave advokat zistil ze to bol takzvane podvod na leasingovku pretože oni su stale vefeni ako majitelia vozidla a nie moj brat

jokk
6. nov 2022

Dobrí den ,ja mam auto dos drahé ale mam aj uver ale nej uver us nechcem platiť ,mozem auto prepísať na zenu